Jak inwestować

Odpowiedz

Czy możliwie jest sprzedanie konkretnego pakietu akcji?

Dzień dobry,

 

Czy możliwie jest sprzedanie konkretnego pakietu akcji? Tzn. mam pakiet 1000 sztuk po cenie 10 zł/sztuka i pakier kupiony wcześniej 1000sztuk po 15zł/sztuka. Czy możliwie jest sprzedanie konkretnego pakietu akcji, bez uśrednionej ceny?

Odpowiedz
0 Lajków
dedecjusz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
18-09-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 343 wyświetleń)

Re.: Czy możliwie jest sprzedanie konkretnego pakietu akcji?

Akcje, które kupujesz księgowane są na koncie maklerskim zgodnie z metodą FIFO (pierwsze weszło, pierwsze wyszło).
Średnia cena nabycia pokazuje średnią cenę z aktualnie posiadanych na koncie akcji.
Jeżeli sprzedaż część akcji z posiadanego pakietu, wyksięgowane zostaną akcje kupione jako
pierwsze (z ich ceną zakupu), zgodnie z metodą FIFO.
Po sprzedaży tego pakietu może się zmienić średnia cena nabycia, bo do jej wyliczenia brane będą tylko akcje pozostałe na rachunku.
W twoim przykładzie, jeżeli wcześniej kupiłeś akcje po 15 zł, to one będą sprzedawane jako pierwsze (metoda FIFO).

PawełH
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
88
19
15-06-2020
Wiadomość 2 z 3 (2 334 wyświetleń)

Re.: Czy możliwie jest sprzedanie konkretnego pakietu akcji?

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Odpowiedz
0 Lajków
dedecjusz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
18-09-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 306 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Wnioski o wakacje kredytowe

Mam pytanie, w jaki sposób liczyć dochod jeżeli współkredytobiorca nie wchodzi w skład gospodarstwa domowego i nie zamieszkuje nieruchomości na która jest kredyt. Wszedzie jest mowa o dochodzie osób z...

15-05-2024
Czas oczekiwania

Jestem po prostu wściekła. Czekam na decyzję od końcówki marca i dalej mam status 5/6. Terminy już gonią i stres ogromny. Ile czeka się na podpisanie umowy po dostaniu decyzji pozytywnej i po jakim cz...

15-05-2024
Dochód Ryczałt

Dzień dobry.
Ryczałt Ewidencjonowany - w/jak wyliczyć tj. jakie wartości przyjąć dla ostatnich 3ch miesięcy (każdy z osobna). Dochód dla ryczałtu bierze się z Monitora Polskiego rok wstecz uwzględniają...

15-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy