Odpowiedz

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

I jeszcze jedno zdanie odnośnie brania pomysłow od innych banków. 

Na rynku jednym z pierwszych i długo z księgowaniem rzeczywistym między swoimi rachunkami 24h 7dni w tygodniu był mBank. ING długo tego nie miał. Podobnie inne banki jak BZWBK, gdzie do dzisiaj nie zawsze w weekend masz od razu przelew realizowany między swoim rachunkami. 

mBank również do dzisiaj ma nadal możliwość anulowania przelewu przed sesją wyjściową. 

Nowy w mBanku system był jednym z pierwszych, gdzie wyszukiwarka działa jak GOOGLE.

ING wprowadził Finansometr. mBank go skopiował, przebudował i dołożył funkcjonalności. 

ITD,. 

Niektóre pomysły w każdym banku są dobre i warto się nimi zainteresować. Jeden bank też inny podgląda. 

Zobacz jak długo czekaliśmy na przelewy przez aplikację mobilną na nr telefonu w ING. 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 11 z 27 (25 692 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

Licencia poetica - o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie system mbanku to nieintuicyjne kolorowe truchło i nic więcej. Wspólny punkt odniesienia mamy jedynie do Millenium 360, dobre konto i wysoka jakośc obsługi. Wspólny pogląd mamy też co do Aliora, z tym, że dla mnie mbank to ta sama półka co alior. Ponieważ jesteś długo klientem mbanku, to wiesz, że obecne konto z bankomatami zniknie z oferty za ok. 2 miesiące, bo tak działa mbank - przyciąga nieszczęśników promocją i później kosi. Więc szkoda czasu na analizę tych ofert. jedynie na co ponownie chciałbym zauważyć to jest to, że banki z powietrza niczego nie biorą. Mokazje finansowane są przez innych nieszczęśliwców, którzy korzystają z szerszej oferty niż Ty. Ty nie potrzebujesz kont firmowych, kk etc. a ja nie potrzebuję dziwacznych programów lojalnościowych na wzór mokazji. Użytkowanie kk wcale nie oznacza życia ponad stan, wystarczy ustawić automatyczną spłatę całkowitą. Dzięki kk nie trzeba biegać co chwilę do maszyn aby wypłacać gotówkę. Jak widzisz, mamy różny punkt widzenia A smatfona mam i gdyby android wyglądał i funkcjonował tak jak system mbanku, to z pewnością bym zezygnował ;-)

 

pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
pepto
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
19
1
17-04-2016
Wiadomość 12 z 27 (25 676 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

Pierwsze moje wrażenie odnośnie mBanku również takie było. Obecnie uwielbiam w nim robić przelewy, zarówno przez www jak i przez nich aplikację. Co ciekawe, mają możliwość wykonania przelewów przez skaner QR czego oczywiście ING nie ma.....
Millenium to nie mój target. Teraz się chwali kontem 360 a wcześniej kosił nie mniej niż drogi PKO SA. O obsłudze się nie wypowiadam, bo nie znam osobiście ale mało który znajomy jest z tego banku zadowolony.
Alior wg mnie jeszcze jest gorszy. Mnie aż dziw bierze, że TMobile z nimi nawiązał współpracę Ale pewnie dlatego, że Alior jest na sprzedaż i wyraził zgodę na zmianę marki.

Z nieba mOkazji nie ma. To jasne. Ale to nie wina banków, tylko naiwniaków. Gdzieś czytałem raport, że prawie 80% ludzi nie czyta co podpisuje.
Nie potrzebuje programów lojalnościowych. Ale jeśli są, to powinny być z tego korzyści. W ING nie ma nic. Zbierasz punkty i nie wiadomo co z nimi zrobić.

Od sierpnie rosną opłaty w BZWBK i TMobile Alior Bank. I pewnie już domino ruszyło. Wcale mnie nie dziwi, ze zaraz mBank zmieni TOiP. ING na szczęście rzadko zmienia TOiP bo jest bardziej stabilnym bankiem. Takim konserwatywnym.

KK - kasę pożyczasz cudzą, oddajesz swoją. Płacić również można zwykła debetówką. Mnie na szczęście rzadko bankomaty są potrzebne ale 1 miesięcznie za free obcy w ING - to zdecydowanie za mało.
Nie przekonasz mnie do KK, bo to przerabiałem już w życiu nie raz. Może kiedyś to też zauważysz.
KK kiedyś, jak było wyższe oprocentowanie na lokatach i można było płacić rachunki jako przelewy z KK - było to jeszcze jakoś opłacalne. Dzisiaj to tylko kredycik, prawie podobny do odnawialnego.

Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 13 z 27 (25 656 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

[ Edytowane ]

Viggen,

po pierwsze - nie mam zamiaru Nikogo do niczego przekonywać. Dyskutujemy sobie jedynie, wszak po to jest forum. Jednak wartością w dyskusji są jedynie argumenty w oparciu o własne doświadczenia. Dlatego nie wiem co mam odpowiedzieć w sprawie Millenium - sam podałeś przykład tego banku a teraz okazuje się, że nawet nie miałeś z tą instytucją kontaktu.

 

po drugie

bez urazy ale jeśli twierdzisz, że kk jest zbliżony do kredytu odnowialnego to znaczy nie znasz za bardzo obu produktów. W kk masz GP (okres bezodsetkowy), w kredycie odnawialnym masz dodatkową opłatę za przyznanie i odnowienie rok do roku...

 

po trzecie

stabilny TOiP nie jest oznaką konserwatyzmu instytucji finansowej a wyższych standardów obsługi i budowaniu dobrej relacji z klientami.  Pomprostu czas to pieniądz i nikt poważny nie będzie wczytywał się w kolejne zmainy i promocje.

 

po czwarte

ofertę bankową nalezy dobierać indywidualnie do własnych potrzeb. Ja akurat w ING mam wszystkie bankomaty za free wraz z bezpłatnym kontem aczkolwiek nie jest to zwykły direct ;-) Więc nie jest prawdą, iż bank nie udostępnia bezpłatnych wszystkich maszyn ;-)

 

Po piąte

nie ma sensu zestawiać ING z mbankiem bo to dwie różne półki. Mbank jest instytucją śmieciową i celuje  w target dziecięco-młodzieżowy. stąd te kolorowanki, znaczki, nalepki i promocje pod hasłem typu "zgarnij stówkę". I z tego też powodu nie korzystam z ich usług. Śmieciową tzn. nie wzbudza zaufania i jest niestabilny ofertowo oraz ce**beep**e go niska obsługa klienta.

 

pozdrawiam

 

pepto

 

Odpowiedz
0 Lajków
pepto
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
19
1
17-04-2016
Wiadomość 14 z 27 (25 579 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

[ Edytowane ]

@pepto

1) Millenium podałem jako przykład rachunku, gdzie można mieć wszystko za darmo z warunkiem wpływów i kilku operacji na karcie w okresie rozliczeniowym. Bank podałem w tym kontekście Emotikon: Mrugający

2) KK też jest odnawiana. I też się za nią płaci, w zależności od rodzaju karty i banku. W każdym banku są różne warunki. KK się opłacało, jak pieniądze Twoje mogły leżeć na dobrze oprocentowanej lokacie a Ty pracowałeś kasą z KK łącznie z płaceniem z niej rachunków. Dzisiaj to kolejny kredyt, który mimo okresu odsetkowego - zawsze musisz spłacić. Wszystko ładnie pięknie jak masz płynność finansową. Nie miałem takiego przypadku ale mój przyjaciel stracił pracę i zaczął się wtedy problem, bo nie miał kasy na spłatę a dodatkowo musiał płacić odsetki.

Dodatkowo - ludzie w Polsce i na świecie mają największe zadłużenia przez KK. Nie kredyty gotówkowe, na auto itd. Tylko właśnie problemy są przez KK. 

3) ING jest znany jako bank konserwatywny, Rzadko kiedy wyskakuje z nowościami na rynku (w tym od lat przoduje akurat BZWBK) Rzadko zmienia TOiP. Ma bardzo mało kredytów we frankach. Uzyskanie obecnie kredytu hipotecznego to 20% wkładu. Po prostu zanim coś tworzą czy zmieniają musi wiele wody w rzece przepłynąć.

4) Właśnie w tym problem, że nie ma idealnego banku. Wypisałem kilka razy co mi w ING brakuje (w kilku już tematach). Jasne, można wziąć konto z Lwem za 12zł i mieć bankomaty za darmo. Ale po co? Obsługi w placówce nie potrzebuje, Kasy do banku też nie wpłacam fizycznie. Itd.  Przeszkoczyć z Ozł za Direct na 12zł z Lwem po to aby odzyskać bankomaty za darmo? Niech ING odda darmowe Euronety i będę zadowolony Emotikon: Mrugający I pewnie nie tylko ja Emotikon: Mrugający

5) Wszystkie darmowe konta internetowe z obecnym Smartem to konta dla dzieci i młodzieży. Promocje po hasłem zgarnij stówkę jest obecnie w ING Emotikon: Język
Zawsze dzięki tzw Januszom internetowym ludzie napierają tam gdzie jest tanio. Swego czasu taki operator jak Play przecież zdobył rzeszę klientów, mimo że tzw pseudo sieć do dzisiaj jest najsłabsza zasięgowo i technicznie Emotikon: Mrugający

Swoją drogą mnie już zmęczyło i nudzi mnie skakanie z banku do banku. Mam obecnie 2 konta łącznie z ING. Czekam na koniec modernizacji systemu w ING i podejmę decyzję w którym banku zostać Emotikon: Mrugający

Porównuje mBank do ING nie jako bank. Podaje przykłady rozwiązań który ma mBank i warto te ciekawe "skopiować" (W końcu finansometr mBank zakosił z ING Emotikon: Mrugający )Mam na myśli:
a) Możliwość pod pewnymi warunkami posiadać wszystkie darmowe bankomaty albo chociaż dać Euronety Mieszkam w północnej Polsce i bankomatów ING oraz Planet Cach jest tyle co kot napłakał
W Trójmieście Euronetów jest pełno, w każdym większym skupisku sklepów, w każdej galerii czy stacji benzynowej, już nie wspominając o centrum Gdańska Sopotu czy Gdyni. W Chojnicach np jest jeden bankomat darmowy - Planet w Biedronce (w środku czyli dostęp w godzinach otwarcie Biedry)
b) Płatność zbliżeniowa kartą debetową online a nie jak jest teraz - offline
c) Szybkość dokonywania przelewów jak jest w Mbanku (góra 3-4 kliknięcia) W ING jest za dużo klikania
Po jakiego grzyba za każdym razem trzeba klikać z którego konta ma pójść przelew?!
d) Mozliwość zamówienie karty debetowej przed zastrzeżeniem starej. Dzisiaj w ING aby zamówić zniszczoną kartę musisz starą zastrzec i czekać aż szanowne ING Ci wyśle nową. W mBanku zamawiasz nową i w czasie aktywacji nowej zastrzegasz starą
e) Możliwość wyłączenia tego cholernego algorytmu w ING z kodami autoryzacyjnymi. Chcę mieć możliwość włączenia kodów przez SMS do każdej transakcji a nie wg uznania systemu ING
f) Lepsza jakość karty debetowej w ING,. Ten bank dla dzieci czyli mBank jakością debetówki bije ING jak kucharz schabowego. Do tego jest wypukła.
g) Możliwość przez aplikację skanowania kodów QR z rachunków. mBank potrafi
h) Z BZWBK - możliwość przez aplikację mobilną w ING płacenia za bilety komunikacji miejskiej oraz za parkometry,
i) Możliwość zamówienia drugiej karty debetowej (fizycznego plastiku a nie jakieś naklejki zbliżak) do konta dla żony, kochanki czy dziewczyny.
j) Brak możliwości ustawienia strony głównej. Pewne funkcje nie są potrzebne. Powinna być możliwość włączenia/wyłączenia czego się chce. Oczywiście mogę np ukryć OKO ale nie mogę później robić z tego konta żadnej operacji. BEZ SENSU. Ale *głupoty w postaci BLIKA, paragony nie można wyłączyć i zajmują tylko miejsce.
k) Brak porządnych lokat, Bank się opiera tylko i wyłącznie na OKO. Osobiście wolę oszczędzać na lokacie gdzie kasa jest zamrożona i nie mam możliwości skubania po trochu z tej kupki. A lokaty ING zawsze są daleko w tyle. 

To tak z grubsza co mi teraz do głowy przyszło.
Brakuje mi takich rzeczy, Gdy to będzie - ING będzie blisko ideałowi  na polskim rynku Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 15 z 27 (25 573 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

[ Edytowane ]

temat co prawda dotyczy systemu punktów w Ing ale co tam...

1.

Skoro pojawia się wątek oferty Millenium, to niech to będzie rzetelnie podane - konto 360 jest bezpłatne wraz z wszystkimi bankomatami przy spełnieniu 2 warunków: wpływ w miesiącu na 1000 zł oraz 1 transakcja kartą debetową lub blikiem. Więc nie kilka transakcji a tylko jedna, może być batonik w żabce. Więc jeśli dla kogoś dostęp do darmowych wszytskich bankomatów jest bardzo ważny, to jest to w tej chwili najatrakcyjniejsza oferta. System tranasakcyjny i apka Millenium - dla mnie ideał. Duży minu dla mnie - brak wpłatomatów.

 

2.

Opieram się na własnych doświadczeniach dotyczących KK (indywidualnych i firmowych) i nigdy, w żadnym banku nie płaciłem za KK (Citi, Ing, Millenium). Niechlubnym wyjątkiem jest tutaj mbank, dlatego nie polecam. Jeszcze raz powtarzam, ofertę bankową trzeba dobrać do swoich potrzeb i możliwości, wtedy nie ma rozczarowań. Ktoś kto z przyczyn losowych lub głupoty traci płynność finansową pakuje się w kłopoty niezależnie od formy zadłużenia. Nie ma znaczenia czy będzie to kk, kredyt odnawialny, hipoteka czy pozyczka gotówkowa. Niepotrzebnie demonizujesz KK. Przy działalności gospodarczej pieniądz generuje pieniądz, więc GP w kk daje możliwości obrotu kasą ;-) OKO banku Ing cenię sobie w wersji z bonusem, ponieważ można wypłacać bez prowizji do woli - to dobry produkt.

 

3.

Lepsze jest zawsze wrogiem dobrego. Dobra oferta bankowa cieszy się duzym zainteresowaniem i nie potrzeby aby to zmieniać. Stabilna i przejrzysta oferta nie jest synonimem konserwatyzmu, mylisz trochę pojęcia. Dla mnie stabilna oferta w ING jest istotnym elementem, przez który korzystam z oferty banku.

Z definicji nie płacę za konta, w których trzymam pieniądze i bank nimi obraca. Nie mam konta z lwem bo nie chcę płacić 12 zł. Mam konto premium z lwem. Natomiast Ing dla konta direct daje 1 bezpłatny ankomat obcy w miesiącu. Swoją drogą zastanawiam się - jeśli ktoś wypłaca wielokrotnie gotówkę z bankomatów, to jest tzw. gotówkowcem. Jeśli ktoś jest gotówkowcem, to wystarczy jedna wypłata pozostałe środki zostawia na zaplanowane przelewy. Wypłacanie po 20-50 zł kilka razy w tygodniu... chyba szkoda czasu na takie zabawy.

 

4.

To prawda, nie ma niestety banku idealnego. Dlatego też ING jest  w tej chwili moim kontem podstawowym ale nie jedynym, na drugim miejscu mam Millenium oraz Citi pakiet priority. Reszta banków może dla mnie nie istnieć. Bzwbk, to upadły anioł, dlatego wzorem mbanku kusi naiwnych kolejnymi promocjami. w przypadku bzwbk wynika to z ciągłej zmiany właściciela. Co komu po koncie gonym polecenia, które po pół roku staje całkowicie niegodne. Usługi bankowe to narzędzie do zarządzania pieniędzmi a nie zbawa w promocje - takie jest moje zdanie.

 

Różnica w zdaniu między nami wynika z tego, iż mamy inne potrzeby. Ty korzystasz z konta bankowego  w bardzo podstawowym i ograniczonym zakresie i chcesz mieć wartości dodane w postaci bonusów i promocji. Ja oczekuję stabilnej oferty w szerszym zakresie obsługi prywatnej i biznesowej wraz ze wsparcie kredytowym a bonusy mnie interesują. Z promocji mogę skorzystać np. w Tesco, w banku tego nie potrzebuję ;-)

 

pozdrawiam

 

pepto

Odpowiedz
0 Lajków
pepto
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
19
1
17-04-2016
Wiadomość 16 z 27 (25 479 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

[ Edytowane ]

Czasami się schodzi na tematy poboczne Emotikon: Mrugający

1) Masz rację. Napisałem trochę z grubsza ofertę Millenium i dobrze, że napisałeś szczegółowo. Ale jak widać, duży bank potrafi dać dobre warunki do spełnienia prawie przez wszystkich pracujących aby konto mieć za darmo. Tego właśnie mi brakuje w ING. Tej alternatywy.
Co do samego banku. Po historii, gdzie jedną z składowych tego banku był Bank Gdański oraz po tym jak kosił klientów przed wprowadzeniem konta 360 moja noga tam nie postawi Emotikon: Mrugający To taki BZWBK, gdzie nałapie klientów a potem ich grabi Emotikon: Mrugający Jestem pewny, że zaraz Millenium ruszy swój TOiP bo dawno nie zmieniał Emotikon: Mrugający 

2) Rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach. Ty z punktu widzenia firmy a ja - Kowalskiego. A to dwie pary kaloszy. Jasne w firmie, kasa musi pracować. Kowalski nie pracuje kasą na co dzień Emotikon: Mrugający
mBank kiedyś miał dobre oferty a im jest większy na rynku polskim i ma więcej klientów - tym więcej kosi.
Sam miałem kiedyś KK złota rybka w mBanku ale szybko z nie zrezygnowałem, ponieważ konkurencja miała lepsze warunki.

3) Nie mylę pojęć jeśli chodzi o konserwatyzm. ING to rozsądny bank, który myśli co robi i nie zmienia co chwilę oferty. Konserwatyzm łaczy się z tradycjonalizmem. "Nowoczesne" banki typu Alior czy mBank co chwile coś wprowadzają lub usuwają aby nałapać klientów.
ING miał podejście konserwatywne do kredytów we frankach i bardzo dobrze na tym wyszedł.

Co do bankomatów. Cisnę ING głównie w płatnościach zbliżeniowych online bo ciągle używam karty. Gotówki przy sobie nie noszę i nawet nie chce. Ale są momenty gdzie ją potrzebuje bo np w danym sklepie nie ma terminala.
Ostatnio byłem na Kaszubach w masarni i musiałem zapłacić gotówką. Podjechałem do najbliższej miejscowości i...... Euronet jest. Żadnego darmowego z którego w ING mogę skorzystać nie ma.
W sobotę jechałem do centrum komunikacją miejską na spotkanie ze znajomymi. Musiałem kupić bilet. Oczywiście przez aplikację mobilną nie ma możliwości w ING zapłacić za bilet. A na drodze - mój dom - przystanek - dwa euronety i żaden Planet Cash czy ING.
Ostatnio na centrum chciałem kupić pewną rzecz w sklepie ale terminal im padł. I co? Zgadnij Emotikon: Bardzo szczęśliwy Żadnego darmowego bankomatu Planet oraz ING w pobliżu.
Jeszcze kilka innych sytuacji. Wyobraź sobie, że w samym tym miesiącu wypłaciłem z bankomatów już siedmiokrotnie czyli 6x2,5zł byłbym w plecy gdybym nie miał innego konta.

4) Racja nie ma idealnego banku. Dlatego wypisałem jakich rzeczy mi brakuje w ING i teraz jest przy wdrażaniu nowego systemu najlepszy moment na ich wprowadzenie.
Ratuje się jeszcze mBankiem i jakiś czas temu (już zrezygnowałem) z BZWBK.

Potrzeby ja mam i je wypisałem w kilku punktach. Nie ma takiego banku, który wszystkie produkty miałby najlepsze. Wiem od znajomych, że najlepiej mieć dwa konta, gdyby jakiś bank miał awarię. Zawsze wtedy nie jesteś pozbawiony gotówki. Jak również - jak się jeździ poza granice - mieć w jednym debetową a w drugim kredytową. Na dodatek każda karta innej organizacji.
Czy Ty masz KK a ja kredyt hipoteczny - nasze potrzeby się wiele nie różnią. Wybrałem ING dlatego, że miał najciekawszą ofertę kredytową jak kupowałem mieszkanie. Ty masz KK w danym banku bo spełnia najlepiej Twoje warunki - czyli za pewne funkcjonalność i niskie koszty.
Nigdzie nie napisałem o bonusach i promocjach. Nie wiem skąd to wziąłeś. Coś Ci się zakodowało ale to nie są moje priorytety. 
Napisałem o mOkazjach ponieważ mają jakiś produkt z którego można korzystać i ma sens. W ING zbierasz punkty i nic z tego nie masz. Równie dobrze wydajesz zarabiasz może nie istnieć i nikt by tego nawet nie zauważył ani odczuł. Taki sens miał mój wpis.

Róznica tylko polega na tym, że Ty patrzysz głównie pod kątem firmy a ja - zwykłego szaraka.
Jeśli chodzi o produkty w ING, są one jedne z lepszych na rynku, Nie ma fajerwerków, cudów na kiju. Są mądrze przemyślane. Mnie tylko brakuje kilku funkcji w systemie Emotikon: Mrugający

Jeśli brałbym pod uwagę konto tylko i wyłącznie do otrzymywania wynagrodzenia i robienia opłat za rachunki siedziałbym w mBanku Alior lub Smart. Ale ja potrzebuje trochę więcej. Stąd udzielam się tutaj. 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 17 z 27 (25 452 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

@viggen

W dalszym ciągu możesz bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów obcych. Pierwsza taka wypłata w cyklu rozliczeniowym tj. od 29 do 28 dnia kolejnego dnia miesiąca jest bezpłatna. Dodatkowo, możesz bezpłatnie pobierać pieniądze w punktach usługowo-handlowych oznaczonych Cashback. Cashback pozwala pobrać gotówkę do kwoty 300zł. Zachęcam również do korzystania z płatności BLIK, które pozwalają również raz w przeciągu jednego cyklu rozliczeniowego wypłacić bezpłatnie gotówkę z bankomatu, który realizują takie płatności.

Metoda autoryzacji analizuje każdą transakcję, porównując ją z profilem użytkownika. Podczas analizy brane pod uwagę są m.in. takie parametry jak adres IP komputera, kwota transakcji, rachunek beneficjenta. Dzięki takim zabezpieczeniom nie ma konieczności, aby każdorazowo był wysyłany kod autoryzacyjny.

Już od czerwca wszystkie karty wydawane przez nasz bank do rachunków indywidualnych, są kartami wypukłymi.

Na przełomie roku wprowadzimy płatności HCE, dzięki której będziesz mógł płacić min. za bilety komunikacji miejskiej, parkomaty.

Do swojego konta, możesz ustanowić pełnomocnika lub współwłaściciela (konto komfort) i dla tej osoby zostanie również wydana karta debetowa.

Pozostałe Twoje sugestie przesłałem do odpowiedniej jednostki.

Odpowiedz
DariuszK
Były moderator
Były moderator icon
28
5
25-03-2016
Wiadomość 18 z 27 (25 383 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

[ Edytowane ]

No to osiągnęliśmy konsensus w większości tematów. 

Dla mnie ciągłe zmiany ofert to oznaka słabej właśnie oferty.

Na bolączki bankomatowe, o której wspomniałeś, polecam Millenium - uczciwie polecam. Łatwe warunki i masz dostęp do wszystkich maszyn, jako alternatywa. Znam historie początków Millenium tj. big bank etc. ale to juz inny bank jest w tej chwili. Mbank kiedys , przed przejęciem przez Niemców, był przyjaznym, nowatorskim i dobrym bankiem a tera juz nie. BZ też był dobrym bankeim a po przejęciu przez Irlandczyków i połączeniu z WBK stoczył się na dno. Nie ma co odwoływać się do hstorii, tylko korzystać z dobrych ofert obecnie. Jestem typem klienta, który wyraża swoje zdanie nogami - zamykam konto jeśli bank przesadza. Dlatego mam zawsze jakąś rezerwę na wszelki wypadek ;-) i pogodziłem sie juz z tym, że korzystanie z usług jednego banku jest obecnie nierealne tj. jest niekorzystne dla mnie.

Nowego systemu ING nie używam, zacznę i ocenię funkcjonalność dopiero gdy połaczą z kontami biznes.  

pozdr

 

pepto

Odpowiedz
0 Lajków
pepto
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
19
1
17-04-2016
Wiadomość 19 z 27 (25 382 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

[ Edytowane ]

DariuszK pisze:

W dalszym ciągu możesz bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów obcych. Pierwsza taka wypłata w cyklu rozliczeniowym tj. od 29 do 28 dnia kolejnego dnia miesiąca jest bezpłatna. Dodatkowo, możesz bezpłatnie pobierać pieniądze w punktach usługowo-handlowych oznaczonych Cashback. Cashback pozwala pobrać gotówkę do kwoty 300zł. Zachęcam również do korzystania z płatności BLIK, które pozwalają również raz w przeciągu jednego cyklu rozliczeniowego wypłacić bezpłatnie gotówkę z bankomatu, który realizują takie płatności.

 


My to wszystko wiemy Emotikon: Szczęśliwy Mimo wszystko dalej będę wiercił dziurę o przywrócenie co najmniej Euronetów jako darmowych. Już nie wspomnę o wszystkich bankach,bo to nie musi być. Już pisałem o tym. W Trójmieście zazwyczaj Planet Cash jest w Biedronkach. Nie na zewnątrz, gdzie czy to o 7 rano mogę wypłacić czy też o 23 wieczorem. Bankomaty zazwyczaj są w środku i dostęp do nich jest tylko w godzinach w których otwarta jest Biedronka. 

W każdym jakiś skupisku sklepów na osiedlach, w każdym centrum handlowym, na 99% stacjach benzynowych które posiadają bankomaty, w każdym centrum miasta - są Euronety. Planet Cach jeszcze nie ma. O ING nie wspomnę, bo północ Polski cierpi z powodu centrali ING w Katowicach, gdzie na południu Polski placówek i bankomatów ING jest mnóstwo. Poruszam się po północy Polski (taką mam pracę) i jest problem z darmowymi bankomatami, które zostawiliście jako darmowe. Przede wszystkim dlatego, że Planet Cach to sieć która się dopiero rozwija a Euronet jes siecią już rozwiniętą. 

I my klienci z tego powodu cierpimy....

 


DariuszK pisze:

 

Metoda autoryzacji analizuje każdą transakcję, porównując ją z profilem użytkownika. Podczas analizy brane pod uwagę są m.in. takie parametry jak adres IP komputera, kwota transakcji, rachunek beneficjenta. Dzięki takim zabezpieczeniom nie ma konieczności, aby każdorazowo był wysyłany kod autoryzacyjny.

 


Trochę bezsensu ale co zrobić. Mam po prostu wrażenie, że wierzycie bardzo w swój algorytm i jakakolwiek zmiana w tej sprawie w ogóle nie wchodzi w rachubę. Czyli ogólnie temat zamknięty. 

 


DariuszK pisze:

 

Już od czerwca wszystkie karty wydawane przez nasz bank do rachunków indywidualnych, są kartami wypukłymi.

 


Czyli, w końcu wzięliście się za jakość tych kart! I bardzo dobrze. Oby również "folia" za szybko nie schodziła Emotikon: Mrugający 

 


DariuszK pisze:

 

Na przełomie roku wprowadzimy płatności HCE, dzięki której będziesz mógł płacić min. za bilety komunikacji miejskiej, parkomaty.

Do swojego konta, możesz ustanowić pełnomocnika lub współwłaściciela (konto komfort) i dla tej osoby zostanie również wydana karta debetowa.

Pozostałe Twoje sugestie przesłałem do odpowiedniej jednostki.


O HCE już słyszyliśmi i pytanie zasadnicze. Dlaczego tak późno ? Emotikon: Szczęśliwy

Dzięki za odpowiedź odnośnie drugiej karty bankomatowej oraz - za wysłanie moich sugestii. Miejmy nadzieję, że ING weźmie je pod uwagę. 

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 20 z 27 (25 291 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy