Odpowiedz

Niedziałające płatności zbliżeniowe

Mam mały problem z kartą w ING. Nie dalej jak kilkanaście dni temu w mojej starcie karcie zaprzestały działać płatności zbliżeniowe - zbliżając kartę terminal zapiszczał dwa razy, płatności nie dało się zrealizować. W trakcie rozmowy z konsultantem zareklamowałem kartę, dwa dni temu przyszła nowa karta. Aktywowałem ją, wpłaciłem na konto pieniądze we wpłatomacie, wczoraj chciałem coś zapłacić zbliżeniowo i... dalej się nie da. Na terminalu wyskoczył jakiś komunikat, ale specjalnie mnie to nie zmartwiło, bo czasem może się przecież tak zdarzyć. Dzisiaj jednak sytuacja się powtórzyła, co już przestało mi się podobać, bo karta jest nowiutka. Co mogę dalej z tym zrobić? Średnio uśmiecha mi się znowu pozbyć się karty, bo jak rozumiem nieważne czy reklamuje czy zamawiam nową kartę, stara jest z automatu blokowana.

Muszę szczerze przyznać, że tak fatalnych kart jak w ING nie spotkałem nigdy i nigdzie. Przez 4 czy 5 lat przygody z ING będę zmuszony najprawdopodobniej trzeci raz zareklamować kartę, co ciekawe, parę lat temu bank wymieniał wszystkim MasterCardy na Visę, bo MC bardziej awaryjne, a tymczasem nigdy z żadnym MC nie miałem problemów, a z VISĄ ciągle coś się dzieje. Pomijam fakt, że te karty po chwili wyglądają jakby wróciły z wojny (chciałbym zobaczyć taką kartę po 5 latach), co także nigdzie indziej mi się nie zdarzyło, żeby karta tak szybko się zużywała. 

Odpowiedz
0 Lajków
dejw
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 1 z 5 (25 941 wyświetleń)

Re.: Niedziałające płatności zbliżeniowe

[ Edytowane ]

Płatności zbliżeniowe będą aktywne po użyciu karty za pomocą PIN-u. Wpłata we wpłatomacie nie wymaga podania kodu PIN.

Zapłać kartą za pomocą PIN-u, a następnie spróbuj zapłacić zbliżeniowo. Jeżeli problem będzie dalej występował, skontaktuj się z nami: 32 357  00 12. Sprawdzimy to. 

 

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
144
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (25 934 wyświetleń)

Re.: Niedziałające płatności zbliżeniowe

Ok Emotikon: Szczęśliwy Chyba zrobiłem niepotrzebne zamieszanie, dzięki serdeczne za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
dejw
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 3 z 5 (25 931 wyświetleń)

Re.: Niedziałające płatności zbliżeniowe

Dzięki za pomoc z kartą, wszystko działa. Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Jakiś czas temu, nie wiem czy wszystkie, ale większość transakcji zbliżeniowych do 5 dych nie była od razu blokowana na rachunku - kiedyś interesowałem się tematem i wiem, że to kwestia płatności on- i offline - natomiast ostatnio wszystkie płatności zbliżeniowe miałem od razu blokowane, co było dla mnie bardziej komfortowe. Przy nowej karcie znów wrócił stary problem - część transakcji jest od razu blokowana, część nie. Mogę temu jakoś zaradzić czy pozostaje mi się ponownie przyzwyczaić albo zrezygnować z płatności zbliżeniowych?

Odpowiedz
0 Lajków
dejw
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
24-11-2016
Wiadomość 4 z 5 (25 864 wyświetleń)

Re.: Niedziałające płatności zbliżeniowe

@dejw W przypadku płatności zbliżeniowych kartą Visa Zbliżeniowa nie możemy przewidzieć czy dana transakcja nałoży blokadę czy nie. Jeżeli zależy Ci na blokadzie każdej płatności, to możesz skorzystać z naklejki Zbliżak Visa. Służy tylko do transakcji zbliżeniowych i możesz teraz skorzystać z promocji na zwrot opłaty za wydanie karty.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 5 z 5 (25 792 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy