Odpowiedz

Płatność karta kredytową Visa w Rumunii

Dzień dobry,

Chciałbym się dowiedzieć jak będą rozliczne płatności karta kredytowa Visa w PLN wykonywane w Rumunii? Jakie kursy zostaną użyte oraz czy będzie pobrana opłata za przewalutowanie.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
jar62
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
18-08-2018
Wiadomość 1 z 4 (7 944 wyświetleń)

Re: Płatność karta kredytową Visa w Rumunii

W przypadku kart kredytowych walutą rozliczeniową jest euro. Jeżeli zapłacisz w innej walucie niż złotówki lub euro, to nastąpi podwójne przewalutowanie. Z waluty transakcji po kursie organizacji płatniczej (Visa) na euro, a potem z euro na złotówki po kursie banku. Nie pobieramy dodatkowych opłat za płatności kartą kredytową za granicą.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 4 (7 912 wyświetleń)

Re: Płatność karta kredytową Visa w Rumunii

odnośnie do "Nie pobieramy dodatkowych opłat za płatności kartą kredytową za granicą"
czyli jeśli zapłacę za granicą kartą visa debetową to zostanie naliczona prowizja 3% za przewalutowanie, ale jeśli zapłacę kartą kredytową visa to taka prowizja nie zostanie naliczona?
Odpowiedz
0 Lajków
guren
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
41
3
08-04-2017
Wiadomość 3 z 4 (7 518 wyświetleń)

Re: Płatność karta kredytową Visa w Rumunii

Jeżeli będziesz płacić kartą kredytową za granicą, nie zapłacisz dodatkowej prowizji za przewalutowanie.

 

W przypadku karty Visa zbliżeniowej do konta osobistego prowizja za przewalutowanie to 3%.

 

Jednak jeżeli planujesz płacić w EUR, GBP lub USD, możesz uniknąć tej prowizji. Wystarczy, że założysz bezpłatne konto walutowe, podepniesz je pod kartę Visa i zapewnisz odpowiednią kwotę na koncie walutowym. Pieniądze pobierzemy automatycznie z konta w takiej walucie, w jakiej robisz transakcję, bez dodatkowej opłaty. 

 

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (7 482 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy