7 porad na Dzień Dobrych Rad

Zespół ING

Zespół ING

Artykuły (244)

Inspirujemy i motywujemy w Społeczności ING

13-06-2017

„Kiedy potrzebujesz porady,  szukaj jej u fachowców, a nie u znajomych”. Autor bestsellera „Życie - instrukcja obsługi”, H. Jackson Brown Jr. zachęcił nas do tego, by z okazji Dnia Dobrych Rad przypomnieć Wam kilka najbardziej interesujących tekstów, jakie ukazały się na naszym blogu. Oto one!

Co to jest efekt latte i jak może uczynić nas bogatymi?

Amerykański doradca finansowy David Bach zasłynął spostrzeżeniem, że nasze drobne, codzienne wydatki - takie jak nasza ulubiona kawa na mieście - mogą mieć ogromny wpływ na domowy budżet. Efekt latte najczęściej opisywany jest jako przyczyna dziury w niejednej kieszeni - ale odpowiednio zagospodarowany, może stać się źródłem niebagatelnych oszczędności. Radzimy, jak wykorzystać energię porannej kawy do tego, by mieć więcej w portfelu!

Samochody hybrydowe – rozprawiamy się z mitami

Zastanawiacie się nad zakupem nowego auta? Samochody z napędem hybrydowym są coraz popularniejsze na naszych drogach - ich ekologia i oszczędność paliwa przekonały niejednego kierowcę. Pomimo to, w obiegowej opinii na temat hybryd krąży wiele mitów, które mogą zniechęcić nieobeznanego w tematach motoryzacyjnych Czytelnika. Obalamy najpopularniejsze z nich i zachęcamy do dyskusji w komentarzach!

Jak uniknąć przedświątecznej spirali zakupów?

Ten tekst pojawił się na naszym blogu z okazji Wielkanocy - ale zawarte w nim spostrzeżenia i porady możecie wykorzystać przy każdej okazji, której towarzyszą większe zakupy. Dzięki nim unikniecie pochopnych decyzji zakupowych i zachowacie pełną kontrolę nad finansami - konieczną zwłaszcza wtedy, gdy centra handlowe kuszą całą masą „wyjątkowych” ofert produktów…, których niekoniecznie potrzebujecie.

Jak nie zbankrutować po podwyżce, czyli przypadek szlafroka Diderota

Sowita premia, podwyżka, dodatkowy zysk czy lepiej płatna praca to wspaniałe wiadomości. Więc jak to się dzieje, że dla niektórych ludzi te właśnie zdarzenia stają się początkiem poważnych kłopotów finansowych? Amerykański antropolog Grant McCracken stworzył określenie „efekt Diderota” na określenie zachowań związanych z inflacją stylu życia. Na czym on polega? Sprawdźcie sami!

Jak oczarować urzędników i zdobyć dofinansowanie na otwarcie firmy?

Brak środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej wcale nie musi być końcem marzeń o własnej firmie. Istnieją sposoby na pozyskanie funduszy, z których może skorzystać każdy z nas - takie jak dotacje unijne dla przedsiębiorców. Podpowiadamy, jak skutecznie się o nie ubiegać i przekonać urzędników dzielących wsparcie z UE do tego, że to właśnie w nas warto zainwestować!

Prowadzisz firmę? Nie popełniaj tych błędów

Początki własnej działalności dla wielu przedsiębiorców są drogą przez mękę. Wiele firm mierzy się z podobnymi problemami. Ograniczone zasoby ludzkie, niski kapitał, brak doświadczenia, kłopoty z zarządzaniem - te bariery pojawiają się bez względu na branżę. Podpowiadamy, jak sobie z nimi radzić, minimalizować ich negatywne efekty, a także w jaki sposób poszukiwać wiedzy, dzięki której unikniemy problemów w przyszłości.

Jak skutecznie kontrolować ryzyko swoich inwestycji?

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana - głosi przysłowie. A co jeśli nie zależy nam na bąbelkach, a wyżej cenimy płynność finansową i bezpieczeństwo inwestycji? Podpowiadamy, jak zrozumieć ryzyko i postrzegać je przez pryzmat celów finansowych. Dzięki temu można łatwo zidentyfikować obszary, w których powinniśmy poruszać się ostrożniej oraz te, w których bardziej agresywne strategie inwestycyjne przyniosą większe korzyści. Zwracamy także uwagę na psychologiczne efekty ryzyka oraz ich wpływ na podejmowanie decyzji - czy wiecie, kiedy Wasze emocje są najlepszym doradcą?