Jak inwestować

Odpowiedz

IKE/IKZE w domu maklerskim

Witam, czy ING BSK wprowadzi możliwość zakładania konta IKE/IKZE w formie rachunku maklerskiego?

Pozdrawiam

dan
dan
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
15-07-2017
Wiadomość 1 z 15 (20 728 wyświetleń)

Re.: IKE/IKZE w domu maklerskim

Nie planujemy wprowadzenia takiego rozwiązania.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 15 (20 648 wyświetleń)

Re.: IKE/IKZE w domu maklerskim

IKE jest dostępne oczywiście w ING. Ja osobiście zamierzam oszczędzać na emeryturę i możliwość wyboru inwestycji w Perspektywy to super sprawa. Polecam zapoznanie się ze szczegółami!
Odpowiedz
0 Lajków
Tymona
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-08-2017
Wiadomość 3 z 15 (20 186 wyświetleń)

Re.: IKE/IKZE w domu maklerskim

Witam serdecznie. Czy plany się nie zmienily przez ostatnie półtora roku? Zwłaszcza biorąc pod uwagę zapowiedzi rządu wobec OFE /IKE
Odpowiedz
0 Lajków
luke87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
3
25-01-2018
Wiadomość 4 z 15 (16 315 wyświetleń)

Re.: IKE/IKZE w domu maklerskim

Na ten moment nie mamy planów rozszerzenia oferty IKE na rynek giełdowy. Mamy w ofercie tylko IKE funduszowe.

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 5 z 15 (16 303 wyświetleń)

Re.: IKE/IKZE w domu maklerskim

Jak będzie wyglądał proces przekształcenia OFE w IKE dla osób które już posiadają IKE?
Czy zostanie utworzone IKE bis czy pieniądze z OFE dołączą do posiadanego już IKE ale zostaną jakoś oznaczone? Czy będą one widoczne na stronie internetowej IKE? Czy będzie można mieć wpływ na proces jak są one inwestowane czy jest to poza naszymi możliwościami?
Wypłata tych pieniędzy będzie możliwa dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego. Czy to wpłynie na zasady obecnego IKE? W chwili obecnej można wypłacać pieniądze w dowolnym momencie.

Wreszcie czy istnieje ryzyko że zasady prowadzenia IKE/IKZE mogą kiedykolwiek zostać zmienione na niekorzyść osób już oszczędzających w IKE/IKZE? Chodzi mi o sytuacje typu niemożliwości wcześniejszej wypłaty pieniędzy z IKE(przed osiągnięciem 60 lat) lub zmiana 10% zryczałtowanego podatku od wypłacanych pieniędzy z IKZE.
Odpowiedz
0 Lajków
dan
dan
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
15-07-2017
Wiadomość 6 z 15 (16 278 wyświetleń)

Re: Re.: IKE/IKZE w domu maklerskim

@dan  odpowiedzi na te pytania nie są możliwe. Tak jak wszyscy, czekamy na konkrety. Jak na razie wiemy dokładnie tyle, co Wy. Jeśli pojawią się potwierdzone informacje w tym temacie, to będziemy mogli się nimi podzielić. Co do pytania - "Wreszcie czy istnieje ryzyko" - ono zawsze istnieje i nie jest to od nas zależne. My po prostu realizujemy zapisy ustaw i rozporządzeń. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 7 z 15 (16 271 wyświetleń)

Re: Re.: IKE/IKZE w domu maklerskim

Dziękuję za wiadomość. Proszę w takim razie o informację gdy już coś będzie pewne.

Odpowiedz
0 Lajków
dan
dan
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
1
15-07-2017
Wiadomość 8 z 15 (16 207 wyświetleń)

Re: Re.: IKE/IKZE w domu maklerskim

Gdy pojawią się potwierdzone informacje przeczytamy je na głównej stronie z ofertą banku. My pytamy się natomiast czy takie rozwiązanie jest analizowane przez osoby odpowiedzialne za ofertę banku/bm. Nie zaszkodzi wam wysłanie maila z zapytaniem czy o tym myślą bo klienci się pytają. Natomiast jeśli prawdą jest, że zamist rozszerzania oferty jedynie ograniczycie się do realizowania ustaw i rozporządzeń to szkoda... Wolał bym trzymać akcje w jednym miejscu.

Odpowiedz
0 Lajków
luke87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
3
25-01-2018
Wiadomość 9 z 15 (16 067 wyświetleń)

Re: Re.: IKE/IKZE w domu maklerskim

Z ostatnich dostępnych informacji wynika, że jest plan przekształcenia otwartych funduszy emerytalnych w fundusze inwestycyjne.

Na szczegóły trzeba jeszcze poczekać, ale wydaje się, że już teraz wiemy, że przeniesienie aktywów nie nastąpi w formie pojedynczych instrumentów finansowych np. akcji, obligacji na rachunki maklerskie.

Odpowiedz
0 Lajków
PawełB
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
13
2
10-11-2015
Wiadomość 10 z 15 (16 060 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy