Odpowiedz

ING Konto Funduszowe SFIO

Czy można prosić o przybliżenie tego, co dzieje się z odkładanymi środkami? Są inwestowane, OK, ale jak to działa?

Wpłacam środki, kwota początkowa, potem kolejne wpłaty. Co jest inwestowane, suma wpłat czy tylko pojedyncze, kolejne wpłaty? Czy jest kapitalizacja, gdy dobór funduszy w portfelu podlega zmianom co pewien czas?

 

Okresy inwestowania to 2-4 lat. W tym czasie wiele może się wydarzyć i może być potrzeba wypłacenia środków przed terminem. Czy są tutaj "opłaty karne"?

 

Opłaty za zarządzanie, dystrybucyjne itp. dotyczą pełnej kwoty na Koncie czy ostatniej wpłaty na Konto?

Czy można założyć Konto Funduszowe SFIO pakiety ostrożny i umiarkowany bez wizyty w oddziale?

 

Ponieważ nie inwestowałem w ten sposób a inwestycje zwiazane są z ryzykiem, odczywam niepewność, stąd pytania mogą być trochę głupie.

 

 

 

pozdrawiam

Piotrek

Odpowiedz
0 Lajków
piotrek84
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
15-03-2016
Wiadomość 1 z 2 (6 706 wyświetleń)

Re.: ING Konto Funduszowe SFIO

[ Edytowane ]

Pieniądze, które wpłacasz, są przeliczane na ilość jednostek uczestnictwa w danym pakiecie. Więc jeśli dopłacasz pieniądze to nabywasz nowe jednostki. Ilość jednostek możesz sprawdzić w swojej usłudze bankowości internetowej.

Notowania są dostępne na stronie banku pod linkiem. Warto obserwować wyniki na bieżąco. Wycena czasem jest podawana z opóźnieniem, ale nawet jeżeli aktualizacja nie jest bieżąca, a dzień na giełdzie udany – to nowa cena jednostki będzie to uwzględniała np. kolejnego dnia.

Inwestowanie w Pakiety Funduszowe wiąże się z różnym poziomem ryzyka inwestycyjnego – stąd każdy z Pakietów ma inny rekomendowany minimalny horyzont inwestycyjny. Oczywiście możesz w dowolnym czasie sprzedać swoje jednostki uczestnictwa, nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

Opłat dystrybucyjnych nie ma. Jedynie są opłaty za zarządzanie i wynoszą:
- 1,00% - Pakiet Ostrożny,
- 2,20% - Pakiet Umiarkowany,
- 2,65% - Pakiet Dynamiczny.  
Opłata za zarządzenie jest uwzględniona w cenie jednostki uczestnictwa. Pobierana jest ciągle – każdego dnia wyceny, czyli praktycznie każdego dnia roboczego. 

Na naszej stronie jest ciekawy poradnik dla osób, które zaczynają swoja przygodę z inwestowaniem. M.in znajdziesz tam informację jak możesz zacząć inwestować, oraz co do tego Ci jest potrzebne. Zachęcam do przejrzenia tutaj.

Jeśli miałbyś dodatkowe pytania to napisz.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (6 688 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Nadpłata w okresie karencji

Witam. Mam uruchomiony kredyt hipoteczny. Obecnie spłacam tylko raty odsetkowe (okres karencji), zostały mi do uruchomienia trzy transze. Czy w takim przypadku mogę już nadpłacać uruchomioną kwotę kre...

16-04-2024
'Raz dwa trzy, apkę masz i Ty' - 100 zł??

cześć,

 

chciałam zapytać, czy jest tu może ktoś kto dostał obiecane 100 zł za założenie aplikacji? ja wciąż czekam, a wydaje mi się, że spełniłam wszystkie warunki z regulaminu...

 

pozdrawiam!

16-04-2024
Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Wniosek trafił do analizy 5.03.2024 zakończone 4.04.2024 - miało być 16 dni wyszło 21 dni.

4.04.2024 nagle się okazało, że potrzeba dokumentów, które można było załatwić wcześniej i od 11.04 trwa dodat

...

16-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy