Jak rozwiązać problem z brakiem czasu? Zacznij od tych aplikacji

A więc mówisz, że nie masz czasu, miejsca i energii na systematyczne oszczędzanie? Pomożemy Ci je znaleźć! Istnieją różne świetne aplikacje*, z którymi możesz zorganizować sobie na nowo cały dzień.

Wybraliśmy dla Ciebie kilka najciekawszych.

Oszczędzaj rano

Masz problem z porannym wstawaniem? Wake N Shake to budzik, który do wyłączenia alarmu wymaga od Ciebie… potrząsania smartfonem. I to tak długo, aż pasek postępu na ekranie osiągnie 100%. Uwaga, aplikacja nie ma możliwości ściszenia dzwonka budzika. Trochę podobnie działa Shake-it, do którego czasami musisz trochę krzyczeć. Bardziej bezlitosny jest I Can’t Wake Up. Żeby wyłączać jego alarm musisz rozwiązywać rozmaite zadania (na razie tylko po angielsku) – od działań matematycznych, poprzez grę typu memory, na łączeniu słówek kończąc. Pobudka gwarantowana!

Po porannym posiłku pora na mycie zębów. Ale ile minut powinno ono trwać? Podpowie to Toothbrush Fitness. Nie tylko dopilnuje czasu spędzonego na szczotkowaniu, ale i zademonstruje jak najlepiej to robić wykorzystując przy tym 3D. BrushDJ z kolei doda codziennemu szorowaniu zębów zupełnie nowego rytmu, grając piosenki dostosowane do czasu mycia i jego tempa. Do tego przypomni o kolejnej wizycie u dentysty.

Oszczędzaj podczas jazdy

Żeby nie spóźnić się do pracy, warto uruchomić Waze. Program który, korzystając z wiedzy innych kierowców w Twojej okolicy, podpowie Ci w którą ulicę skręcić, by uniknąć stania w korku, wskaże stacje benzynowe, na których taniej zatankujesz i ostrzeże Cię przed problemami na dalszej części trasy.

Navier HUD i Smart HUD to nawigacje, które wyświetlają na ekranie telefonu informacje o trasie w lustrzanym odbiciu. Zapytasz pewnie po co? Po uruchomieniu aplikacji kładziesz swojego smartfona na desce rozdzielczej, a wtedy jego ekran… odbija się w przedniej szybie, tuż przed Twoimi oczami. Dzięki temu nie musisz odrywać wzroku od trasy i możesz skupić się na jak najszybszym i bezpiecznym jej pokonaniu.

Oszczędzaj swoją pracę

O aplikacjach porządkujących dokumenty, przyspieszających wysyłki maili napisano już dziesiątki artykułów. Z łatwością je wygooglujesz. My proponujemy Ci z kolei coś, co znacznie przyspieszy pracę, gdy ma się… dość męczących partnerów lub klientów. Fake Conversation to aplikacja dzięki której odbierasz udawane rozmowy, co pozwala Ci na znalezienie świetnej wymówki na uniknięcie rozmaitych biurowych sytuacji. Program odgrywa nagrane wcześniej audio z wybranym scenariuszem rozmowy np. „telefon z biura” albo „kłopoty z samochodem”. Twoim zadaniem jest powtarzać słyszane w telefonie zdania tak, by wszyscy na około je słyszeli. Trochę mniej subtelnie działa podobny program - Fake-An-Excuse. Odtwarza on nietypowy dźwięk w telefonie, np. oczekiwane drugie połączenie czy syrenę policyjną, w tle Twojej rozmowy. Na tyle głośno, że słyszą go wszyscy w Twoim otoczeniu.

Jeżeli nie lubisz odrywać się od pracy, polecamy Ci też aplikacje w rodzaju Nieznany numer czy Who’s Calling?, które pomagają w namierzaniu nieznanych numerów. Unikniesz w ten sposób zaproszeń na kolejną prezentację kołder czy „darmowy” kurs zarządzania osobowością. No i oszczędzisz sobie męczącej, czasem mocno irytującej rozmowy.

Oszczędzaj czas wolny

Jak przygotować szybki i zdrowy posiłek? Podpowie Ci to DietMap czy Zdrowy Apetyt. Nie tylko przeliczy kalorie, podpowie co warto zjeść, ale również przypomni o porze posiłku. E-kody czy eFood pozwolą Ci z kolei oszczędzić czas na szukanie w internecie co oznaczają te dziwne literki na opakowaniach produktów spożywczych. Uwierz, warto je regularnie sprawdzać. Pochłonięci pracą czy naszym hobby, zapominamy czasami o piciu odpowiedniej ilości wody. Przypomni o tym Aqualert lub Waterbalance. Dokładnie wyliczając czas picia i informując ile szklanek H20 jeszcze Ci brakuje, by zachować odpowiednie nawodnienie Twojego organizmu. Zdecydowanie wychodzi to na zdrowie.

Wikitude to aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość. Dzięki włączonej kamerze w smartfonie określa Twoją lokalizację i wskaże Ci ciekawe miejsca w najbliższym sąsiedztwie. Dzięki temu nie stracisz niepotrzebnie czasu i energii na poszukiwanie restauracji czy kina.  

A jeżeli już o kinie mowa, może przetestujesz Run Pee? To aplikacja, która podpowie Ci w którym momencie oglądanego filmu możesz… wyjść do toalety. Aplikacja wyświetli Ci np. za ile minut James Bond spotka swojego arcywroga, dzięki czemu zdążysz wyjść i wrócić, nie tracąc przy tym nic ważnego z seansu.

A po kinie czas na powrót do domu. Tylko gdzie stoi Twój samochód? Jeżeli masz częsty kłopot z przypomnieniem sobie tego, ściągnij na telefon Carrr Matey. Z tym programem nie parkujesz auta, ale je zakotwiczasz. A o tym, gdzie jest Twój samochód przypomni Ci efektowny, pirrracki głos.  

W kwestii powrotów do domu polecamy również bardziej standardowe złapTaxi czy iTaxi, które poinformują Cię za ile i jak szybko dotrzesz do domu, namierzając przy okazji najbardziej opłacalną opcję. Oczywiście zawsze można skorzystać też z JakDojade, które podpowie Ci jak pokonać tę samą trasę za pomocą miejskiej komunikacji. Pamiętaj tylko, by kupić wtedy bilet. Na przykład za pomocą aplikacji moBILET.

Oszczędzaj… się!

Chcesz regularnie biegać, ale nudzi Cię mierzenie się z Endomondo? Zamiast tego zagraj w prawdziwą miejską grę. Spróbuj złapać krążące w okolicy duchy w Spec Treck albo postaraj się uciec przed goniącymi Cię smakoszami ludzkich mózgów w Zombies, run! Nawet nie zauważysz, kiedy… połkniesz te wszystkie kilometry.

Na koniec, po całym męczącym dniu, należy Ci się porządny sen. Zadba o niego DeepSleep lub Sleep Cycle. Połóż smartfona na poduszce, a on wsłucha się w rytm Twojego oddechu i wykryje, w której fazie snu się znajdujesz. Inteligentny budzik zagra melodię w najlepszym momencie – gdy sen będzie najpłytszy. Wtedy też, z nową energią możesz też szybko zrobić notatkę o tym, co się śniło. Może właśnie odkryjesz świetne rozwiązanie problemu, który nurtował Cię cały dzień?

A gdy chcesz osiągnąć jakiś cel lub zmienić swoje nawyki, zachęcamy do skorzystania z Goal Tracker & Habit List lub Trackendar. Dzięki nim możesz obserwować postępy w zrzucaniu wagi czy zdobywaniu kolejnych umiejętności wspinaczkowych. Oszczędzisz wtedy nie tylko czas, ale i inne, bardziej konkretne rzeczy. Nawet i pieniądze!

A jeżeli interesują Cię aplikacje, dzięki którym możesz wejść w świat oszczędzania pieniędzy, zapraszamy do innych artykułów. Pisaliśmy już między innymi o sposobach zarządzania domowym budżetem za pomocą smartfonów: Aplikacje do zarządzania domowym budżetem

Albo tutaj opowiadaliśmy, jak okiełznać codzienne wydatki: Okiełznaj wydatki używając smartfona

* Mała uwaga – aplikacje wymienione w artykule zaprojektowane są na smartfony i tablety z różnymi systemami operacyjnymi. Może się zdarzyć, że któraś nie jest na razie jeszcze dostępna na Twój telefon. Ale wystarczy chwila szukania i z pewnością namierzysz bardzo podobną!

original.png

Źródło zdjęcia: Shutterstock.com