Jak inwestować

Odpowiedz

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Ustawiłem się ze zleceniem kupna dosyć nisko. Złapało, ale... 1 akcję, wartą 4,4 zł. Obok wyszczególniona prowizja - 3 zł. Wychodzi więc na to, że kupiłem 1 akcję za 7,40 zł. Dlaczego tak się stało? Dlaczego nie skasowało proporcjonalnie? Zgłoszenie zostało zrealizowane częściowo.

 

Nie wiem czy uda się je zrealizować w całości. Rozumiem, że jeśli się zamknie - faktycznie 1 akcja będzie mnie kosztować bardzo drogo. Co by się stało gdybym teraz zmodyfikował zlecenie i:

a) wydłużył termin realizacji bez modyfikowania kursu kupna,

b) podwyższył kurs kupna, aby zwiększyć szansę na realizację zlecenia w całości

 

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 11 z 19 (20 381 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Szkot,

jeżeli to Twoje częściowo zrealizowane zlecenie wygaśnie, bo starci ważność to zostaniesz z tak naliczoną prowizją 3zł przy wartości akcji 4,40zł. NIestety minimalna prowizja 3zł zrobi tu swoje.

 

Co zatem zrobić? Dobrze piszesz w a) i b). 

Przedłużyć ważność tego zlecenia i zostawić cenę jeśli Ci na niej zależy.

LUB

Przedłużyć ważność zlecenia i zmodyfikować cenę - podnieść. 

Modyfikacja powoduje, że to dalej jest to samo zlecenie i jeśli Ci się zrealizuje za pół roku to w obrębie tej prowizji. Nie będzie to powodowało naliczenia kolejnym prowizji. 

Uważaj tylko, bo jak będziesz modyfikował i podnosił cenę to system Ci ponownie przeliczy pokrycie i musisz mieć zapewnione więcej gotówki na koncie maklerskim pod to.

 

Mam nadzieję, że to zrobiłeś i zlecenie Ci nie wygasło Emotikon: Szczęśliwy

 

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 12 z 19 (20 316 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Akurat dzisiaj też kurs zaliczył ten sam dołek i dobrałem resztę dopłacając pozostałą prowizję. Zlecenie zrealizowane w całości, więc problem się rozwiązał, ale informacja na pewno przyda się na przyszłość. Szczególnie ta możliwość modyfikacji zlecenia, że prowizyjnie jest to traktowane jako to samo zlecenie.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 13 z 19 (20 279 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie opłat \ prowizji, dlatego też nie chce zakładać nowego wątku.

 

Czy wspomniane prowizje są pobierane tylko przy transakcjach ?? Co w przypadku, kiedy przez jakiś czas (przykładowo miesiąc z powodu jakiś prywatnych powodów) nie ma ruchu na koncie --> zero sprzedaży czy tez kupna. Czy wówczas pobierana jest jakaś oplata za prowadzenie konta czy coś w tym stylu ??

Odpowiedz
0 Lajków
iKremius
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
22-06-2018
Wiadomość 14 z 19 (16 809 wyświetleń)

Re: Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Prowizję od transakcji pobieramy tylko wtedy, gdy dojdzie do realizacji zlecenia. Jeżeli realizacji nie ma przez cały okres ważności zlecenia, to nie poniesiesz kosztów prowizji.

Opłatę miesięczną za prowadzenie konta maklerskiego pobieramy tylko na koncie "Aktywne". Jeżeli posiadasz konto maklerskie "Elastyczne", nie pobieramy opłaty za jego prowadzenie.

 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 15 z 19 (16 767 wyświetleń)

Re: Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

[ Edytowane ]

TEMAT: Zlecenie częściowo zrealizowane a prowizja

 

Czyli przy zleceniu częściowo zrealizowanym jeśli zlecenie wygaśnie to prowizja jest pobierana nawet przy 1 na 500 akcji. Ok.

1. Czy jeśli anuluję to zlecenie, to prowizja jest pobrana?

2. Jeśli tak, to: czy jest pobrana w wysokości naliczonej za całe zlecenie jakie chciałem wykonać (500 akcji), czyli np. 13zł - również w przypadku gdy anuluję resztę zlecenia, a transakcja dokonała się na 1 akcji?

 

UPDATE:

Znalazłem odpowiedź @DarekN w innym wątku. Wstawię tutaj, bo trzeba trochę inaczej zgooglować, żeby ją znaleźć.

Spieszę z wyjaśnieniami:

1. Prowizję pobieramy wtedy gdy zlecenie jest zrealizowane w całości lub chociaż w niewielkiej części.

2. Jeżeli zlecenie w ogóle się nie zrealizowało, bo np. anulowałeś, wygasło, zostało odrzucone - nie pobieramy żadnej prowizji.

3. Zlecenie może się zrealizować w wielu transakcjach, przez wiele dni - wtedy prowizja jest pobierana od całości zlecenia. Nie liczymy od każdej pojedynczej transakcji. Np. zlecenie na 10 000zł - prowizja 30zł. Zlecenie realizuje się w 20 transakcjach przez 4 dni - łącznie zapłacisz 30zł. Na zestawieniu transakcji będzie to porozbijane, ale nie przekroczy 30zł.

4. Jeżeli zlecenie zrealizowałeś w części i reszta została anulowana, wygasła lub odrzucona to prowizję zapłacisz od tej części zrealizowanej. Tu uwaga na prowizję minimalną =3zł.  Np. chciałeś kupić akcji za 10 000zł, ale kupiłeś tylko za 200zł, reszta wygasła, to zapłacisz 3zł prowizji minimalnej.

Odpowiedz
0 Lajków
Kamil2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
01-04-2020
Wiadomość 16 z 19 (10 273 wyświetleń)

Re: Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

niestety opłata jest pobierana nawet w przypadku anulowania transakcji itp.

Odpowiedz
0 Lajków
wal_gal
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
20-08-2021
Wiadomość 17 z 19 (5 460 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Niestety to co Pan pisze to nieprawda, system nalicza opłaty od każdego zlecenia niezależnie od tego czy było zrealizowane czy nie. Na liście moich zleceń mam wiele pozycji anulowanych/zamkniętych/odrzuconych i przy każdej z nich widnieje kwota pobranej prowizji.

Odpowiedz
0 Lajków
wal_gal
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
20-08-2021
Wiadomość 18 z 19 (5 458 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Załączone przez Ciebie zrzuty potwierdzają, że system oblicza teoretyczną wartość prowizji w momencie wystawiania zlecenia. Jednak prowizję pobieramy jedynie w przypadku realizacji zleceń.

Odpowiedz
0 Lajków
KrzysztofN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
56
12
12-06-2020
Wiadomość 19 z 19 (5 373 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy