Odpowiedz

Obowiązek podatkowy

Witam, od niedawna zacząłem bawić się w inwestowanie przez Moje ING (fundusze z lokatą, jakieś NN, fundusze indeksowe, INVESTOR). Mieszkam, pracuję i rozliczam się podatkowo tylko za granicą. Mam konto w ING i stąd zabawa (na razie tylko zabawa, nauka, rozrywka). Kupno, sprzedaż, zamiana tylko w aplikacji Moje ING i między funduszami tu dostępnymi. Jak wygląda moja sytuacja w US w Polsce. Podatek od ew. zysku. Pit 8 itd. Czy Bank pobiera podatek od zysku i rozlicza również mnie? Czy mam jednak jakiś obowiązek w US w Polsce? (Wszystkie transakcje tylko na stronach Banku).

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
mirgol1982
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-07-2018
Wiadomość 1 z 3 (6 860 wyświetleń)

Re: Obowiązek podatkowy

Jeżeli miałeś zysk z odkupienia lub konwersji jednostek uczestnictwa, to fundusz inwestycyjny rozliczy za Ciebie podatek (dotyczy to osób fizycznych). Przy odkupieniu i konwersji jednostek dostajesz kwotę pomniejszoną o podatek od zysków.

Ze względu na fakt, że obowiązki podatkowe zależą od indywidualnej sytuacji uczestnika funduszu i miejsca dokonywania inwestycji, w celu ustalenia obowiązków podatkowych, zapraszam Cię do kontaktu z doradcą podatkowym lub prawnym. Indywidualnie sprawdzi Twoją sytuację.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (6 811 wyświetleń)

Re: Obowiązek podatkowy

Dzięki za info. Od dzisiaj śpię spokojnie. Ja śpię a tam niech rośnie! Pozdrawiam.
Odpowiedz
0 Lajków
mirgol1982
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-07-2018
Wiadomość 3 z 3 (6 770 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy