Odpowiedz

nowy system bankowosci internetowej

Kolejna proba zrobienia z systemu transakcyjnego fejsbuka... Witki opadaja.

 

Nadrzedna i najwazniejsza funkcja systemu bankowosci internetowej jest jego funcjonalnosc, bezpieczenstwo i przejrzystosc. Babelki, animacje i inne bajery nie sa do niczego potrzebne, wrecz moga przeszkadzac. Stary system bycmoze nie cechowal sie najlepszym UX, ale nowy przytlacza wodotryskami wizualnymi - nota bene identyczne odczucie jak po zmianie systemy w mbank-u. 

Nie znam wszystkich systemow, ale podobal mi sie kiedys Aliora, chociaz oferta banku mnie nie przekonala. 

Czytelnosc, minimalizacja "ilosci klikow" po pierwsze drogi Banku!!! I dajcie ludziom jakas mozliwosc personalizacji - aby moc ten system dopasowac do siebie.

ellukes
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
45
25-11-2015
Wiadomość 1 z 1 332 (148 252 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Tragedia...

Dawno mnie nie było na forum, stare konto gdzies przepadło, ale mniejsza z tym.

Na starym forum mozna było zadawac pytania administracji.

Mam nadzieję, że tu też bo mam co najmniej dwa pytania:

1. Jak długo bedzie jeszcze mozna korzystać ze starego serwisu (oby bezterminowo...)

2. Jak w nowym serwisie zminić ustawienia kwoty wpadajacej na smart saver po transakcji?

 

Ps. jak obserwowałem ze zdegustowaniem nowy serwis przypomniał mi isę bardzo trafny cytat, który brzmiał mniej więcej:

"Najlpszą formą komunikacji był telegraf, a właściwie to znaki dymne były jeszcze lepsze"

Quetzal
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
18
25-11-2015
Wiadomość 2 z 1 332 (148 122 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Witam,

napiszę moje spostrzeżenia, co do nowego wyglądu systemu bankowości. Pierwsze co mnie odrzuca od niego to w zakładce przelewów nie ma listy zapisanych odbiorców do których chciałbym zrobić przelew tylko jakaś beznadziejna wyszukiwarka w ogóle nie praktyczna, po wpisaniu jakiegoś hasła nie byłem w stanie określić prawidłowo czy to jest akurat ten odbiorca do którego chce przesłać pieniądze. Kolejna rzecz to brak informacji jak było w poprzednim systemie o środkach zablokowanych oczekujących na realizację.

Myślę, że jak zostanie to dodane do nowej wersji to wtedy będę w stanie pracować na nim. Jak coś jeszcze zauważę, co mi nie pasuje to napisze.

Jarek887
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
14
26-11-2015
Wiadomość 3 z 1 332 (148 048 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

 

To tez kilka moich uwag, zeby nie bylo, ze narzekam a nie wskazuje co jest zle zrobione:

 

Ekran startowy

 

Znacznie czytelniejsza bylaby tabelka zamiast babelkow. W tabeli mozna umiescic troche wiecej informacji. Kolumna z historia rachunku powinna byc troche szersza.

 

Wykonywanie przelewu ze wzorca

 

Aby znalezc wzrorzec musze wpisac slowo po ktorym system wyszuka zrealizowane transakcje, po kliknieciu pojawia sie wzorzec, ktory dopiero mozna wybrac. Po pierwsze jesli wzorzec ulegal zmianie (np nr rachunku sie zmienial), to nie jest jasne ktory wzorzec bedzie wybrany (stary czy nowy). Po drugie wolalbym widziec liste zdefiniowanych wzorcow (np. nowa pozycja - wzorce / przelew ze wzorca) i opcjonalnie wyszukac tylko w tym zbiorze bez zamieszania z historycznymi transakcjami.

 

Wzorce przelewow

 

Gdzie mozna je wylistowac / dodawac / zmieniac / usuwac ?

 

Wyglad

 

Pewnie dobrze ten system wyglada na tablecie, na kompie czcionka jest za duzo i miejsce na ekranie nie jest wykorzystywane efektywnie - przykladem jest wykonywanie przelewu - trzy kolumny, przy czym pierwsze tylko z numerem rachunku i pozostala przestrzenia niewykorzystana, kolejna kolumna troche bardzie "wypelniona", trzecia dla kontrastu zaladowana kontrolkami.

 

 

ellukes
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
45
25-11-2015
Wiadomość 4 z 1 332 (148 030 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Czemu przy dokonywaniu przelewu nie ma listy zdefiniowanych odbiorców!? Wyszukiwarka jest miłym akcentem jak dodatek! Zmiencie to.

Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 5 z 1 332 (147 954 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


Quetzal napisali:

Tragedia...

Dawno mnie nie było na forum, stare konto gdzies przepadło, ale mniejsza z tym.

Na starym forum mozna było zadawac pytania administracji.

Mam nadzieję, że tu też bo mam co najmniej dwa pytania:

1. Jak długo bedzie jeszcze mozna korzystać ze starego serwisu (oby bezterminowo...)

2. Jak w nowym serwisie zminić ustawienia kwoty wpadajacej na smart saver po transakcji?

 

Ps. jak obserwowałem ze zdegustowaniem nowy serwis przypomniał mi isę bardzo trafny cytat, który brzmiał mniej więcej:

"Najlpszą formą komunikacji był telegraf, a właściwie to znaki dymne były jeszcze lepsze"


Nowy system docelowo zastąpi dotychczasowy. Przynajmniej do końca 2016 r. będziesz miał dostęp do obu systemów (Moje ING i ING BankOnline). Chcemy dać naszym klientom jak najwięcej czasu na poznanie nowego systemu.

 

W nowym systemie nie ma jeszcze możliwości zmiany w ustawieniu sposobu oszczędzania na Smart Saver. Na razie możesz wprowadzić taką modyfikację w dotychczasowym systemie (ING BankOnLine).

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 6 z 1 332 (147 825 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Nowy system to totalne  nieporozumienie. Nie wiem  kto to projektował. Nie ma zakładki przelewy wzorcowe i zdefiniowani odbiorcy.Na ekranie głównym mam taki bałagan  że 3/4 wywaliłabym bez mrugnięcia okiem. Po co Bankowi informacja ile mi wpłyneło ,wypłynelo,jaki mam bilans skoro mnie to nie jest potrzebne ?. Po co mi paragony ? po co te różne udziwnienia w stylu wykresów ?

 

Ja nie chce nowego systemu w takim wymiarze chyba ze bede mogla usunac ( lub schować ) to co nie jest potrzebne i uzyteczne.

 

To co jest potrzebne mnie to konta z numerami i stanem, jakie posiadam karty i historia operacji. Zakładki przelewów wzorcowych,zdefiniowanych,doładowanie telefonów,blokada i info o karcie.  Koniec wiecej nie potrzebuje.reszta to smieci.

 

Chciałam w nowym systemie zrobić przelew wzorcowy i niestety poległam. Musialam wrocic do starego systemu bo w nowym nie ma przelewów wzorcowych.

Szukałam w całym nowym systemie gdzie są zakładki przelewy wzorcowe -nie ma.

pozdrawiam

ivo
ivo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
23
03-11-2015
Wiadomość 7 z 1 332 (147 802 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Jak wrocić do starego systemu?  W nowym nie mogę nawet wysłąć przelewu do zapisanego odbiorcy

Martejas
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
12
24-11-2015
Wiadomość 8 z 1 332 (147 763 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Od początku system tworzony jest z wami, naszymi klientami. Te opinie są dla nas cenne i korzystamy z nich przy rozwijaniu systemu. Korzystamy również z analiz firm badawczych oraz doświadczenia specjalistów z wielu dziedzin. Bierzemy pod uwagę wszystkie sugestie, staramy się pogodzić oczekiwania różnych użytkowników. Zdajemy też sobie sprawę, że nie każdy lubi nowości i potrzeba czasu, żeby przekonać się do zmian. Mamy nadzieję, że kiedy lepiej poznasz system, zmienisz zdanie i przekonasz się do nowego systemu.
Poniżej postarałem się zebrać odpowiedzi na pytania dotyczące obsługi nowego systemu transakcyjnego:
Przelewy wzorcowe
Dostęp do modyfikacji, usuwania, zapisywania przelewów wzorcowych udostępnimy na kolejnym etapie prac.
Obecnie przelew z zapisanego wzorca możesz zrealizować w następujący sposób:
    • wybierz Wykonaj transkację,
    • po wpisaniu nazwy wzorca lub odbiorcy, system pokaż listę wyników,
    • na liście wyników jedna będzie oznaczona jako wzorzec - jest to aktualny zapisany w systemie szablon przelewu.

 

Blokady na rachunku

Nierozliczone transakcje kartowe widoczne są w historii rachunku: Moje finanse->Konto->Historia

 

Transakcje z przyszłą datą realizacji

Stałe zlecenia, przelewy z przyszłą datą realizacji widoczne są na ekranie startowym w prawym górnym rogu (sekcja Zaplanowane). Po wybraniu przycisku Szczegóły, zaprezentujemy zestawienie tych transakcji w podziale na miesiące.

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 9 z 1 332 (147 622 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


Martejas napisali:

Jak wrocić do starego systemu?  W nowym nie mogę nawet wysłąć przelewu do zapisanego odbiorcy


W lewym dolnym rogu znajduje się odnośnik: Poprzednia wersja systemu. Po wybraniu tego odnośnika, system przeniesie Cię do ING BankOnLine.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 10 z 1 332 (147 616 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy