Odpowiedz

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

[ Edytowane ]

pepto pisze:

 

Na bolączki bankomatowe, o której wspomniałeś, polecam Millenium - uczciwie polecam. Łatwe warunki i masz dostęp do wszystkich maszyn, jako alternatywa.

 


Szczerze..... nie chce banku tymczasowego. Kiedyś skakałem z banków do banków. Obecnie miałem 3 i postanowiłem, że z tych 3 wybiorę jeden. BZWBK poszedł już w niepamięć. Teraz czekam jeszcze na ING i do końca roku zdecyduje. Pewnie jeszcze kilka banków zmieni w tym czasie TOiP. 

I tutaj przechodzimy do Millenium. Napisałem, że nie chce banku tymczasowego, ponieważ już DŁUGO Millenium nie zmieniał TOiP i pewnie zaraz to zrobi. Już chodzą plotki, że Portugalczycy chcą Millenium sprzedać. Po wczorajszym Brexicie wg Bankier.pl Millenium stracił 10% na swojej akcji. 

Więc wg mnie zaraz się zmienią w tym banku opłaty Emotikon: Mrugający

Tym bardziej, że Millenium też ma trochę utopione kredyty we frankach Emotikon: Mrugający 

 


pepto pisze:

Mbank kiedys , przed przejęciem przez Niemców, był przyjaznym, nowatorskim i dobrym bankiem a tera juz nie.

 


Tutaj raczej nie chodzi o przejęcie. Racja, po krachu w USA Commerzbank mocno dostał ale to wynika z prostej zasady. Gdy bank wchodzi na rynek, rozdaje wszystko za darmo (aby nałapać klientów) i daje duże oprocentowanie na lokatach itp (aby mieć kasę do obrotu). Później jak już zarabia zaczyna ciąć. Tak zrobiły w swojej historii prawie wszystkie banki na polskim rynku. 

Co nie zmienia faktu, że mBank to już nie mBank. Już nie wspomnę, że mimo posiadania placówek i tak większość spraw trzeba załatwiać przez centralę w Łodzi pisemnie lub mailem (pocztą). A jakość obsługi nadal poniżej krytyki. Rankingi na internecie wygrywa, bo w czasie akcji oceny rozdaje bonusy i nagrody a Janusze internetu jak to Janusze - za darmo to i ocet słodki Emotikon: Mrugający I tutaj zmierzam również do forum mBanku o którym wspomniałeś. 

To ich forum to masakra jakaś z plagą centusiów. 

 

ING Społeczność bije ich na głowę Emotikon: Szczęśliwy 

 

Dla przykładu  jakości mBanku- zamykałem rachunek maklerski 3 razy. Pierwszy - ponieważ kobieta zgubiła w placówce mój wniosek. Drugi raz - już inna kobieta - zapomniała wprowadzić go do systemu. Dopiero za 3 razem był sukces. Zamykałem w sumie go 90dni zamiast 30dni Emotikon: Bardzo szczęśliwy

 


 


BZ też był dobrym bankeim a po przejęciu przez Irlandczyków i połączeniu z WBK stoczył się na dno. Nie ma co odwoływać się do hstorii, tylko korzystać z dobrych ofert obecnie. 

BZWBK się zepsuł po przejęciu go przez Santander. 

 

Do historii się odwołuje, bo kilka razy dałem drugą szansę różnym bankom i wyszedłem jak Zabłocki na mydle. 

 

Pozdrawiam 

 

PS Mam nadzieję, że nowy system ING przypadnie Ci go gustu Emotikon: Mrugający Czytałem kiedyś różne historie o ING i naprawdę to solidna instytucja finansowa, która dla informacji jako jedyna w Europie spłaciła dług otrzymany od Państwa po kryzysie w USA (poszczególne rządy róznych państw w Europie ratowały swoje banki pożyczkami od państwa). A fundusze ING są jedne z lepszych.

Ogólnie ING (wiadomo ideałów nie ma) ma naprawdę bardzo dobrą renomę. 

 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 21 z 27 (31 100 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

[ Edytowane ]

O Millenium wspominam, ponieważ pjawił się ten wątek w naszej rozmowie. Absolutnie nie reklamuję i nie namawiam. nie jest ani bankowcem, ani przedstawicielem Millka. Po prostu jestem ich klientem od wielu lat i jestem zadowolonym bardzo klientem. Jako pierwsi wprowadzili oferty dedykowane - faktycznie dydykowane a nie reklama. Kazda oferta pojawiająca sie w systemie jest dostępna na podanych warunkach. tera INg tez cos takiego wprowadziło. Millenium jednak umożliwia dodatkowo negocjacje indywidualne w placówce, z których korzystałem z pozytywnym skutkiem. Tutaj Ing nie ma takiej możliwości, niestety. Fakt, Portugalczycy dołują ale spekulacje o sprzedaży Millka w Polsce krążą juz od 5 lat. Mbank dołował teraz do 9%, comerzbank ma spore problemy a nikt nie spekuluje sprzedaży. Także póki co - strachy na lachy... ;-) Ofertę Millek już zauktualizował... na lepszą. Pojawiło się nowe konto biznes z bezpłatnymi przelewami zewnętrznymi. Wcześniej były po 1 zł. Więc nie jest gorzej a lepiej ;-) 

Moje pierwsze konto bankowe do BZ w połowie lat 90, po kupieniu i połaczeniu z WBK, to już równia pochyła- z każdym rokiem drożej i gorzej.

Nowy system Ing przeglądnałem kiedyś kilka razy, całkiem przyjemny ale do Millenium trochę mu brakuje.  

Oczywiście, moje opinie powstają z pozycji użytkownika tandemu kont: biznes-indywidualne.

 

A commerzbank traktuje mbank jak dojną krowę - wyciska z klientów wszystko co się da, dltaego jest jak jest w tym banku ;-)

 

Niepotrzebnie porównujesz forum mbanku z Ing. Ing, to nadal forum wewnątrz bankowe tj. dotyczy przede wszystkim oferty i spraw gospodarza. Forum mbankowe jest o wiele wiele starsze i jest na swój sposób wyjątkowe - dużo informacji wymienianych między użytkownikami na temat wszystkich banków, lokat etc. Może to szacowne forum tez kiedyś ewoluuje - oby tak było ;-)

 

pozdrawiam

 

pepto

Odpowiedz
0 Lajków
pepto
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
19
1
17-04-2016
Wiadomość 22 z 27 (31 057 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?


pepto pisze:

Fakt, Portugalczycy dołują ale spekulacje o sprzedaży Millka w Polsce krążą juz od 5 lat. Mbank dołował teraz do 9%, comerzbank ma spore problemy a nikt nie spekuluje sprzedaży. Także póki co - strachy na lachy... ;-) Ofertę Millek już zauktualizował... na lepszą. Pojawiło się nowe konto biznes z bezpłatnymi przelewami zewnętrznymi. Wcześniej były po 1 zł. Więc nie jest gorzej a lepiej ;-) 

 

 


Tutaj róznica polega na tym, że Niemiecka gospodarka jest o wiele silniejsza od Portugalskiej i Niemcy o swoje dbają. Jeśli Commerzbank będzie mial problem, Merkel pomoże Emotikon: Mrugający

Oferta firmowa a oferta indywidualna to inna para kaloszy. Pamiętaj, że Kowalski inny kwotami operuje niż firma. A Bank na obrocie kasą zarabia Emotikon: Mrugający


pepto pisze:

 

Nowy system Ing przeglądnałem kiedyś kilka razy, całkiem przyjemny ale do Millenium trochę mu brakuje.  

Oczywiście, moje opinie powstają z pozycji użytkownika tandemu kont: biznes-indywidualne.

 


Millenium niedawono swój system przebudowywało. Nie pamiętam kiedy ale nie wydaje mi się, że to dalej jak 5 lat Emotikon: Mrugający

 


Niepotrzebnie porównujesz forum mbanku z Ing. Ing, to nadal forum wewnątrz bankowe tj. dotyczy przede wszystkim oferty i spraw gospodarza. Forum mbankowe jest o wiele wiele starsze i jest na swój sposób wyjątkowe - dużo informacji wymienianych między użytkownikami na temat wszystkich banków, lokat etc. Może to szacowne forum tez kiedyś ewoluuje - oby tak było ;-)

 


Kiedyś forum mBanku naprawdę było ciekawe. Dzisiaj się więcej dowiesz np z Bankier.pl niż z tego forum. Teraz jest więcej narzekających na wszystko dookoła niż coś konkretnego. A jak coś szukam na necie by się dowiedzieć o czymkolwiek na temat innych banków i wymiany informacji. to są zdecydowanie lepsze i ciekawsze portale Emotikon: Mrugający 

Więc nie chce tej ewolucji i czytać posty i narzekanie Januszy internetu na tym forum Emotikon: Mrugający

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 23 z 27 (31 002 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

Millenium cały czas modernizuje ST i apkę ale udoskonalając działanie i wprowadzając nowe funkcje, nie zmieniając jednocześnie design - co uważam za duży atut, wszystko jest czytelne, intuicyjne i nie trzeba się przyzwyczajać ;-)

 

Portal bankier, to typowy portal tematyczny - 60% to reklamy i teksty sponsorowane. Na tym drugim forum jest duzo wartościowych informacji, np. wymiana użytkowników na temat dziwnych opłat poszczególnych kart poza PL, na podstawie własnych wyjazdów i płaności. To duża wartość sama w sobie w bankierze tego nie znajdziesz ;-) Ale każdy sobie wybiera co go interesuje ;-)

 

pozdrawiam

 

pepto

Odpowiedz
0 Lajków
pepto
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
19
1
17-04-2016
Wiadomość 24 z 27 (30 986 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

Tylko nie rozumiem dlaczego mam płacić za towar . W każdych sklepach gdzie zbiera się punkty za zakup towaru , to się wybiera produkt za który sie nie placi .Natym polega zbieranie punktów . A w ING zbierasz punkty i płacisz . Chyba coś tu jest nie tak .

Odpowiedz
0 Lajków
cx02
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
08-02-2016
Wiadomość 25 z 27 (30 949 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?


pepto pisze:

Millenium cały czas modernizuje ST i apkę ale udoskonalając działanie i wprowadzając nowe funkcje, nie zmieniając jednocześnie design - co uważam za duży atut, wszystko jest czytelne, intuicyjne i nie trzeba się przyzwyczajać ;-)

 

Portal bankier, to typowy portal tematyczny - 60% to reklamy i teksty sponsorowane. Na tym drugim forum jest duzo wartościowych informacji, np. wymiana użytkowników na temat dziwnych opłat poszczególnych kart poza PL, na podstawie własnych wyjazdów i płaności. To duża wartość sama w sobie w bankierze tego nie znajdziesz ;-) Ale każdy sobie wybiera co go interesuje ;-)


System w Millenium mi bardzo przypomina systemy PKO BP, Alioru i BZWBK. Czyli klasyczne systemy i nowoczesne. Obecny stary ING wymagał odświeżenia ale ING poszedł po bandzie i pojechał całkowicie nowym wyglądem i sposobem zarządzania swoim środkami.

Ale jestem przekonany, że zaraz inne banki też pójdą tym tropem. Słyszałem, że Eurobank już zapowiedział nowy system.

Mimo wszystko ING nie pojechało tak jak mBank i nie zrobiło z tego marketu albo sklepu internetowego Emotikon: Mrugający Chwała ING za to.

 

Bankier też jest forum. Są również inne fora i blogi, gdzie ludzie opisują swoje historie z różnych sytuacji Emotikon: Mrugający

Jasne na mBanku są ciekawe jeszcze tematy o których piszesz ale to margines. Większość tematów to "marudzenie" i szukanie dziury w całym. Dlatego nie podoba mnie się to co z tego forum na mBąku ludzie teraz tworzą i stworzyli Emotikon: Mrugający

 

PS Myślę, że temat wyczerpaliśmy i już nie ma potrzeby spamować dalej Emotikon: Język

Oby ING czerpał tylko dobre pomysły Emotikon: Mrugający

W każdym razie dzięki za wspólny monolog Emotikon: Mrugający Pozdrawiam!

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 26 z 27 (30 925 wyświetleń)

Re.: Co zrobić z punktami? Ktoś coś wymyślił?

 
Odpowiedz
0 Lajków
bodeusza361
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
17-09-2016
Wiadomość 27 z 27 (26 540 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy