Odpowiedz

Płatność karta kredytową Visa w Rumunii

Dzień dobry,

Chciałbym się dowiedzieć jak będą rozliczne płatności karta kredytowa Visa w PLN wykonywane w Rumunii? Jakie kursy zostaną użyte oraz czy będzie pobrana opłata za przewalutowanie.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
jar62
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
18-08-2018
Wiadomość 1 z 4 (7 848 wyświetleń)

Re: Płatność karta kredytową Visa w Rumunii

W przypadku kart kredytowych walutą rozliczeniową jest euro. Jeżeli zapłacisz w innej walucie niż złotówki lub euro, to nastąpi podwójne przewalutowanie. Z waluty transakcji po kursie organizacji płatniczej (Visa) na euro, a potem z euro na złotówki po kursie banku. Nie pobieramy dodatkowych opłat za płatności kartą kredytową za granicą.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 4 (7 816 wyświetleń)

Re: Płatność karta kredytową Visa w Rumunii

odnośnie do "Nie pobieramy dodatkowych opłat za płatności kartą kredytową za granicą"
czyli jeśli zapłacę za granicą kartą visa debetową to zostanie naliczona prowizja 3% za przewalutowanie, ale jeśli zapłacę kartą kredytową visa to taka prowizja nie zostanie naliczona?
Odpowiedz
0 Lajków
guren
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
41
3
08-04-2017
Wiadomość 3 z 4 (7 422 wyświetleń)

Re: Płatność karta kredytową Visa w Rumunii

Jeżeli będziesz płacić kartą kredytową za granicą, nie zapłacisz dodatkowej prowizji za przewalutowanie.

 

W przypadku karty Visa zbliżeniowej do konta osobistego prowizja za przewalutowanie to 3%.

 

Jednak jeżeli planujesz płacić w EUR, GBP lub USD, możesz uniknąć tej prowizji. Wystarczy, że założysz bezpłatne konto walutowe, podepniesz je pod kartę Visa i zapewnisz odpowiednią kwotę na koncie walutowym. Pieniądze pobierzemy automatycznie z konta w takiej walucie, w jakiej robisz transakcję, bez dodatkowej opłaty. 

 

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (7 386 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy