Odpowiedz

Podpięcie karty pełnomocnika do konta walutowego

Dzień dobry.

Mam problem, bo potrzebuję podpiąć kartę Pełnomocnika do konta walutowego. Jak próbuję zrobić to online to otrzymuję komunikat, że nie mogę tego zrobić, bo nie jestem właścicielem karty.

Przez pomyłkę zakupiłem pakiet wypłat gotówką za 15 zł na tą kartę a nie swoją i dlatego chcę tą kartę również podpiąć do konta walutowego.

Jak to zrobić ?

Pozdrawiam

Jacek

Odpowiedz
0 Lajków
Xelux
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
21-06-2017
Wiadomość 1 z 11 (11 168 wyświetleń)

Re.: Podpięcie karty pełnomocnika do konta walutowego

Karta Pełnomocnika została automatycznie wybrana, nie wyświetliło przy wyborze jaką kartę wybrałem. Swoją drogą jak można sprzedawać usługę dla karty (Pełnomocnika konta), której fizycznie nie można podpiąć do konta walutowego. Transakcja zakupu powinna być niemożliwa do zrealizowania. Z drugiej strony w systemie powinno domyślnie wskazywać kartę posiadacza rachunku, a nie Pełnomocnika.
Odpowiedz
0 Lajków
Xelux
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
21-06-2017
Wiadomość 2 z 11 (11 156 wyświetleń)

Re.: Podpięcie karty pełnomocnika do konta walutowego

Podpięcie karty do konta walutowego i pakiet wakacyjny to dwie odrębne usługi.

Funkcja wielowalutowa nie jest dostępna dla pełnomocników, dlatego nie masz możliwości podpięcia karty pełnomocnika do konta walutowego.
Z kolei z pakietu wakacyjnego może skorzystać każda osoba fizyczna o pełnej zdolności do czynności prawnych, która jest uprawniona do dysponowania rachunkiem.

Poniżej przesyłam Ci najważniejsze informacje odnośnie tych 2 usług

Jakie korzyści przynosi funkcja wielowalutowa? Możesz pominąć przewalutowanie, a w przypadku transakcji bezgotówkowych  przeprowadzonych w EUR, GBP lub USD.  Również możesz uniknąć prowizji pobieranej od płatności. W ten sposób całkowicie eliminowane lub obniżane są koszty wynikające z transakcji wykonywanych w EUR, GBP, USD
Pakiet wypłat gotówki za granicą dzięki niemu możesz wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą bez prowizji - przez 30 dni za jedyne 15 zł.

 

 

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 3 z 11 (11 070 wyświetleń)

Re.: Podpięcie karty pełnomocnika do konta walutowego

W takim razie jak to jest w przypadku Konto Komfort i rachunków walutowych?

Mam wspólne konto Komfort. Założyłem dodatkowo konto w Euro.

Konto dostępne dla obu osób, a brak możliwości podpięcia karty od drugiej osoby?

Mamy mieć odrębne dwa konta walutowe?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 11 (11 001 wyświetleń)

Re.: Podpięcie karty pełnomocnika do konta walutowego

@Konto usunięte Jeśli otworzyłeś konto walutowe przez Moje ING i dodałeś drugą osobę jako pełnomocnika to dlatego ta osoba nie może podłączyć swojej karty. Jeśli do konta w euro dwie osoby są współwłaścicielami to wtedy będzie można podłączyć kartę bez konieczności otwierania osobnego konta w euro.

Sprawdź w bankowości internetowej jakie jest powiązanie drugiej osoby z kontem walutowym.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 5 z 11 (10 893 wyświetleń)

Re.: Podpięcie karty pełnomocnika do konta walutowego

Trochę skaza na dobrze skrojonym produkcie. Mało "komfortowe" gdy korzysta się ze wspólnych środków.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 11 (10 890 wyświetleń)

Re.: Podpięcie karty pełnomocnika do konta walutowego

@Konto usunięte Dziękujemy za opinię. Przekazałem Twoją uwagę do odpowiedniej jednostki naszego banku.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 7 z 11 (10 816 wyświetleń)

Re.: Podpięcie karty pełnomocnika do konta walutowego

[ Edytowane ]

Witam 

Minęło ponad rok czasu od ostatniego posta

 

Mam ten sam problem z kontem wielowalutowym i kartą pełnomocnika

Dalej problem jest nie rozwiązany.

 

Moja sytuacja:

Jako właściciel posiadam Mastercard w telefonie (HCE) - nie można tej karty dodać do konta walutowego

Pełnomocnik posiada kartę Visa - nie można jej dodać do konta wielowalutowego

 

Chcąc płacić w walucie EUR muszę zamówić kolejną kartę 

 

wtedy mam już 3 karty i dodatkową opłatę za kartę

 

bezsens

 

dlaczego nie można przypisać karty pełnomocnika do konta walutowego, skoro ta osoba i tak jest pełnomocnikiem tego konta

Odpowiedz
0 Lajków
tadek125
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
12-10-2018
Wiadomość 8 z 11 (8 788 wyświetleń)

Re: Re.: Podpięcie karty pełnomocnika do konta walutowego

Karta wielowalutowa zadziała tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest to karta Visa Zbliżeniowa, a właściciel tej karty jest jednocześnie właścicielem obu kont (w PLN i walutowego). Jeżeli Twój pełnomocnik ma własne konto w PLN to możesz w oddziale banku ustanowić go również współwłaścicielem konta walutowego. Dzięki temu ta osoba będzie mogła skorzystać z karty wielowalutowej. W najbliższym czasie nie planujemy zmian w tym zakresie, natomiast Twoją opinię prześlę do osób, które zajmują się tym tematem. 

Zwróć uwagę, że korzystając z karty wielowalutowej Visa Zbliżeniowa limit 300 zł pozwalający na uniknięcie opłaty miesięcznej za kartę jest sumowany z transakcji w PLN i walutach zagranicznych. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 9 z 11 (8 715 wyświetleń)

Re: Re.: Podpięcie karty pełnomocnika do konta walutowego

[ Edytowane ]

Posiadam konto Direct

 

Pełnomocnik jest pełnomocnikiem mojego konta PL i również pełnomocnikiem konta w EUR

 

Na czcie uzyskałem odpowiedż że w koncie direct nie można dodać współwaściciela

 

Jeszcze jedno pytanie.

Na przykład: mam swoją kartę Visa, inna osoba jest pełnomocnikiem konta, ale nie posiada swojej karty.

Czy pełnomocnik może używać mojej karty bez żadnych problemów?

 

Pytam, bo zdażyła mi  się sytuacja gdzie pełnomocnik (o imieniu żeńskim) chciał zapłacić moją kartą a kasjerka odmówiła transakcji ponieważ zauważyła inne imie (męskie) na  karcie.

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
tadek125
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
12-10-2018
Wiadomość 10 z 11 (8 424 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy