Jak inwestować

Odpowiedz

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Ustawiłem się ze zleceniem kupna dosyć nisko. Złapało, ale... 1 akcję, wartą 4,4 zł. Obok wyszczególniona prowizja - 3 zł. Wychodzi więc na to, że kupiłem 1 akcję za 7,40 zł. Dlaczego tak się stało? Dlaczego nie skasowało proporcjonalnie? Zgłoszenie zostało zrealizowane częściowo.

Nie wiem czy uda się je zrealizować w całości. Rozumiem, że jeśli się zamknie - faktycznie 1 akcja będzie mnie kosztować bardzo drogo. Co by się stało gdybym teraz zmodyfikował zlecenie i:

a) wydłużył termin realizacji bez modyfikowania kursu kupna,

b) podwyższył kurs kupna, aby zwiększyć szansę na realizację zlecenia w całości

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 21
Wpisy: 37
Wiadomość 11 z 15 (5 710 wyświetleń)

Szkot,

jeżeli to Twoje częściowo zrealizowane zlecenie wygaśnie, bo starci ważność to zostaniesz z tak naliczoną prowizją 3zł przy wartości akcji 4,40zł. NIestety minimalna prowizja 3zł zrobi tu swoje.

Co zatem zrobić? Dobrze piszesz w a) i b). 

Przedłużyć ważność tego zlecenia i zostawić cenę jeśli Ci na niej zależy.

LUB

Przedłużyć ważność zlecenia i zmodyfikować cenę - podnieść. 

Modyfikacja powoduje, że to dalej jest to samo zlecenie i jeśli Ci się zrealizuje za pół roku to w obrębie tej prowizji. Nie będzie to powodowało naliczenia kolejnym prowizji. 

Uważaj tylko, bo jak będziesz modyfikował i podnosił cenę to system Ci ponownie przeliczy pokrycie i musisz mieć zapewnione więcej gotówki na koncie maklerskim pod to.

Mam nadzieję, że to zrobiłeś i zlecenie Ci nie wygasło Emotikon: Szczęśliwy

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
Lajki: 20
Wpisy: 36
Wiadomość 12 z 15 (5 645 wyświetleń)
Highlighted

Akurat dzisiaj też kurs zaliczył ten sam dołek i dobrałem resztę dopłacając pozostałą prowizję. Zlecenie zrealizowane w całości, więc problem się rozwiązał, ale informacja na pewno przyda się na przyszłość. Szczególnie ta możliwość modyfikacji zlecenia, że prowizyjnie jest to traktowane jako to samo zlecenie.

Dzięki i pozdrawiam.

Szkot
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 21
Wpisy: 37
Wiadomość 13 z 15 (5 608 wyświetleń)

Witam,

Mam pytanie odnośnie opłat \ prowizji, dlatego też nie chce zakładać nowego wątku.

Czy wspomniane prowizje są pobierane tylko przy transakcjach ?? Co w przypadku, kiedy przez jakiś czas (przykładowo miesiąc z powodu jakiś prywatnych powodów) nie ma ruchu na koncie --> zero sprzedaży czy tez kupna. Czy wówczas pobierana jest jakaś oplata za prowadzenie konta czy coś w tym stylu ??

Odpowiedz
0 Lajków
iKremius
Nowy w branży
Nowy w branży icon
Lajki: 0
Wpisy: 3
Wiadomość 14 z 15 (2 138 wyświetleń)

Re: Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Prowizję od transakcji pobieramy tylko wtedy, gdy dojdzie do realizacji zlecenia. Jeżeli realizacji nie ma przez cały okres ważności zlecenia, to nie poniesiesz kosztów prowizji.

Opłatę miesięczną za prowadzenie konta maklerskiego pobieramy tylko na koncie "Aktywne". Jeżeli posiadasz konto maklerskie "Elastyczne", nie pobieramy opłaty za jego prowadzenie.

-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
Lajki: 87
Wpisy: 406
Wiadomość 15 z 15 (2 096 wyświetleń)