Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej

To może krok dalej (lub w bok) - Bank przygotuje skrzynki e-mail dla zainteresowanych klientów?

Da dostęp przez stronę www i możliwość konfiguracji na swoim kliencie (programie) pocztowym.

Aby nie przeciążać zasobów banku czas historii na serwerze nie dłuższy np. niż 30 dni.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 921 z 1 332 (7 641 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


mcumberpl pisze:

To może krok dalej (lub w bok) - Bank przygotuje skrzynki e-mail dla zainteresowanych klientów?

Da dostęp przez stronę www i możliwość konfiguracji na swoim kliencie (programie) pocztowym.

Aby nie przeciążać zasobów banku czas historii na serwerze nie dłuższy np. niż 30 dni.

 


WTF?

I co to niby da?

- komplikuje życie bo zamiast centralnego punktu komunikacji niezależnego od dostawcy (mail można zmienić i już mamy inna skrzynkę, a jak się ma własną domenę to nie trzeba nawet zmieniać i informować);

- powoduje podpadanie pod ten sam problem z dostępnościa wiec jak strona banku padnie to jest bardzo duża szansa, że i mail padnie;

- generuje idiotycznie duże koszty utrzymania (dodanie funkcjonalności, która będzie generować maila na skonfigurowany adres przy skonfigurowanych zdarzeniach vs to samo + dodatkowy serwer do skonfigurowania, utrzymania i zapewnienia bezpieczeństwa - a to ostatnie w przypadku Banków generuje spore koszty)

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 922 z 1 332 (7 637 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Bank ma pewność, że wyśle dane bezpiecznie, na bezpieczne zasoby. Co zrobisz z tym Ty to już Twoja sprawa.
Dostępność? Architekt na pewno wyodrębniłby zasób niezależny.
W przypadkach skrajnych nie działa cała domena.
Awaria? A nie przewidujesz awarii serwera /aplikacji, która nie wyśle Ci na dowolną skrzynkę potwierdzenia? Oboje zdajemy sobie sprawę, że awaria zdarzyć może się w każdym obszarze.

Dałem propozycję.

Bank wdraża rozwiązania, na które zdaje się czeka więcej zainteresowanych niż powiadomienia e-mail. Oczywiście im więcej funkcjonalności tym lepiej. Sam czekam na kilka nie mając pewności czy się doczekam. Przyjmuje fazę wdrożenia. Gdy powiedzą, że skończyli, rozejrzę  się i ocenię czy mam to co potrzebuje.

 

Swoją drogą ciekawe na ile system bankowości internetowej jest w stanie zatrzymać klienta niezależnie od oferty produktowej (opłaty i prowizje itp.) Banku.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 923 z 1 332 (7 625 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

2 pytania.
1. Czemu w nowym systemie po prawej w sekcji historia nie ma tytułu przelewu? To kluczowa informacja, samo nazwisko odbiorcy kompletnie nic nie mówi za co odpowiada transakcja. Pisałe o tym kilka miesięcy temu, ale jak widać bank ma nasze uwagi w d...
2. Gdzie w nowym systemie jest sekcja Faktury?
Za 9 dni wyłączycie start interfejs, może już czas udostępnić tą funkcjonalność? Byłoby miło mieć możliwość opłacania faktur. Chyba że bank będzie płacił za mnie ze swoich środków?
Bo na razie radośnie wysyła powiadomienia że jest nowa faktura (która da się odczytać tylko w nowym systemie bo w starym została złośliwie ukryta mimo iż wciąż działa) ale nie daje możliwości zapłaty. To jakaś kpina jest.
Istnieje też możliwość że taka opcja jest w nowym systemie, widocznie jest zbyt intuicyjna, bo nie znalazłem. W jjaki sposób świadczy to o projektancie nowego systemu to chyba nie muszę pisać...
Odpowiedz
0 Lajków
Marx
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
37
18
22-11-2016
Wiadomość 924 z 1 332 (7 565 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

[ Edytowane ]

Oczywiście, że tytuł przelewu by się przydał, ale wiesz... "system był tworzony wraz z użytkownikami" więc o co Ci chodzi? To samo dotyczy wyboru kont jakie w tej historii byłyby uwzględniane. Wszystkie konta naraz w tym zestawieniu to w moim przypadku całkowity chaos w związku z tym ta cześć mogłaby równie dobrze wcale nie istnieć. Kolejny raz kłania się personalizacja, ale mam wrażenie, że jej umożliwienie oznaczałoby dla niektórych autorów Mojego ING ujmę na honorze lub przyznanie się do przegranej no bo przecież teraz wystarczy jeden rzut oka i .... szkoda gadać.

atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 925 z 1 332 (7 548 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


Marx pisze:
...
Za 9 dni wyłączycie start interfejs, ...

wyłączą jedynie możliwość bezpośredniego zalogowania do starej wersji. W dalszym ciagu będzie można się przełączać między nowym a starym systemem.

 

Odpowiedz
0 Lajków
dawidt
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
59
36
04-10-2016
Wiadomość 926 z 1 332 (7 474 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Dzisiaj znowu postanowiłem "pobawić" się w nowej wersji serwisu bo musiałęm zrobić kilka rzeczy i... cóż, kijem wisły nie zawrócimy, ale:

  • czy można dodać opcję, żeby zamiast tych kosmicznych/komicznych (niepotrzebne skreślić Emotikon: Mrugający ) bąbli wyświetlać tabelkę? albo żeby górny panel z listą kont (tj. Moje FInanse) był rozwinięty domyślnie? na prawdę, w przypadku finansów tabelki i zwięzłość informacji są dużo bardziej funkcjonalne i czytelne... (wystarczy spojrzeć na aplikacje do ksiegowości, gdzie za jednym zamachem widać wiele rzeczy a jakby tam zastosowali UI/UX "jednego przycisku" to utopilibyśmy się we łzach ksiegowych Emotikon: Mrugający );
  • czy można dodać opcję "kompaktowy interfejs"? Bo wszystkie elemeny są wciaż, nawet nie bezsensownie, ale wręcz idiotycznie za duże!
    • pozycje na liscie historii transakcji można spokojnie zmniejszyć o 40-50% -- jak już używacie tego głupiego bootstrapa (uwaga na boku: zabawne że za taką kasę wasz drim-tim siega po bootstrapa Emotikon: Bardzo szczęśliwy): wystarczy zmienić wysokosć z 10rem an 6rem i wygląda to dużo lepiej
       
      @media (min-width: 768px)
      .ing-new-theme .grid-cell {
          height: 6rem;
      }
       
    • wykonaj transakcję:
      .ing-new-theme .tile_title--icon-left {
          line-height: 2rem;
      }
  • czy kliknięcia na konto/bąbla moze od razu przenosić do listy transakcji? kompletnie niezrozumiałe jest dla mnie przenoszenie do widoku z ogólnymi informacjami o koncie - numer, saldo, swift i inne -- bardziej użyteczna jest lista transakcji a numer tylko jak trzeba go komuś podać... (w ogóle podejście że na głównym ekranie mamy tabelkową listę kont + numer + oba salda i po kliknięciu przechodzimy do razu do listy transkacji wydaje się dużo bardziej sensowne i logiczne, no ale...)

W sumie mam wrażenie, żę chyba skończy się CustomCSS - jak ktoś będzie chciał to wrzucę kod dla Stylish Emotikon: Mrugający

wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 927 z 1 332 (7 434 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Dorzucę jeszcze jedną uwagę dotyczącą przelewu do ZUS.

Da się go defniować jako jeden przelew wpisując kwotę przelewów na subkonto Emerytalne, Zdrowotne, FP, itd. System rozbija to potem na odzielne przelewy i tak to widać w historii. W kolejnym miesiącu można albo wykonać tą samą operację jeszcze raz podając wszystkie kwoty, albo wchodząc do historii ponowić przelew. Ponieważ jednak jak napisałem wcześniej w historii mamy niezależne przelewy na wszystkie subkonta ZUS i tak trzeba uzupełniać więkoszść z kwot. Dlaczego tu nie może być normalnego szablonu w którym można zdefniować sobie komplet danych?

Odpowiedz
0 Lajków
Bryko
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
5
26-01-2017
Wiadomość 928 z 1 332 (7 417 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


Marx pisze:
2 pytania.
1. Czemu w nowym systemie po prawej w sekcji historia nie ma tytułu przelewu? To kluczowa informacja, samo nazwisko odbiorcy kompletnie nic nie mówi za co odpowiada transakcja. Pisałe o tym kilka miesięcy temu, ale jak widać bank ma nasze uwagi w d...
2. Gdzie w nowym systemie jest sekcja Faktury?
Za 9 dni wyłączycie start interfejs, może już czas udostępnić tą funkcjonalność? Byłoby miło mieć możliwość opłacania faktur. Chyba że bank będzie płacił za mnie ze swoich środków?
Bo na razie radośnie wysyła powiadomienia że jest nowa faktura (która da się odczytać tylko w nowym systemie bo w starym została złośliwie ukryta mimo iż wciąż działa) ale nie daje możliwości zapłaty. To jakaś kpina jest.
Istnieje też możliwość że taka opcja jest w nowym systemie, widocznie jest zbyt intuicyjna, bo nie znalazłem. W jjaki sposób świadczy to o projektancie nowego systemu to chyba nie muszę pisać...

1. Nie wykluczamy w przyszłości wprowadzenia zmian dla wyświetlania danych w sekcji Historia.

2. Funkcji Moje faktury jeszcze nie przenieśliśmy do Moje ING. Jednak po 20 marca nadal będziesz miał dostęp do poprzedniej wersji systemu. Przelogowanie będzie możliwe już po zalogowaniu do Moje ING.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 929 z 1 332 (7 351 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Mam nadzieje, że również uwzględnione będą moje propozycje do Historii opisane w oddzielnym wątku.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 930 z 1 332 (7 336 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy