Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej


Szaman pisze:
Nowa bankowość jest beznadziejna. Jak bank może wprowadzać coś takiego bez wcześniejszego przetestowania?
Aby wykonać większość operacji muszę przejść do poprzedniego layoutu. Np. Aby zmienić ustawienia smart saver czy dokonać całkowitej spłaty kredytu. Nie wiadomo co gdzie jest.

Nie jest tak do końca źle. Rzeczywiście pierwszy kontakt z nową Platformą wielu odstrasza.

Zmiany są nieodzowną częścią systemu, w którym żyjemy. Nie tylko bankowość zmienia sie codziennie. Możemy wprawdzie to akceptować lub nie ale wtedy dajmy sobie czasu i bawmy sie tymEmotikon: Szczęśliwy.
@Szaman daj sobie trochę czasu na zwykłe potestowanie nowego Mojego ING. Można odkryć wiele ciekawych funkcji, których od tej pory nie było a u konkurencji pewnie długo jeszcze nie będzie. Daleki jestem od "piania", że jest już superEmotikon: Szczęśliwy ale z czasem jest coraz lepiej i mam nadzieje, że dział, który wdraża nowe funkcjonalności zaskoczy nas jeszcze czymś pozytywnym a nasze głosy częściowo zostaną wzięte pod uwagę.
Ten wątek jest ciekawy i warto wgłębić się całosciowo w jego specyfikę.

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Błądzić, mylić się jest rzeczą ludzką. Trwanie w błędzie też jest ludzkie, ale bardzo krótkowzroczne.

 

 

Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 481 z 1 332 (11 585 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


Keicam pisze:

Szaman pisze:
Nowa bankowość jest beznadziejna. Jak bank może wprowadzać coś takiego bez wcześniejszego przetestowania?
Aby wykonać większość operacji muszę przejść do poprzedniego layoutu. Np. Aby zmienić ustawienia smart saver czy dokonać całkowitej spłaty kredytu. Nie wiadomo co gdzie jest.

 

@Szaman daj sobie trochę czasu na zwykłe potestowanie nowego Mojego ING. Można odkryć wiele ciekawych funkcji, których od tej pory nie było a u konkurencji pewnie długo jeszcze nie będzie. Daleki jestem od "piania", że jest już superEmotikon: Szczęśliwy ale z czasem jest coraz lepiej i mam nadzieje, że dział, który wdraża nowe funkcjonalności zaskoczy nas jeszcze czymś pozytywnym a nasze głosy częściowo zostaną wzięte pod uwagę.

 

 


Więc opisz poproszę konkretnie te ciekawe  funkcje których nie było a u konkurencji jeszcze długo nie będzie ... I skoro masz wiedzę , to opisz również czym dział który wdraża nowe funkcjonalności jeszcze bardziej nas zaskoczy . Tylko KONKRETNIE !

Odpowiedz
0 Lajków
august
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
76
15
31-03-2016
Wiadomość 482 z 1 332 (11 534 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Wprowadzono możliwość zmiany limitów transakcyjnych dla kart - OK.

Czy nie było można od razu dodać funkcji włączania/wyłączania płatności zbliżeniowych ? (Funkcja dostępna w ING BankOnline)

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 483 z 1 332 (11 511 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


sud1 pisze:

Wprowadzono możliwość zmiany limitów transakcyjnych dla kart - OK.

Czy nie było można od razu dodać funkcji włączania/wyłączania płatności zbliżeniowych ? (Funkcja dostępna w ING BankOnline)


Rozumiem że to żart ? Przecież limity były w ingonline w zakładce karty - dzienne gotówkowe , wypłaty banlomatowe , transakcje internetowe ... A poza tym ma je każdy bank. Ja czekam na aż @kejcam opisze funkcjonalności których nie było w starym systemie a teraz są i zazdroszczą nam ich klienci banków drugiego sortu , że się tak wyrażę ...

Odpowiedz
0 Lajków
august
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
76
15
31-03-2016
Wiadomość 484 z 1 332 (11 471 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


august pisze:
Więc opisz poproszę konkretnie te ciekawe  funkcje których nie było a u konkurencji jeszcze długo nie będzie ... I skoro masz wiedzę , to opisz również czym dział który wdraża nowe funkcjonalności jeszcze bardziej nas zaskoczy . Tylko KONKRETNIE !

 Witaj @august,

Jako, że wyrywasz mnie do odpowiedzi do tablicy pozwól, że podzielę się z Tobą poniższymi konkretami:

  • RWD,
  • Zastrzeganie dokumentów tożsamości w systemie,
  • Prezentacja na jednym ekranie całości swoich przychodów i wydatków zarówno stanu obecnego, wydatków miesięcznych czy rocznych,
  • Intuicyjna wyszukiwarka - możliwość skorzystania z wyszukiwarki zrobionych wcześniej przelewów (dla mnie osobiście to największy "bajer" tego nowego systemu!),
  • Nowoczesny moduł do zarzadzania finansami - ustalenie celów oszczędnościowych, budżetu - narzędzie, które poinformuje Cię o stopniu 
    realizacji miesięcznego budżetu, ustalenie limitu na wydatki w kolejnym miesiącu.

Niestety nie dysponuję wiedzą czym jeszcze pozytywnie zaskoczy nas bank ING ale jestem głęboko przekonany, że pracują ciężko aby sprostać naszym wysokim oczekiwaniom. Osobiście ciekawym rozwiązaniem wydaje się być monitorowanie przyszłych płatności - czyli sugestie dotyczące przyszłych płatności przygotowane na podstawie wcześniej realizowanych transakcji. Sugestie mają charakter podpowiedzi dotyczącej konkretnych płatności, które być może powinny być wykonana jeszcze w danym miesiącu.

Podobnie jak Ty, też chciałbym aby wszystko było proste, szybko znane i perfekcyjnie opanowaneEmotikon: Szczęśliwy. Niestety tak nie jest ale z dnia na dzień system staje się transparentny i wydaje się, że powoli widac światełko w tuneluEmotikon: Szczęśliwy.

Odpowiedz
0 Lajków
Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 485 z 1 332 (11 409 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


Keicam pisze:

august pisze:
Więc opisz poproszę konkretnie te ciekawe  funkcje których nie było a u konkurencji jeszcze długo nie będzie ... I skoro masz wiedzę , to opisz również czym dział który wdraża nowe funkcjonalności jeszcze bardziej nas zaskoczy . Tylko KONKRETNIE !

 Witaj @august,

Jako, że wyrywasz mnie do odpowiedzi do tablicy pozwól, że podzielę się z Tobą poniższymi konkretami:

  • RWD,
  • Zastrzeganie dokumentów tożsamości w systemie,
  • Prezentacja na jednym ekranie całości swoich przychodów i wydatków zarówno stanu obecnego, wydatków miesięcznych czy rocznych,
  • Intuicyjna wyszukiwarka - możliwość skorzystania z wyszukiwarki zrobionych wcześniej przelewów (dla mnie osobiście to największy "bajer" tego nowego systemu!),
  • Nowoczesny moduł do zarzadzania finansami - ustalenie celów oszczędnościowych, budżetu - narzędzie, które poinformuje Cię o stopniu 
    realizacji miesięcznego budżetu, ustalenie limitu na wydatki w kolejnym miesiącu.

  • Jeżeli RWD ma być niezjadliwym potFForkiem jak teraz (można odnieść wrażenie, że bank testuje system na jedynie-słusznej rozdzielczosci i kompletnie pomija inne) to ja podziękuję - stary system działa OK na różnych rozdziałkach... a na telefonie/aplecie masz dedykowaną aplikację wiec "z czym do ludzi"?
  • Nie wiem jak zastrzeagnie, ale można zmienić te dane (ustawienia -> dane teleadresowe -> zmien)
  • tej 'prezentacji na jednym ekranie' nie rozumiem -- przecież jak wchodziłeś w historię transakcji to miałeś dokładnie taką samą listę ile miałeś wpływów a ile wydałeś... chyba, że chodzi Ci o to, że na jednym keranie masz bąbla ze stanem + historię + najbliższe nadchodzące transakcje... cóż, pewnie dla niektórych może być użyteczne, ale imho bez wchodzenia w szczegoly i tak nie daje wystarczajcej ilosci informacji wiec trzeba sie przeklikiwac...
  • wyszukiwarka była już wcześniej - wystarczyło kliknąć 'wyszukiwanie zaawansowane' więc nie rozumiem zachwytów
  • finansometr też był, poza tym jest kompletnie bezużyteczny jeżeli ktoś nie ogranicza się do ROR + domyślnej debetówki i zrezygnował kompletnie z gotówki Emotikon: Język
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 486 z 1 332 (11 401 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Widzę, że tu się chwali programistów za funkcje które były w poprzednim systemie. Nie wiem czy słusznie.

Cała funkcjonalnośc w nowej wersji powinna być odtworzona i dodane powinny byc nowe funkcje czy funkcjonalności. Za te nowe można ich chwalić.

Dzisiaj wszedłem w edycję stałego zlecenia, a konkretnie daty zakończenia zlecenia.

Z przykrością stwierdzam, że daty nie można wpisać. Czy ktos chce czy nie to musi sie przeklikiwać przez 12 kolejnych miesięcy zamiast zmienić w dacie cyferkę 6 na 7. Cieszę się, że nie zachciało mi się zmienić datę zakończenia o 5 lat.

Ale, że zacząłem klikać w złym okienku, a konkretnie w okienku data najbliższej płatności (czemu ma to służyć poza informacją?) to miły system zgłosił mi błąd, ale nie raczył poprawić daty na poprzednią. Zmienić roku też nie mogłem bo wyskakiwał kalendarzyk.

Tak więc 12 kliknięć do przodu, potem 12 kliknięć do tyłu, a następnie już w dobrym okienku 12 kliknięć do przodu.

Dziwne, prawda? Umiem pisać, a muszę klikać kilkadziesiąt razy.

Tak więc Huurraa! Mamy wspaniały nowy sytem dla idiotów nie potrafiących pisać! Huurraa!

Odpowiedz
0 Lajków
romil
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
38
16
28-12-2015
Wiadomość 487 z 1 332 (11 382 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


Keicam pisze:
Niestety nie dysponuję wiedzą czym jeszcze pozytywnie zaskoczy nas bank ING ale jestem głęboko przekonany, że pracują ciężko aby sprostać naszym wysokim oczekiwaniom. Osobiście ciekawym rozwiązaniem wydaje się być monitorowanie przyszłych płatności - czyli sugestie dotyczące przyszłych płatności przygotowane na podstawie wcześniej realizowanych transakcji. Sugestie mają charakter podpowiedzi dotyczącej konkretnych płatności, które być może powinny być wykonana jeszcze w danym miesiącu.

Podobnie jak Ty, też chciałbym aby wszystko było proste, szybko znane i perfekcyjnie opanowaneEmotikon: Szczęśliwy. Niestety tak nie jest ale z dnia na dzień system staje się transparentny i wydaje się, że powoli widac światełko w tuneluEmotikon: Szczęśliwy.


To chyba ironia Emotikon: Mrugający

 

Nie potrafią nadal zrobić czegoś tak prostego jak zmiana nazwy pdfa czy poprawne cytowanie na forum a chcesz żeby bawili się w heurystykę? Dobry żart Emotikon: Bardzo szczęśliwy 

Odpowiedz
0 Lajków
xtr
xtr
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
56
28
29-11-2015
Wiadomość 488 z 1 332 (11 372 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Mi się też marzą zupełnie proste rzeczy : możliwość anulowania błędnej  transakcji dopóki pieniądze nie zostały wysłanez banku , każdorazowe potwierdzenie sm-ems transakcji aby wiedzieć czy ktoś nie dobiera się do mojej kasy , możliwość otrzymania meila po zrealizowaniu przelewu itp ...
Bajery w postaci finansometru są dla mnie niezrozumiałe . Jeżeli nie ma się w głowie to może wtedy jest on niezbędny ???

Odpowiedz
0 Lajków
august
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
76
15
31-03-2016
Wiadomość 489 z 1 332 (11 359 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


august pisze:

sud1 pisze:

Wprowadzono możliwość zmiany limitów transakcyjnych dla kart - OK.

Czy nie było można od razu dodać funkcji włączania/wyłączania płatności zbliżeniowych ? (Funkcja dostępna w ING BankOnline)


Rozumiem że to żart ? Przecież limity były w ingonline w zakładce karty - dzienne gotówkowe , wypłaty banlomatowe , transakcje internetowe ... A poza tym ma je każdy bank. Ja czekam na aż @kejcam opisze funkcjonalności których nie było w starym systemie a teraz są i zazdroszczą nam ich klienci banków drugiego sortu , że się tak wyrażę ...


To nie żart, do systemu "Moje ING" zmianę limitów transakcyjnych kartami wprowadzono w dniu 16.05.2016 r. Pytałem w sumie moderatów, dlaczego od razu nie dodano funkcji dot. włączania/wyłączania płatności zbliżeniowych, która od dawna jest w ING BankOnline

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 490 z 1 332 (11 354 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy