Jak inwestować

Odpowiedz

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Ustawiłem się ze zleceniem kupna dosyć nisko. Złapało, ale... 1 akcję, wartą 4,4 zł. Obok wyszczególniona prowizja - 3 zł. Wychodzi więc na to, że kupiłem 1 akcję za 7,40 zł. Dlaczego tak się stało? Dlaczego nie skasowało proporcjonalnie? Zgłoszenie zostało zrealizowane częściowo.

Nie wiem czy uda się je zrealizować w całości. Rozumiem, że jeśli się zamknie - faktycznie 1 akcja będzie mnie kosztować bardzo drogo. Co by się stało gdybym teraz zmodyfikował zlecenie i:

a) wydłużył termin realizacji bez modyfikowania kursu kupna,

b) podwyższył kurs kupna, aby zwiększyć szansę na realizację zlecenia w całości

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 16
Wpisy: 29
Wiadomość 11 z 13 (599 wyświetleń)

Szkot,

jeżeli to Twoje częściowo zrealizowane zlecenie wygaśnie, bo starci ważność to zostaniesz z tak naliczoną prowizją 3zł przy wartości akcji 4,40zł. NIestety minimalna prowizja 3zł zrobi tu swoje.

Co zatem zrobić? Dobrze piszesz w a) i b). 

Przedłużyć ważność tego zlecenia i zostawić cenę jeśli Ci na niej zależy.

LUB

Przedłużyć ważność zlecenia i zmodyfikować cenę - podnieść. 

Modyfikacja powoduje, że to dalej jest to samo zlecenie i jeśli Ci się zrealizuje za pół roku to w obrębie tej prowizji. Nie będzie to powodowało naliczenia kolejnym prowizji. 

Uważaj tylko, bo jak będziesz modyfikował i podnosił cenę to system Ci ponownie przeliczy pokrycie i musisz mieć zapewnione więcej gotówki na koncie maklerskim pod to.

Mam nadzieję, że to zrobiłeś i zlecenie Ci nie wygasło Emotikon: Szczęśliwy

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
Lajki: 15
Wpisy: 25
Wiadomość 12 z 13 (534 wyświetleń)
Highlighted

Akurat dzisiaj też kurs zaliczył ten sam dołek i dobrałem resztę dopłacając pozostałą prowizję. Zlecenie zrealizowane w całości, więc problem się rozwiązał, ale informacja na pewno przyda się na przyszłość. Szczególnie ta możliwość modyfikacji zlecenia, że prowizyjnie jest to traktowane jako to samo zlecenie.

Dzięki i pozdrawiam.

Szkot
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 16
Wpisy: 29
Wiadomość 13 z 13 (497 wyświetleń)