Odpowiedz

'Mastercard w telefonie "

Witam ,
W dniu dzisiejszym została udostępniona usługa Mastercard w telefonie czyli jak by nie patrzeć HCEEmotikon: Mrugający
Pierwsze próby wypadły pomyślnie 100% skuteczności Emotikon: Mrugający

Natomiast mam pytanie odnośnie posiadaczy kilku ROR-ów , czy jest możliwość aktywacji kart dla kilku rachunków? Na chwile obecna nie doszukalem sie tej informacji , a na drugim rachunku w polu zamow kartę jest tylko możliwość zamówienie zbliżaka. Jeśli jednak jest taka możliwość to w jaki sposób można dokonywać wyboru z którego rachunku ( karty) chcemy dokonać transakcji ?
Odpowiedz
0 Lajków
jajus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
13-11-2016
Wiadomość 1 z 25 (19 856 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

Kartę MasterCard w telefonie możesz zamówić tylko do jednego konta.

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 25 (19 854 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

Mam dodatkowe pytanie.

Czy w przyszłości zostaną dodane "wiadomości push" przy płatności "Mastercard w telefonie" ??
Na obecną chwilę ich nie ma co jest istonym brakiem i zmniejsza w pewnym stopniu bezpieczeństwo płatności w ten sposób.

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Michal_Br
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
6
15-03-2017
Wiadomość 3 z 25 (19 766 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

Witam,

 

Komunikaty PUSH należy uruchomić dla nowej karty "ręcznie" w ustawieniach aplikacji, ponieważ domyślnie mi się nie zaznaczyła nowa karta dla powiadomien Emotikon: Szczęśliwy

danielito
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
9
15-03-2017
Wiadomość 4 z 25 (19 754 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

@Michal_Br tak jak napisał @danielito powiadomienia PUSH właczyć w ustawieniach aplikacji.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 5 z 25 (19 705 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

A ja miałabym jeszcze takie pytanie odnośnie podpunktu z Tabeli opłat i prowizji na temat pobierania opłaty za Mastercard w telefonie po 28.12.2017 r.

Dla kart Mastercard w telefonie - opłata pobierana, jeżeli brak transakcji bezgotówkowych na sumę min. 300 PLN (w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 18-26 lat na kwotę 200 PLN) dokonanych kartami wydanymi użytkownikowi do jednego rachunku i rozliczonych przez bank w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca. Suma transakcji bezgotówkowych jest liczona łącznie dla dowolnej kombinacji kart: Visa Zbliżeniowa, Debit MasterCard Zbliżeniowa, Zbliżak Visa oraz Mastercard w telefonie, posiadanych przez danego użytkownika i wydanych do jednego rachunku. Do 28.12.2017 r. opłata nie będzie pobierana.

 Czy to oznacza, że np. płacąc za zakupy wyłącznie telefonem i "osiągając" te 300 zł miesięcznie to automatycznie nie będzie również pobierana opłata za standartową kartę debetową Visa? Czy też Mastercard w telefonie po 28.12 br. będzie po prostu traktowana jako osobna karta i zarówno kartą tradycyjną jak i do płatności będę musiała dokonać transakcji min. po 300 zł? A jeśli nie dokonam takich zakupów na żadną z kart to pobierze mi po prostu za obie po 7 zł? Wybaczcie, ale ten punkt ciągle jest dla mnie nie do końca jasny i wolę spytaćEmotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Alexandrine
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
8
30-01-2017
Wiadomość 6 z 25 (18 906 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

[ Edytowane ]

@Alexandrine Bez względu na to jaką kartą zapłacisz, czy to będzie VISA do danego konta czy HCE i będą to rozliczone transakcje na kwotę nie mniejszą niż 300 zł to unikniesz opłaty za kartę.

 

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 7 z 25 (18 849 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

[ Edytowane ]

Chciałbym opisać kwestie bezpieczeństwa jeżeli chodzi o Mastercard w Telefonie. Trochę tematów o tej usłudze jest, ale ten wydał mi się najbardziej odpowiedni.

 

Otóż: jeżeli posiadamy ROR w ING do którego podpięta jest karta w usłudze "MwT", i do tego RORu ktoś jest pełnomocnikiem to ma dostęp do tej karty.

Wystarczy wejść w ustawienia i o zgrozo w dział "BEZPIECZEŃSTWO". Nie będąc użytkownikiem danej karty można ją zablokować czasowo lub zastrzec.

Ciekawe rozwiązanie, pierwsze w Polsce chyba.... ktoś ot tak zarządza sobie czyjąś kartą...

Sprawa zgłoszona przez ING Online. Dodatkowo dla przestrogi piszę tutaj. Warto wiedzieć, że np. przed planowanymi zakupami któryś z pełnomocników zrobi Wam psikusa i zastrzeże kartę.

Odpowiedz
0 Lajków
jurak
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
12-08-2016
Wiadomość 8 z 25 (18 356 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

Pełnomocnik ma dostęp do pieniędzy na Twoim koncie. Ze względów bezpieczeństwa, może również zastrzec Twoja kartę. 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 9 z 25 (18 231 wyświetleń)

Re.: 'Mastercard w telefonie "

[ Edytowane ]

MarcinB: dla mnie to jest nieporozumienie... Pracuje w instytucji finansowej i takie podejście to żadne bezpieczeństwo!!! Osoba trzecia powinna mieć CO NAJWYŻEJ możliwość czasowej blokady karty a nie całkowitego zastrzeżenia...

Zgodnie z tym co piszesz na embossie karty wirtualnej powinni być wypisani wszyscy pełnomocnicy, a tak nie jest...

Karty są wydawane dla JEDNEGO użytkownika a nie kilku. Idąc tym tokiem rozumowania, dostęp przez pełnomocników do jakiejkolwiek czynności poza czasowo blokadą w systemie podważa BEZPIECZEŃSTWO.

Odpowiedz
0 Lajków
jurak
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
12-08-2016
Wiadomość 10 z 25 (18 227 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy