Jedna karta, wiele walut - w sam raz na wakacje

Zespół ING

Zespół ING

Artykuły (253)

Inspirujemy i motywujemy w Społeczności ING

09-06-2017

Podczas wakacji liczy się odpoczynek. Głowa wolna od zmartwień, zaległości w pracy, rachunków i obowiązków. Trudno jednak cieszyć się zagranicznym wypadem, jeśli wciąż przeliczasz to, ile kosztuje przewalutowanie płacąc za lokalne przysmaki w restauracji. Jak tego zmartwienia uniknąć? Rozwiązanie jest proste! 

Jedna karta - wiele walut

Jeśli posiadasz już kartę Visa Zbliżeniowa do swojego konta w PLN i wybierasz się na wakacje, możesz podłączyć do niej jedno lub kilka kont walutowych w ING Banku Śląskim. Dzięki temu, będziesz mógł płacić jedną kartą podczas wakacji.

Karta sama rozpozna, w jakiej walucie płacisz i automatycznie obciąży rachunek w odpowiedniej walucie. Na przykład: podróżując z Polski do Hiszpanii, za obiad w naszym kraju zapłacisz złotówkami z konta osobistego, a nad wybrzeżem Costa Brava już w euro z konta walutowego. Wszystko to jedną kartą, dzięki podłączeniu do niej  konta walutowego  w euro. Do karty Visa Zbliżeniowa możesz podłączyć aż 3 konta, w 3 różnych walutach - dolarach, euro i funtach brytyjskich. Głównym rachunkiem karty wciąż pozostanie konto w złotówkach – to, dla którego karta została wydana.

Sprawdź jak płacić bez prowizji za granicą

Jak skorzystać z funkcji wielowalutowej dla Twojej karty?

Na początek, złóż wniosek o wydanie karty Visa Zbliżeniowa do swojego konta w PLN w  ING Banku Śląskim - jeśli jeszcze jej nie posiadasz. Kolejnym krokiem będzie założenie rachunku w wybranej walucie obcej. Może to być rachunek w dolarach, euro lub funtach brytyjskich. Konieczne jest zasilenie nowego konta środkami - inaczej będzie przecież mało przydatne. Następnie, za pomocą bankowości internetowej Moje ING, podłącz konto walutowe do swojej karty Visa Zbliżeniowa.

Co warto wiedzieć 

Zagraniczne transakcje bezgotówkowe rozliczone z konta walutowego, czyli płatności w sklepach, restauracjach i za zakupy internetowe nie są obarczone prowizją za przewalutowanie, jeśli tylko będziesz mieć wystarczającą ilość środków na koncie, w którego walucie chcesz płacić. Warto więc upewnić się, czy płacąc za granicą, na koncie walutowym będzie taka ilość środków, jaka konieczna jest do wykonania transakcji. W przeciwnym wypadku, transakcja obciąży konto w PLN.

Jeśli zależy Ci też na używaniu bankomatów poza granicami kraju, skorzystaj ze specjalnej opcji - pakietu wypłat gotówki za granicą!

Jeden pakiet  kosztuje 15 zł, jest aktywny przez 30 dni, a zaczyna działać dzień po zakupie usługi. Przez ten okres możesz wypłacać gotówkę w walucie obcej z bankomatów i nie zapłacisz za to prowizji! Aktywować pakiet możesz przez bankowość internetową i aplikację Moje ING mobile, także będąc już za granicą.

Wypłacaj gotówkę za granicą bez prowizji – sprawdź promocję

Pakiet wypłat gotówki za granicą można kupić od 1 czerwca do 30 września włącznie. Jeśli zechcesz, możesz kupić kolejny pakiet po zakończeniu poprzedniego. 

Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że na wakacjach powinieneś cieszyć się wakacjami, a nie myśleć o niepotrzebnych wydatkach. Podłączenie konta walutowego do karty Visa Zbliżeniowa jest łatwe i można je od niego odłączyć w każdym momencie. Jeśli chcesz więc podczas urlopu odetchnąć pełną piersią i oczyścić głowę - to rozwiązanie dla Ciebie!

Komentarze
chfast Nowy w branży
‎23-10-2017 23:14

A jak wygląda kwestia przewalutowania w przypadku płatności w innych walutach niż PLN, EUR, USD, GDB?

Jeżeli chcę np. zapłacić w koronach czeskich, to nastąpi przewalutowanie na EUR (VISA używa EUR jako waluty rozliczeniowej) i dalej na PLN?

chfast
Nowy w branży
Nowy w branży icon
Lajki: 0
Wpisy: 1
Zarejestrowany: 23-10-2017
MartynaC Moderator
‎24-10-2017 23:23

Jeśli zapłacisz kartą VISA Zbliżeniową w koronach czeskich, płatność przewalutujemy bezpośrednio z tej waluty na złotówki. Pod uwagę bierzemy kurs organizacji płatniczej VISA, z dnia rozliczenia danej transakcji. Za płatność kartą w innej walucie pobierzemy prowizję 3% kwoty transakcji. 

MartynaC
Moderator
Moderator icon
Lajki: 16
Wpisy: 52
Zarejestrowany: 12-04-2017