Jak inwestować

Odpowiedz

fundusz inwestycyjny z lokatą 2%

Witam.

12.10.2016r. pani w banku namówiła mnie aby kupić fundusz inwestycyjny z lokatą 2%. Doradziła mi fundusz pieniężny NN Lokacyjny Plus (NN Parasol FIO). Zapewniła że nic nie stracę z zainwestowanej kwoty. Teraz z przerażeniem obserwuje jak kurczą się moje pieniądze na funduszu? Dlaczego? obiecywano zysk a z dnia na dzień pieniędzy jest mniej. Na czym to polega? o co tu chodzi? Inwestycja ma trwać rok a ja bardzo się boję o moje pieniądze. Czuję się oszukana i zawiedziona.

 

Odpowiedz
0 Lajków
mila
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
24-11-2016
Wiadomość 1 z 4 (5 598 wyświetleń)

Re.: fundusz inwestycyjny z lokatą 2%

przy tym pakiecie połowa pieniędzy trafia na bezpieczną lokatę 2%, dzięki której po 3 miesiącach masz zwrot tej części z pewnym zyskiem. Natomiast druga część trafia na fundusz inwestycyjny wybrany przez Ciebie z 4 możliwych do wyboru. NN Lokacyjny Plus jest najbardziej stabilnym funduszem z tych 4, co nie oznacza jednak, że nie ponosisz pewnego ryzyka. Przy funduszach inwestycyjnych nie możemy mówić o tym, że ktoryś jest BEZPIECZNY, można jednak wyróżnic fundusze BEZPIECZNIEJSZE od innych i do tego grona zalicza się między innymi NN Lokacyjny Plus. Oczywiście jak przy każdym funduszu występują pewne wahania, natomiast celem tego funduszu jest osiągnąć roczną stopę zwrotu na poziomie 1,5 - 2%. Na stronie głównej ING, w zakładce Inwestycje ->Notowania, możesz wybrać swój fundusz i zobaczyć jak pracuje w określonym czasie. Dodatkowo jest tam też karta produktu i karta informacyjna, gdzie możesz dowiedzieć się szczegółów na temat posiadanego funduszu. Na sam koniec dodam, że proponuję zachować spokój, nie ulegać tym emocjom związanym ze spadkiem wartości jednostki uczestnictwa w funduszu - przy pakiecie Fundusz z Lokatą umowa na fundusz zawierana jest na okres 1 roku (oczywiście z możliwością dalszego inwestowania w ten fundusz po tym roku) i właśnie na koniec tego roku należy się spodziewać zysku. Pozdrawiam.
Odpowiedz
0 Lajków
meltrance
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
25-11-2016
Wiadomość 2 z 4 (5 565 wyświetleń)

Re.: fundusz inwestycyjny z lokatą 2%

Ciesz się, że nie zainwestowałaś w BPH Fundusz Zamknięty nieruchomości. Z każdych wpłaconych 100 PLN odzyskałabyć 64 grosze, o ile, bo inwestorzy nawet tego nie dostali.

NN Lokacyjny Plus jest dość bezpieczny, ża dużo nie stracisz, ale nie wierz za bardzo doradcom w zapewnienia, bo oni mają sprzedać ten produkt. Obejrzyj Wilka z Wall Street, to zobaczysz mechanizm :-)

 

Odpowiedz
0 Lajków
mtommi
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
65
24
13-04-2016
Wiadomość 3 z 4 (5 554 wyświetleń)

Re.: fundusz inwestycyjny z lokatą 2%

Trudno odnieść się do informacji przekazanych w oddziale. W ramach produktu fundusz inwestycyjny z lokatą 2%, połowa pieniędzy trafia na trzymiesięczną lokatę oprocentowaną na 2% w skali roku. Druga połowa kwoty trafia na wybrany przez Ciebie fundusz. Informacje o produkcie możesz produkcie znajdzie na naszej stronie tutaj.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (5 506 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy