Odpowiedz

'Mastercard w telefonie "

Witam ,
W dniu dzisiejszym została udostępniona usługa Mastercard w telefonie czyli jak by nie patrzeć HCEEmotikon: Mrugający
Pierwsze próby wypadły pomyślnie 100% skuteczności Emotikon: Mrugający

Natomiast mam pytanie odnośnie posiadaczy kilku ROR-ów , czy jest możliwość aktywacji kart dla kilku rachunków? Na chwile obecna nie doszukalem sie tej informacji , a na drugim rachunku w polu zamow kartę jest tylko możliwość zamówienie zbliżaka. Jeśli jednak jest taka możliwość to w jaki sposób można dokonywać wyboru z którego rachunku ( karty) chcemy dokonać transakcji ?
Odpowiedz
0 Lajków
jajus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
13-11-2016
Wiadomość 1 z 25 (19 938 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

Kartę MasterCard w telefonie możesz zamówić tylko do jednego konta.

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 2 z 25 (19 936 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

Mam dodatkowe pytanie.

Czy w przyszłości zostaną dodane "wiadomości push" przy płatności "Mastercard w telefonie" ??
Na obecną chwilę ich nie ma co jest istonym brakiem i zmniejsza w pewnym stopniu bezpieczeństwo płatności w ten sposób.

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Michal_Br
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
6
15-03-2017
Wiadomość 3 z 25 (19 848 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

Witam,

 

Komunikaty PUSH należy uruchomić dla nowej karty "ręcznie" w ustawieniach aplikacji, ponieważ domyślnie mi się nie zaznaczyła nowa karta dla powiadomien Emotikon: Szczęśliwy

danielito
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
9
15-03-2017
Wiadomość 4 z 25 (19 836 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

@Michal_Br tak jak napisał @danielito powiadomienia PUSH właczyć w ustawieniach aplikacji.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 5 z 25 (19 787 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

A ja miałabym jeszcze takie pytanie odnośnie podpunktu z Tabeli opłat i prowizji na temat pobierania opłaty za Mastercard w telefonie po 28.12.2017 r.

Dla kart Mastercard w telefonie - opłata pobierana, jeżeli brak transakcji bezgotówkowych na sumę min. 300 PLN (w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 18-26 lat na kwotę 200 PLN) dokonanych kartami wydanymi użytkownikowi do jednego rachunku i rozliczonych przez bank w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca. Suma transakcji bezgotówkowych jest liczona łącznie dla dowolnej kombinacji kart: Visa Zbliżeniowa, Debit MasterCard Zbliżeniowa, Zbliżak Visa oraz Mastercard w telefonie, posiadanych przez danego użytkownika i wydanych do jednego rachunku. Do 28.12.2017 r. opłata nie będzie pobierana.

 Czy to oznacza, że np. płacąc za zakupy wyłącznie telefonem i "osiągając" te 300 zł miesięcznie to automatycznie nie będzie również pobierana opłata za standartową kartę debetową Visa? Czy też Mastercard w telefonie po 28.12 br. będzie po prostu traktowana jako osobna karta i zarówno kartą tradycyjną jak i do płatności będę musiała dokonać transakcji min. po 300 zł? A jeśli nie dokonam takich zakupów na żadną z kart to pobierze mi po prostu za obie po 7 zł? Wybaczcie, ale ten punkt ciągle jest dla mnie nie do końca jasny i wolę spytaćEmotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Alexandrine
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
8
30-01-2017
Wiadomość 6 z 25 (18 988 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

[ Edytowane ]

@Alexandrine Bez względu na to jaką kartą zapłacisz, czy to będzie VISA do danego konta czy HCE i będą to rozliczone transakcje na kwotę nie mniejszą niż 300 zł to unikniesz opłaty za kartę.

 

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 7 z 25 (18 931 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

[ Edytowane ]

Chciałbym opisać kwestie bezpieczeństwa jeżeli chodzi o Mastercard w Telefonie. Trochę tematów o tej usłudze jest, ale ten wydał mi się najbardziej odpowiedni.

 

Otóż: jeżeli posiadamy ROR w ING do którego podpięta jest karta w usłudze "MwT", i do tego RORu ktoś jest pełnomocnikiem to ma dostęp do tej karty.

Wystarczy wejść w ustawienia i o zgrozo w dział "BEZPIECZEŃSTWO". Nie będąc użytkownikiem danej karty można ją zablokować czasowo lub zastrzec.

Ciekawe rozwiązanie, pierwsze w Polsce chyba.... ktoś ot tak zarządza sobie czyjąś kartą...

Sprawa zgłoszona przez ING Online. Dodatkowo dla przestrogi piszę tutaj. Warto wiedzieć, że np. przed planowanymi zakupami któryś z pełnomocników zrobi Wam psikusa i zastrzeże kartę.

Odpowiedz
0 Lajków
jurak
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
12-08-2016
Wiadomość 8 z 25 (18 438 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

Pełnomocnik ma dostęp do pieniędzy na Twoim koncie. Ze względów bezpieczeństwa, może również zastrzec Twoja kartę. 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 9 z 25 (18 313 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

[ Edytowane ]

MarcinB: dla mnie to jest nieporozumienie... Pracuje w instytucji finansowej i takie podejście to żadne bezpieczeństwo!!! Osoba trzecia powinna mieć CO NAJWYŻEJ możliwość czasowej blokady karty a nie całkowitego zastrzeżenia...

Zgodnie z tym co piszesz na embossie karty wirtualnej powinni być wypisani wszyscy pełnomocnicy, a tak nie jest...

Karty są wydawane dla JEDNEGO użytkownika a nie kilku. Idąc tym tokiem rozumowania, dostęp przez pełnomocników do jakiejkolwiek czynności poza czasowo blokadą w systemie podważa BEZPIECZEŃSTWO.

Odpowiedz
0 Lajków
jurak
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
12-08-2016
Wiadomość 10 z 25 (18 309 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy