Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Nie chce mi się z tobą dochodzić bo mam wrażenie, że piszesz raz tak raz tak, ale nie chce mi się sprawdzać. Jednak jesteś aktywny więc ci pomogę.
W kwestii funkcjonalności to przelewy bardzo się cofnęły. Wykonywałem dzisiaj 5 przelewów z odroczoną płatnością za prąd w garażu.
Wykonałem to w starej wersji programu bo jest prościej i wygląda to tak:
Wybieram kolejno Przelewy→przelewy wzorcowe→ grupa garaż→prąd za garaż→wykonaj przelew (długo i to należałoby poprawić w starej wersji).
Na ekranie mam wypełniony przelew z tytułem i starą kwotą.
Wpisuję kwotę, klikam na kalendarzyk przy dacie wysłania i wybieram odpowiednią datę, naciskam Wyślij i naciskam Potwierdź.
TERAZ naciskam klawisz Backspace - otwiera mi się z powrotem wysłany przed chwilą przelew. Wybieram datę miesiąc później i naciskam Wyślij i naciskam Potwierdź.
TERAZ naciskam klawisz Backspace - otwiera mi się z powrotem wysłany przed chwila przelew. Wybieram datę miesiąc później i naciskam Wyślij i naciskam Potwierdź.
I tak cztery razy.
Czyli wysyłanie kolejnych przelewów to: Backspace→data→klik→klik, Backspace→data→klik→klik, Backspace→data→klik→klik, Backspace→data→klik.
Tak wygląda wysłanie 5 przelewów wzorcowych
W nowym systemie:
Wybierz transakcję→Wybierz rachunek→w polu wyszukiwania wpisz Tauron→wybierz trzeci od góry przelew→wpisz kwotę→rozwiń listę→wybierz→"w innym terminie"→wybierz datę→potwierdź.

Teraz żadne czary nie pomagają. Czego bym nie wybrał to wracam na stronę "startową" przelewów, więc: Wybierz transakcję→Wybierz rachunek→w polu wyszukiwania wpisz Tauron→wybierz trzeci od góry przelew→wpisz kwotę→rozwiń listę→wybierz→"w innym terminie"→wybierz datę→potwierdź.
Mam już drugi przelew, ale teraz musiałem skoczyć 2 miesiące do przodu bo startuję z dnia dzisiejszego, a nie z dnia ostatniego przelewu.
No i Wybierz transakcję→Wybierz rachunek→w polu wyszukiwania wpisz Tauron→wybierz trzeci od góry przelew→wpisz kwotę→rozwiń listę→wybierz→"w innym terminie"→wybierz datę→potwierdź.
Teraz 3 misiące i tak dalej.
W starym systemie było: klawisz, klik, miesiąc do przodu czyli klik, wyślij klik, potwierdź klik
Tak więc trzeba było nacisnąć 1 klawisz i 4 razy kliknąć myszką
W nowym systemie: klik, Tauron, klik, wpisać kwotę, rozwiń listę - klik, wybór - klik, wybór daty (pięć miesięcy do przodu to 6 klików, potwierdź - klik.
Tak więc trzeba było kliknąć 6 razy wpisać słowo tauron i wpisać kwotę (tauron i kwota za każdym razem) no i po jednym kliknięciu więcej na kolejne miesiące.
Wiem, że jest to długie i nudne, ale pokazuje o ile zbędnie wydłużyło się wysłanie kilku przelewów.

 

romil
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
38
16
28-12-2015
Wiadomość 401 z 1 332 (8 031 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


MonikaC pisze:

@sud1 Na ten moment nie ma planów zmiany tej zakładki. Jest ona odzwierciedleniem tabelarycznym produktów prezentowanych na bąblach.

 


Odzwierciedlenie tabelaryczne ? Jeśli to coś w zakładce Moje Finanse ma coś wspólnego z tabelą to ja już nie mam więcej pytań. Poza tym chodziło mi też o ergonomię strony, to "odzwierciedlenie tabelaryczne" zajmuje może około 15% obszaru całej strony a reszta to bankowe reklamy, powtórzone ze strony głównej systemu transakcyjnego. W innych "miejscach" systemu transakcyjnego informacje są niepotrzebnie powiększone, że nie mogą zmieścić się na jednym ekranie monitora komputerowego, a tutaj wręcz odwrotnie.

Określenie kółek jako "bąble" jest natomiast bardzo odpowiednie, kojarzy mi się z chorobą, jakąś wysypką.

sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 402 z 1 332 (8 016 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


romil pisze:

Nie chce mi się z tobą dochodzić bo mam wrażenie, że piszesz raz tak raz tak, ale nie chce mi się sprawdzać. Jednak jesteś aktywny więc ci pomogę.
.
Tak więc trzeba było kliknąć 6 razy wpisać słowo tauron i wpisać kwotę (tauron i kwota za każdym razem) no i po jednym kliknięciu więcej na kolejne miesiące.
Wiem, że jest to długie i nudne, ale pokazuje o ile zbędnie wydłużyło się wysłanie kilku przelewów.

 


Nie piszę raz tak raz inaczej. Sorry, ale ja nie zmieniam zdania jak flaga na wietrze.

 

Co do Twoich wniosków

To napisałem już kilka razy (moje zdania w tym wątku)

1) Powinno być - wpisuje Grz (od Grzegorza), wyskakuje ostatni/ostatnie przelew/przelewy od niego lub ode mnie do niego, klikam na to, wchodzą w panel wykonania przelewu, zmieniam bądź nie tytuł przelewu/kwotę i DALEJ. Przelew poszedł. A ile mniej klikania!!!

2)   13) Przeanalizujcie jeszcze wykonywanie przelewów. Nie jest to trudne. Jest to intuicyjne. Ale......jest za dużo klikania. W starym systemie przelewy robiło się szybciej.

 

Więc z tym klikanie się zgadzam już od dawna. Nie po to poświęciłem wczoraj czas na opisie problemu z załącznikami. Zwróciłem uwagę ING, że można robić to szybciej. Nawet wkleiłem załączniki z systemu mBanku gdzie przelew się robi 3-4 kliknięciami, a w sumie w kilka sekund.

To jest jeszcze do poprawy i zdecydowanie!

 

Dla mnie jest wygodniejsze poruszanie się po systemie. Tylko za dużo klikania. I z się z tym z Tobą zgadzam. Szkoda, ze dopiero teraz to zauważyłeś jak już wcześniej o tym pisałem. Pierwszy raz chyba na 17 czy 18 stronie tego wątku Emotikon: Mrugający

 

Pozdrawiam Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 403 z 1 332 (7 997 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

[ Edytowane ]

@MonikaC Jeśli cenicie nasz czas ( w co osobiście wątpie, bo nowe ing to właśnie strata czasu i brak szacunku dla klienta ) , to przyjmijcie do wiadomości ,że te zmiany nie idą w dobrym kierunku (co widać na załacznych ponad 40 stronach )  ludzie nie chcą bąbelków i finansometrów , bo nie są aż tak głupi za jakich mają  ich twórcy tego czegoś, sami wiedzą ile pln-ków zdązyli wydać i  na co mają zwrócić uwagę w planowaniu budżetu każdy wie ile zarabia i na ile wydatków może sobie pozwolić, żadne bąbelki i finansometry  tego nie zmienią !!!!!!!!!!!! . Proponuje natomiast zmienić tych "specjalistów" którzy tylko ośmieszają ten bank  tak zwaną "innowacyjnością" bo pysznicię się bezsensownymi  zmianami graficznymi ,  a tak naprawde "król jest nagi" . wszyscy, którzy napiszą o tym  na forum od czasu do czasu  są łaskawie spławiani formułką " Od początku system tworzony jest z Wami, naszymi klientam" a ja tego nie widze i to ze od wejscia nowego systemu ciągle  przewija się niezadowolenie ( i to do tego uzasadnione, które  pokazuje absurd w  ilości kliknieć jakie należy wykonać  do najprostrzych czynnosci )  świadczy o tym ze macie Nas głęboko w poważaniu i nie robicie nic żeby tworzyć ten system z Nami. Osobiście żal mi wszystkich modów , bo pewnie sami w te wyświechtane formułki nie wierzą a muszą je pisać i zachwalać ten  badziewny twór  bo taka praca.

gandahara
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
13
28-11-2015
Wiadomość 404 z 1 332 (7 954 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


gandahara pisze:

@MonikaC Jeśli cenicie nasz czas ( w co osobiście wątpie, bo nowe ing to właśnie strata czasu i brak szacunku dla klienta ) , to przyjmijcie do wiadomości ,że te zmiany nie idą w dobrym kierunku (co widać na załacznych ponad 40 stronach )  ludzie nie chcą bąbelków i finansometrów , bo nie są aż tak głupi za jakich mają  ich twórcy tego czegoś, sami wiedzą ile pln-ków zdązyli wydać i  na co mają zwrócić uwagę w planowaniu budżetu każdy wie ile zarabia i na ile wydatków może sobie pozwolić, żadne bąbelki i finansometry  tego nie zmienią !!!!!!!!!!!!


"Cenimy Twój czas, dlatego część danych podana jest w sposób graficzny, abyś mógła łatwiej i szybciej kontrolować swoje finanse. Od początku system tworzony jest z Wami, naszymi klientami."

Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 405 z 1 332 (7 898 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Nowa wersja ING Online ma nazwę kodową "Przedszkole" - kolejna funkcja to będzie dawanie słoneczek za poprawne wykonanie przelewu Emotikon: Mrugający wszak na forum już mamy 'odznaki', tfu - 'badże' (osobie, która popełniła tego potworka językowego winno się zrobić kuku, ale właściwie to cudownie oddaje ducha współczesnego ING - korpo-wieś w "najlepszym" wydaniu...

wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 406 z 1 332 (7 896 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

W miniony weekend jednym z tematów na imprezie było Moje ING.
Wszyscy teraz logując się do banku przełączają się na stare logowanie.
Nikt nie wyraził pozytywnej opinii na temat nowego systemu. Większość to opinie negatywne roznego kalibru od emocjonalnych po fakty.
Jednej z koleżanek powiedziano na infolinii ze nie mowimy kółka tylko bąble.
Smiac sie czy płakać?Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 407 z 1 332 (7 842 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Widzę że fajna impreza była
Odpowiedz
0 Lajków
lukcorp
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
48
4
23-04-2016
Wiadomość 408 z 1 332 (7 819 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@atmt ad. 1 na głównej stronie dostępny jest widok tylko w formie kółek, nie możesz go zmienić.

Opcja Dzisiaj prezentuje rachunki (każdy w osobnym kole) jakie masz z saldem dostępnym. Po lewej stronie, gdzie są konta system prezentuje tylko Rachunki Oszczędnościowo Rozliczeniowe. A po prawej znajdziesz wszystkie swoje produkty. Tak ja piszesz, jeśli w konfiguracji systemu klikniesz nie wyświetlaj kwot w sekcji "Dzisiaj" to będziesz widzieć tylko kółka z nazwami i ilością produktów w danej kategorii.

 

Dziękujemy jednak za te sugestie. Jeśli pojawi się więcej komentarzy w tym zakresie, weźmiemy to pod uwagę i rozważymy zmianę podczas kolejnych aktualizacji Mojego ING.

 

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 409 z 1 332 (7 814 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


IwonaP pisze:

Dziękujemy jednak za te sugestie. Jeśli pojawi się więcej komentarzy w tym zakresie, weźmiemy to pod uwagę i rozważymy zmianę podczas kolejnych aktualizacji Mojego ING.


LOL,

wszyscy na forum o ty piszą a bankowi malo Emotikon: Bardzo szczęśliwy

 

właściwie to można mieć deja-vu bo przy poprzedniej aktualizacji też na początku pojawiła się tylko siatka z kwadratami i informacje o rachunku i saldzie pojawiały się dopiero po najechaniu na konkretny kwadrat (ror, oszczedności, etc) i dopiero bodajżę po roku bank 'zmądrzał' (ludzie wieszali na nim psy na starym forum, ktore bardzo praktycznie - zostanło zniknięte) i wprowadził zakładkę 'podsumowanie' gdzie w końcu pojawiła się tabelka...

Podobno tylko głupi nie uczy się na swoich błędach...

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 410 z 1 332 (7 810 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy