Odpowiedz

Obowiązek podatkowy

Witam, od niedawna zacząłem bawić się w inwestowanie przez Moje ING (fundusze z lokatą, jakieś NN, fundusze indeksowe, INVESTOR). Mieszkam, pracuję i rozliczam się podatkowo tylko za granicą. Mam konto w ING i stąd zabawa (na razie tylko zabawa, nauka, rozrywka). Kupno, sprzedaż, zamiana tylko w aplikacji Moje ING i między funduszami tu dostępnymi. Jak wygląda moja sytuacja w US w Polsce. Podatek od ew. zysku. Pit 8 itd. Czy Bank pobiera podatek od zysku i rozlicza również mnie? Czy mam jednak jakiś obowiązek w US w Polsce? (Wszystkie transakcje tylko na stronach Banku).

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
mirgol1982
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-07-2018
Wiadomość 1 z 3 (6 854 wyświetleń)

Re: Obowiązek podatkowy

Jeżeli miałeś zysk z odkupienia lub konwersji jednostek uczestnictwa, to fundusz inwestycyjny rozliczy za Ciebie podatek (dotyczy to osób fizycznych). Przy odkupieniu i konwersji jednostek dostajesz kwotę pomniejszoną o podatek od zysków.

Ze względu na fakt, że obowiązki podatkowe zależą od indywidualnej sytuacji uczestnika funduszu i miejsca dokonywania inwestycji, w celu ustalenia obowiązków podatkowych, zapraszam Cię do kontaktu z doradcą podatkowym lub prawnym. Indywidualnie sprawdzi Twoją sytuację.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
628
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (6 805 wyświetleń)

Re: Obowiązek podatkowy

Dzięki za info. Od dzisiaj śpię spokojnie. Ja śpię a tam niech rośnie! Pozdrawiam.
Odpowiedz
0 Lajków
mirgol1982
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
17-07-2018
Wiadomość 3 z 3 (6 764 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy