Jak inwestować

Odpowiedz

Inwestowanie - od czego zacząć?

Chcecie inwestować - od czego Waszym zdaniem warto zacząć? Jakie były Wasze początki?

Odpowiedz
0 Lajków
PawełS
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
17
06-08-2015
Wiadomość 1 z 9 (59 183 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Pawle,

 

Najlepiej zacząć od założenia konta maklerskiego. Najlepiej w dobrym biuerze maklerskim https://www.edukacjagieldowa.pl/2015/10/konto-maklerskie-jak-wybrac/

 

Jak już założymy możemy poczytać analizy, rekomendacje co warto kupić.  https://serwis.ingsecurities.pl/serwis_main.xml

 

pozdrawiam,

Tomek

Odpowiedz
0 Lajków
TomaszWyluda
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
5
2
30-10-2015
Wiadomość 2 z 9 (59 168 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Mieliście w ogóle już do czynienia z inwestowaniem? Jakie macie doświadczenia? 

Odpowiedz
0 Lajków
KamilaW
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
1
0
13-11-2015
Wiadomość 3 z 9 (58 816 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Pierwszy raz zdecydowałem się przeznaczyć swoje oszczędności na "Pakiet Fundusz z lokatą - NN Stabilnego wzrostu (NN Parasol FIO)"

Mowa tutaj o 25tys, spadek to już 1400zł

Od momentu startu marzec 15' stabilnie ale spada i nie ma żadnego związku z gromadzeniem oszczędności.
Ciężko ulokować teraz pieniądze

 
Odpowiedz
0 Lajków
MarOff88
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
8
15-12-2015
Wiadomość 4 z 9 (57 262 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Witam

Ja ci od siebie mogę powiedzieć że ja inwestuję w różne fundusze inwestycyjne już od jakiegoś czasu. Jednak najgorsze inwestycje moje to te w w ING tylko one przynoszą wiecznie straty. Są to Pakiety Funduszy Ostrożny i Umiarkowany. Uważam że te opłaty za zarządzanie nie powinny być wysokie bo "eksperci" którzy zarządzają tymi towarzystwami nie mają intuicji i motywacji do dobrego obracania pieniędzmi. Stara zasada czy się stoi czy się leży to 3,5 % się należy. Najlepiej jest samemu inwestować pieniądze w fundusze nie poprzez jakieś programy, pakiety, lokaty inwestycyjne. Ja się pocieszam tym że jak jeszcze trochę spadną moje fundusze ING to poprostu zaczne dokupować żeby skompensować stratę i pewnie po roku wyjde na plus. Wtedy je sprzedam i już nie kupię nic z tych Pakietów.  Ale w twoim przypadku tych łączonych produktów to wygląda to fatalnie. Reasumując potwierdza to moją tezę że żadnych produktów łączonych na określony czas jeżeli inwestycja to samemu w wybrane fundusze.

Odpowiedz
0 Lajków
czepit
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
6
20-11-2015
Wiadomość 5 z 9 (57 243 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Kolejny dołek i pewnie nie ostatni, niestety ale mój fundusz stabilnego wzrostu znowu stabilnie spada. Żałuję tego funduszu i wiem, że już nigdy nie skorzystam. Zapewniano mnie, że to jest dobry sposób na szukanie oszczędności, niestety tego nie widać. Rozumiem zawirowania na giełdzie. Uważam, że tego typu fundusze powinny mieć zabezpiecznie. W przypadku funduszu określonego stabilnym ... i jeszcze wzrostu to nie powinno się przynajmniej stracić na końcu takowego funduszu. Zwrot tego co się włożyło plus zarobek ale nigdy mniej niż kwota z dnia podpisania.

Odpowiedz
0 Lajków
MarOff88
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
8
15-12-2015
Wiadomość 6 z 9 (57 216 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

[ Edytowane ]

@czepit Szczerze, to zależy.

Obecnie gospodarka zmierza w kierunku spadkowym. Zarządzanie funduszem ogranicza się do minimalizowania strat, z perspektywą późniejszego odbicia wyceny jednostek funduszy. Dlatego najbardziej opłaca się regularne inwestowanie. Pod tym kątem pakiet Ostrożny jak najbardziej spisuje się "na medal".

Sam korzystam z funduszy w ramach ING - doskonale sprawdza się do tego stałe zlecenie na nabycie jednostek uczestnictwa. Fakt, obecnie tracę - ale myślę horyzontalnie. Odkładam tylko te pieniądze, których nie będę potrzebował przez najbliższe minimum 5 lat.

PS. dla zainteresowanych sporym zyskiem w okresie zawirowań polecam fundusz Eurogeddon. Stopa zwrotu 6m - 48,31%. **

Odpowiedz
0 Lajków
Veto
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
25-01-2016
Wiadomość 7 z 9 (54 926 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Inwestowanie rozpocznij od rozpisania sobie w jaki sposób chcesz inwestować, poniżej przedstawiony masz bilans zalet i wad.

 

Icons made by Freepik from www.flaticon.com         is licensed by CC BY 3.0

 

następnie określ horyzont, czyli czas jaki jesteś w stanie poświęcić na inwestycje, budżet jakim jesteś w stanie operować oraz jakie jesteś w stanie podjać ryzyko inwestycyjne.

Zadaj sobie ważne pytania: Co zrobię gdy stracę 1%, co zrobię gdy stracę 5%, a co gdy stracę więcej niż 10%. To pozwoli Ci świadomie wybrać spośród produktów, które możesz przeanalizować pod kontem ryzyka i strat jakie kiedykolwiek ponosiły. 

 

Temat jest dość długi w opisie, ale myślę, że od tego możesz zacząć Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 8 z 9 (54 501 wyświetleń)

Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Czy ktoś inwestował w zasoby naturalne, takie jak metale szlachetne, ropa naftowa i inne minerały? Czy istnieją jakieś pułapki związane z ustawodawstwem? Znalazłem tylko https://nationalwealth.pl/ jako opcję, która obiecuje zrobić prawie wszystko za klienta. Co o tym sądzicie?

Odpowiedz
0 Lajków
Polaris
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
01-06-2023
Wiadomość 9 z 9 (9 207 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy