Jedna karta, wiele walut - w sam raz na wakacje

Zespół ING

Zespół ING

Artykuły (163)

Inspirujemy i motywujemy w Społeczności ING

09-06-2017

Podczas wakacji liczy się odpoczynek. Głowa wolna od zmartwień, zaległości w pracy, rachunków i obowiązków. Trudno jednak cieszyć się zagranicznym wypadem, jeśli wciąż przeliczasz to, ile kosztuje przewalutowanie płacąc za lokalne przysmaki w restauracji. Oczywiście, prowizji za przewalutowanie możesz uniknąć. Wystarczy, że połączysz swoją kartę Visa Zbliżeniowa do rachunku bieżącego ze swoim kontem walutowym. Dzięki temu będziesz płacił za zakupy w Polsce i zagranicą tą samą kartą bez przewalutowania.


Jeśli posiadasz już kartę Visa Zbliżeniowa i wybierasz się na wakacje, możesz połączyć ją z jednym lub wieloma kontami walutowymi w ING Banku Śląskim. Dzięki temu, będziesz mógł płacić nią podczas wakacji bez martwienia się o prowizję za przewalutowanie.

Karta sam rozpozna, w jakiej walucie płacisz i automatycznie obciąży rachunek w odpowiedniej walucie. Na przykład: podróżując z Polski do Hiszpanii, za obiad w naszym kraju zapłacisz złotówkami z konta osobistego, a nad wybrzeżem Costa Brava już w euro z konta walutowego. Wszystko to jedną kartą, dzięki połączeniu jej z kontem walutowym w euro. Do Visa Zbliżeniowej możesz podłączyć aż 3 konta, w 3 różnych walutach - dolarach, euro i funtach brytyjskich. Głównym rachunkiem karty wciąż pozostanie konto w złotówkach - to dla którego karta została wydana.

Sprawdź jak płacić bez prowizji za granicą

Jak skorzystać z funkcji wielowalutowej dla Twojej karty?

Na początek, złóż wniosek o wydanie karty Visa Zbliżeniowa do swojego konta w  ING Banku Śląskim - jeśli jeszcze jej nie posiadasz. Kolejnym krokiem będzie założenie rachunku w wybranej walucie obcej. Może to być rachunek w dolarach, euro lub funtach brytyjskich. Konieczne jest zasilenie nowego konta środkami - inaczej będzie przecież mało przydatne. Następnie, za pomocą bankowości internetowej Moje ING, podłącz konto walutowe do swojej karty Visa Zbliżeniowa.

Czy to się opłaca?

Tak! Zagraniczne transakcje bezgotówkowe rozliczone z konta walutowego, czyli płatności w sklepach, restauracjach i zakupy internetowe nie są obarczone prowizją za przewalutowanie Warto  więc pamiętać by zapewnić wystarczającą ilość środków na koncie, w którego walucie chce się płacić. W przeciwnym wypadku, transakcja obciąży konto w PLN.

Jeśli zależy Ci też  na używaniu bankomatów poza granicami kraju, skorzystaj ze specjalnej opcji - pakietu wypłat gotówki za granicą!

Pakiet ten kosztuje jednorazowo 15 zł, jest aktywny przez 30 dni, a zaczyna działać dzień po zakupie usługi. Przez ten okres możesz wypłacać gotówkę w walucie obcej z bankomatów i nie zapłacisz za to prowizji! Aktywować pakiet możesz przez bankowość internetową i aplikację Moje ING mobile, także będąc już za granicą.

Wypłacaj gotówkę za granicą bez prowizji – sprawdź promocję

Pakiet wypłat gotówki za granicą można kupić od 1 czerwca do 30 września włącznie. Jeśli zechcesz, możesz dokupić kolejny pakiet po zakończeniu pierwszego.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że na wakacjach powinieneś cieszyć się wakacjami, a nie myśleć o niepotrzebnych wydatkach. Podłączenie konta walutowego do karty Visa Zbliżeniowa jest łatwe i można je od niego odłączyć w każdym momencie. Jeśli chcesz więc podczas urlopu odetchnąć pełną piersią i oczyścić głowę - to rozwiązanie dla Ciebie!