Odpowiedz

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

[ Edytowane ]

pepto pisze:

 

Na bolączki bankomatowe, o której wspomniałeś, polecam Millenium - uczciwie polecam. Łatwe warunki i masz dostęp do wszystkich maszyn, jako alternatywa.

 


Szczerze..... nie chce banku tymczasowego. Kiedyś skakałem z banków do banków. Obecnie miałem 3 i postanowiłem, że z tych 3 wybiorę jeden. BZWBK poszedł już w niepamięć. Teraz czekam jeszcze na ING i do końca roku zdecyduje. Pewnie jeszcze kilka banków zmieni w tym czasie TOiP. 

I tutaj przechodzimy do Millenium. Napisałem, że nie chce banku tymczasowego, ponieważ już DŁUGO Millenium nie zmieniał TOiP i pewnie zaraz to zrobi. Już chodzą plotki, że Portugalczycy chcą Millenium sprzedać. Po wczorajszym Brexicie wg Bankier.pl Millenium stracił 10% na swojej akcji. 

Więc wg mnie zaraz się zmienią w tym banku opłaty Emotikon: Mrugający

Tym bardziej, że Millenium też ma trochę utopione kredyty we frankach Emotikon: Mrugający 

 


pepto pisze:

Mbank kiedys , przed przejęciem przez Niemców, był przyjaznym, nowatorskim i dobrym bankiem a tera juz nie.

 


Tutaj raczej nie chodzi o przejęcie. Racja, po krachu w USA Commerzbank mocno dostał ale to wynika z prostej zasady. Gdy bank wchodzi na rynek, rozdaje wszystko za darmo (aby nałapać klientów) i daje duże oprocentowanie na lokatach itp (aby mieć kasę do obrotu). Później jak już zarabia zaczyna ciąć. Tak zrobiły w swojej historii prawie wszystkie banki na polskim rynku. 

Co nie zmienia faktu, że mBank to już nie mBank. Już nie wspomnę, że mimo posiadania placówek i tak większość spraw trzeba załatwiać przez centralę w Łodzi pisemnie lub mailem (pocztą). A jakość obsługi nadal poniżej krytyki. Rankingi na internecie wygrywa, bo w czasie akcji oceny rozdaje bonusy i nagrody a Janusze internetu jak to Janusze - za darmo to i ocet słodki Emotikon: Mrugający I tutaj zmierzam również do forum mBanku o którym wspomniałeś. 

To ich forum to masakra jakaś z plagą centusiów. 

 

ING Społeczność bije ich na głowę Emotikon: Szczęśliwy 

 

Dla przykładu  jakości mBanku- zamykałem rachunek maklerski 3 razy. Pierwszy - ponieważ kobieta zgubiła w placówce mój wniosek. Drugi raz - już inna kobieta - zapomniała wprowadzić go do systemu. Dopiero za 3 razem był sukces. Zamykałem w sumie go 90dni zamiast 30dni Emotikon: Bardzo szczęśliwy

 


 


BZ też był dobrym bankeim a po przejęciu przez Irlandczyków i połączeniu z WBK stoczył się na dno. Nie ma co odwoływać się do hstorii, tylko korzystać z dobrych ofert obecnie. 

BZWBK się zepsuł po przejęciu go przez Santander. 

 

Do historii się odwołuje, bo kilka razy dałem drugą szansę różnym bankom i wyszedłem jak Zabłocki na mydle. 

 

Pozdrawiam 

 

PS Mam nadzieję, że nowy system ING przypadnie Ci go gustu Emotikon: Mrugający Czytałem kiedyś różne historie o ING i naprawdę to solidna instytucja finansowa, która dla informacji jako jedyna w Europie spłaciła dług otrzymany od Państwa po kryzysie w USA (poszczególne rządy róznych państw w Europie ratowały swoje banki pożyczkami od państwa). A fundusze ING są jedne z lepszych.

Ogólnie ING (wiadomo ideałów nie ma) ma naprawdę bardzo dobrą renomę. 

 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 21 z 27 (31 182 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

[ Edytowane ]

O Millenium wspominam, ponieważ pjawił się ten wątek w naszej rozmowie. Absolutnie nie reklamuję i nie namawiam. nie jest ani bankowcem, ani przedstawicielem Millka. Po prostu jestem ich klientem od wielu lat i jestem zadowolonym bardzo klientem. Jako pierwsi wprowadzili oferty dedykowane - faktycznie dydykowane a nie reklama. Kazda oferta pojawiająca sie w systemie jest dostępna na podanych warunkach. tera INg tez cos takiego wprowadziło. Millenium jednak umożliwia dodatkowo negocjacje indywidualne w placówce, z których korzystałem z pozytywnym skutkiem. Tutaj Ing nie ma takiej możliwości, niestety. Fakt, Portugalczycy dołują ale spekulacje o sprzedaży Millka w Polsce krążą juz od 5 lat. Mbank dołował teraz do 9%, comerzbank ma spore problemy a nikt nie spekuluje sprzedaży. Także póki co - strachy na lachy... ;-) Ofertę Millek już zauktualizował... na lepszą. Pojawiło się nowe konto biznes z bezpłatnymi przelewami zewnętrznymi. Wcześniej były po 1 zł. Więc nie jest gorzej a lepiej ;-) 

Moje pierwsze konto bankowe do BZ w połowie lat 90, po kupieniu i połaczeniu z WBK, to już równia pochyła- z każdym rokiem drożej i gorzej.

Nowy system Ing przeglądnałem kiedyś kilka razy, całkiem przyjemny ale do Millenium trochę mu brakuje.  

Oczywiście, moje opinie powstają z pozycji użytkownika tandemu kont: biznes-indywidualne.

 

A commerzbank traktuje mbank jak dojną krowę - wyciska z klientów wszystko co się da, dltaego jest jak jest w tym banku ;-)

 

Niepotrzebnie porównujesz forum mbanku z Ing. Ing, to nadal forum wewnątrz bankowe tj. dotyczy przede wszystkim oferty i spraw gospodarza. Forum mbankowe jest o wiele wiele starsze i jest na swój sposób wyjątkowe - dużo informacji wymienianych między użytkownikami na temat wszystkich banków, lokat etc. Może to szacowne forum tez kiedyś ewoluuje - oby tak było ;-)

 

pozdrawiam

 

pepto

Odpowiedz
0 Lajków
pepto
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
19
1
17-04-2016
Wiadomość 22 z 27 (31 139 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?


pepto pisze:

Fakt, Portugalczycy dołują ale spekulacje o sprzedaży Millka w Polsce krążą juz od 5 lat. Mbank dołował teraz do 9%, comerzbank ma spore problemy a nikt nie spekuluje sprzedaży. Także póki co - strachy na lachy... ;-) Ofertę Millek już zauktualizował... na lepszą. Pojawiło się nowe konto biznes z bezpłatnymi przelewami zewnętrznymi. Wcześniej były po 1 zł. Więc nie jest gorzej a lepiej ;-) 

 

 


Tutaj róznica polega na tym, że Niemiecka gospodarka jest o wiele silniejsza od Portugalskiej i Niemcy o swoje dbają. Jeśli Commerzbank będzie mial problem, Merkel pomoże Emotikon: Mrugający

Oferta firmowa a oferta indywidualna to inna para kaloszy. Pamiętaj, że Kowalski inny kwotami operuje niż firma. A Bank na obrocie kasą zarabia Emotikon: Mrugający


pepto pisze:

 

Nowy system Ing przeglądnałem kiedyś kilka razy, całkiem przyjemny ale do Millenium trochę mu brakuje.  

Oczywiście, moje opinie powstają z pozycji użytkownika tandemu kont: biznes-indywidualne.

 


Millenium niedawono swój system przebudowywało. Nie pamiętam kiedy ale nie wydaje mi się, że to dalej jak 5 lat Emotikon: Mrugający

 


Niepotrzebnie porównujesz forum mbanku z Ing. Ing, to nadal forum wewnątrz bankowe tj. dotyczy przede wszystkim oferty i spraw gospodarza. Forum mbankowe jest o wiele wiele starsze i jest na swój sposób wyjątkowe - dużo informacji wymienianych między użytkownikami na temat wszystkich banków, lokat etc. Może to szacowne forum tez kiedyś ewoluuje - oby tak było ;-)

 


Kiedyś forum mBanku naprawdę było ciekawe. Dzisiaj się więcej dowiesz np z Bankier.pl niż z tego forum. Teraz jest więcej narzekających na wszystko dookoła niż coś konkretnego. A jak coś szukam na necie by się dowiedzieć o czymkolwiek na temat innych banków i wymiany informacji. to są zdecydowanie lepsze i ciekawsze portale Emotikon: Mrugający 

Więc nie chce tej ewolucji i czytać posty i narzekanie Januszy internetu na tym forum Emotikon: Mrugający

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 23 z 27 (31 084 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

Millenium cały czas modernizuje ST i apkę ale udoskonalając działanie i wprowadzając nowe funkcje, nie zmieniając jednocześnie design - co uważam za duży atut, wszystko jest czytelne, intuicyjne i nie trzeba się przyzwyczajać ;-)

 

Portal bankier, to typowy portal tematyczny - 60% to reklamy i teksty sponsorowane. Na tym drugim forum jest duzo wartościowych informacji, np. wymiana użytkowników na temat dziwnych opłat poszczególnych kart poza PL, na podstawie własnych wyjazdów i płaności. To duża wartość sama w sobie w bankierze tego nie znajdziesz ;-) Ale każdy sobie wybiera co go interesuje ;-)

 

pozdrawiam

 

pepto

Odpowiedz
0 Lajków
pepto
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
19
1
17-04-2016
Wiadomość 24 z 27 (31 068 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

Tylko nie rozumiem dlaczego mam płacić za towar . W każdych sklepach gdzie zbiera się punkty za zakup towaru , to się wybiera produkt za który sie nie placi .Natym polega zbieranie punktów . A w ING zbierasz punkty i płacisz . Chyba coś tu jest nie tak .

Odpowiedz
0 Lajków
cx02
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
08-02-2016
Wiadomość 25 z 27 (31 031 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?


pepto pisze:

Millenium cały czas modernizuje ST i apkę ale udoskonalając działanie i wprowadzając nowe funkcje, nie zmieniając jednocześnie design - co uważam za duży atut, wszystko jest czytelne, intuicyjne i nie trzeba się przyzwyczajać ;-)

 

Portal bankier, to typowy portal tematyczny - 60% to reklamy i teksty sponsorowane. Na tym drugim forum jest duzo wartościowych informacji, np. wymiana użytkowników na temat dziwnych opłat poszczególnych kart poza PL, na podstawie własnych wyjazdów i płaności. To duża wartość sama w sobie w bankierze tego nie znajdziesz ;-) Ale każdy sobie wybiera co go interesuje ;-)


System w Millenium mi bardzo przypomina systemy PKO BP, Alioru i BZWBK. Czyli klasyczne systemy i nowoczesne. Obecny stary ING wymagał odświeżenia ale ING poszedł po bandzie i pojechał całkowicie nowym wyglądem i sposobem zarządzania swoim środkami.

Ale jestem przekonany, że zaraz inne banki też pójdą tym tropem. Słyszałem, że Eurobank już zapowiedział nowy system.

Mimo wszystko ING nie pojechało tak jak mBank i nie zrobiło z tego marketu albo sklepu internetowego Emotikon: Mrugający Chwała ING za to.

 

Bankier też jest forum. Są również inne fora i blogi, gdzie ludzie opisują swoje historie z różnych sytuacji Emotikon: Mrugający

Jasne na mBanku są ciekawe jeszcze tematy o których piszesz ale to margines. Większość tematów to "marudzenie" i szukanie dziury w całym. Dlatego nie podoba mnie się to co z tego forum na mBąku ludzie teraz tworzą i stworzyli Emotikon: Mrugający

 

PS Myślę, że temat wyczerpaliśmy i już nie ma potrzeby spamować dalej Emotikon: Język

Oby ING czerpał tylko dobre pomysły Emotikon: Mrugający

W każdym razie dzięki za wspólny monolog Emotikon: Mrugający Pozdrawiam!

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 26 z 27 (31 007 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

 
Odpowiedz
0 Lajków
bodeusza361
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
17-09-2016
Wiadomość 27 z 27 (26 622 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy