Zapraszamy na live streaming z konferencji TEDxKatowice

Już w najbliższą sobotę 7 lipca oglądaj live streaming z konferencji TEDxKatowice w siedzibie ING Banku Śląskiego. Wystarczy, że dołączysz do wydarzenia na profilu TEDxKatowice na Facebooku, na którym odbędzie się transmisja. Oprócz tego znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje, dowiesz się kto wystąpi na najbliższych spotkaniach. Jeśli jesteś ciekaw, jak można zmieniać świat i samego siebie - nie będziesz zawiedziony.


TED to akronim od Technology, Entertainment and Design, czyli “Technologia, Rozrywka i Design”. To nazwa serii konferencji, które organizowane są na całym świecie przez jedną z amerykańskich organizacji non-profit. Ich celem jest popularyzacja „idei wartych rozpowszechniania” oraz stworzenie platformy dla osób, które mają coś wartościowego do przekazania.

Brzmi nazbyt enigmatycznie? O wartości konferencji i prezentacji TED możesz się przekonać, przeglądając bibliotekę wystąpień na stronie internetowej organizacji. Znajdziesz tam tysiące filmów, przedstawiających wykłady bardzo interesujących osób. Każdy z nich trwa około 18 minut - tyle wynosi limit, którego przestrzegać muszą mówcy. W gronie prelegentów znajdują się naukowcy, psycholodzy, przedsiębiorcy i wszyscy Ci, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą. Wśród najbardziej znanych mówców, którzy wystąpili na TEDx trzeba wymienić Stevena Hawkinga, Billa Gatesa, Madeleine Albrigh, Sheryl Sandberg czy Bono. Brzmi nieźle, prawda?

Jeśli czujesz się zainteresowany, to masz szansę zobaczyć takie wykłady na własne oczy! Konferencja TEDx (czyli spotkanie z mówcami, zorganizowane niezależnie od wspomnianej organizacji pozarządowej, ale prowadzone w tej samej formie) zagości jeszcze 3 razy w Katowicach! Jesteśmy partnerem spotkań TEDxKatowiceSalon, które odbywać się będą w głównej siedzibie ING Banku Śląskiego. Oto lista najbliższych spotkań w ramach TEDx: 

  • 7 lipca 2018 r. - TEDxSalon - Zacznij od siebie. Temat wydarzenia nawiązuje do słów książki utytułowanego skrzydłowego wielu drużyn futbolu amerykańskiego – Trenta Sheltona. Przez wiele lat, po zakończeniu kariery sportowej, starał się on motywować innych do działania, także przy wykorzystaniu internetu. Często zaczynał od słów – “It all starts with you” (“Zacznij od siebie”). Na wydarzeniu wystąpią prelegenci, którzy opowiedzą o miejscu, w którym zaczyna się każdy wielki pomysł - na styku naszego wnętrza z otaczającymi nas ludźmi. Przedstawią sposoby w jakie rozpoznają makro- i mikro-trendy oraz jak wykorzystali je dla budowy własnego sukcesu. Opowiedzą o tym, jak wykorzystać przeszłość, aby tworzyć lepszą przyszłość dla siebie i społeczności wokół.
  • 8 września 2018 r. - TEDxSalon - Mity eko. Obecnie w Polsce, wartość rynku produktów ekologicznych to blisko miliard złotych. W ciągu dekady powiększy się on trzy razy. Prelegenci opowiedzą o tym, jak poruszać się w gąszczu usług i produktów z przedrostkiem “eko”. Dodatkowo podzielą się z nami swoimi ideami o tym, jak możemy dziś żyć, aby zapewnić lepsze życie naszym dzieciom i ich potomkom. Poszukamy prawdziwych pomysłów na zdrową przyszłość dla nas i naszej planety.
  • 24 listopad 2018 r. - Główne wydarzenie - Gra w kulkę. Podczas wydarzenia postaramy się spojrzeć na naszą planetę z dystansu, by po chwili na nią wrócić i zastanowić się nad problemami, z którymi nie udało nam się (jeszcze!) uporać. Mamy tu na myśli globalny wzrost temperatury, ale też szereg innych zagadnień, o których będą dyskutować przedstawiciele prawie wszystkich państw świata na Szczycie Klimatycznym ONZ (COP24) w Katowicach. Prelegenci podzielą się ideami, które będą oddziaływać na nas przez najbliższe dziesięciolecia. Poszukiwać będziemy twórców innowacyjnych pomysłów, które odmienią sposób patrzenia na świat wokół nas. Będziemy szukać osób, które zainspirują naszą widownię we wszystkich płaszczyznach działalności człowieka – gospodarczej, kulturalnej i społecznej.

Już w najbliższą sobotę 7 lipca oglądaj live streaming z konferencji TEDxKatowice w siedzibie ING Banku Śląskiego. Wystarczy, że dołączysz do wydarzenia na profilu TEDxKatowice na Facebooku, na którym odbędzie się  transmisja. Oprócz tego znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje, dowiesz się kto wystąpi na najbliższych spotkaniach. Jeśli jesteś ciekaw, jak można zmieniać świat i samego siebie - nie będziesz zawiedziony.

Oglądaj LIVE koniecznie!