Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce "darmowe konto bankowe" i macie jak na dłoni porównywarki, zestawienia. Dla mnie przede wszystkim strzałem w stopę jest opłata za wyciąganie pieniędzy z bankomatu. Zeszło się to z "nowym, lepszym" systemem bankowości internetowej, który jest dla mnie nie do zaakceptowania w obecnej formie. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy, ale obawiam się, że te dwie zmiany nie wyjdą bankowi na dobre.

atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 151 z 1 332 (8 430 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Tyle to wiem, tylko że tam nie ma uwzględnionych wielu istotnych innych rzeczy które są (lub były) w ING, typu praktyczny brak problemów z dostępnością systemu, brak opóźnień w smsach potwierdzających transakcje (tu w ING ostatnio bywa różnie), pieniądze księgowane zgodnie z sesjami ELIXIR (parę banków lubi sobie przetrzymać na overnighta pieniądze) i sporo innych.

Ogólnie to chętnie bym płacił nawet za przelewy nadal w ING gdyby tylko nadal prowadzili normalny rozwój swojego systemu, odkąd zaczęli bawić się w kolorowanie kółek a olali prawdziwe problemy trzeba szukać czegoś innego bo za korzystanie z kolorowych kółek to oni musieliby mi dopłacić a nie ja im.
xtr
xtr
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
56
28
29-11-2015
Wiadomość 152 z 1 332 (8 426 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@atmtoby nie okazało się iż Twój optymizm szybko pryśnie.  W tych porównywarkach konta ING jeszcze określane są mianem "darmowe".

Myślę że warto jeszcze poczekać.

Odpowiedz
0 Lajków
tex
tex
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
5
05-12-2015
Wiadomość 153 z 1 332 (8 408 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

[ Edytowane ]

xtr pisze:
odkąd zaczęli bawić się w kolorowanie kółek a olali prawdziwe problemy trzeba szukać czegoś innego bo za korzystanie z kolorowych kółek to oni musieliby mi dopłacić a nie ja im.

Najwazniejsze, że te koła beda kolorowe i bedzie mozna je samemu pokolorowac; ja na przyklad juz nie moge sie doczekac nowej rewolucyjnej zupelnie funkcjonalnosci w postaci dolaczenia interfejsu z paletą barw za pomocą której bede mogl sam z pomocą pedzelka lub innego pena pokolorowac sobie samemu te kołka. Wierze również głęboko, że w ING na info linii będą podpowiadać, które kolory kółek sa najciekawsze lub mogą by ciekawe.

Warto czekać dalej na nowe rozwiązanie w postaci kolorowania kółek.

Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 154 z 1 332 (8 388 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

"Tyle to wiem, tylko że tam nie ma uwzględnionych wielu istotnych innych rzeczy które są (lub były) w ING, typu praktyczny brak problemów z dostępnością systemu, brak opóźnień w smsach potwierdzających transakcje (tu w ING ostatnio bywa różnie), pieniądze księgowane zgodnie z sesjami ELIXIR (parę banków lubi sobie przetrzymać na overnighta pieniądze) i sporo innych."

Rozumiem, dlatego otworzyłem konto na próbę., zobaczę jak się sprawuje i czy to co mi jest potrzebne działa niezawodnie (akurat z tych sesji elixir nie korzystam, nie wiem nawet co to jest). Na siłę z ING uciekał nie będę, ale ten nowy system dał mi motywacje do poszukiwań.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 155 z 1 332 (8 253 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Ernest, Konfigurowalność to fajna rzecz. Finansometr jest potrzebny żebyś miał wiecej ze swojego konta niz tylko listę wierszowo kolumnową. To taki myk ktory pozwala na wyciagnięcie 3ciego wymiaru korzyści z bankowosci online. Dekady temu za taki cos płaciło sie grube pieniądze w licencjach za Microsoft Money. Teraz ING bank robi to dla Ciebie za darmo.

W tym wszystkim potrzebna tez jest odrobina otwartości na zmiany. Od znajomych słyszę jak ich bank wprowadza "innowacyjne" myki takie jak "tagowanie tranzakcji" swoimi własnymi słowami kluczowymi i robią w pory z wrazenia, bo maja kolumnowo wierszowo layout i tagi. Będąc użytkownikiem internetowej bankowosci ING, twoje wewnętrzne finansowe ego jest rozpieszczone i ma zabawki ktore ego Twoich znajmy z Aliora bedzie miec jak w Krakowie bedzie metro.

Nie wiem czy kiedykolwiek spotkałeś sie z ludźmi ktorzy przeszli z innych banków z apkamk mobilnymi do ING ale spośród tych ktorych ja spotkałem, wszyscy sa zachwyceni mobilna apką z pomarańczowego banku. Kochają ten mobilny interfejs bo NIE jest kolumnowo wierszowo jak porazkowe iPKO, tylko jest cyt. "Za**beep**iscie intuicyjny".

Otworzmy sie na zmiany. Ktos nad tym troche pogłówkował i włożył w to swoje serce. Daj tej zmianie szanse.
Odpowiedz
0 Lajków
DominikRas
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
3
02-11-2015
Wiadomość 156 z 1 332 (8 165 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

W piątek Prezydent zaprezentował projekt kolejnej ustawy, która mocno uderzy w banki. Tym razem dotyczy ona kredytów w walucie zagranicznej, przede wszystkim we franku szwajcarskim. Według ustawy, każdy kredytobiorca ma uzyskać możliwość przewalutowania swojego zobowiązania po „kursie sprawiedliwym”. Cały sektor bankowy pod koniec zesłego roku zanotował stratę w wysokości ponad 500 mln PLN i to chyba pierwsz strata sektora od 2009 rEmotikon: Szczęśliwy

I jak ma być taniej w ING lub w innych bankach?Emotikon: Szczęśliwy No nie bądźmy naiwni że gdzieindziej będzie taniej...Emotikon: Szczęśliwy

Z kolei zysk całego sektora bankowego w 2015 roku to 10  mld PLN. W 2016 roku zysk pewnie będzie podobny ale na podatek bankowy pojdzie z tego ok. 5 mld PLN. Łatwo policzyć ile banki "stracą"Emotikon: Szczęśliwy. W najlepszym wypadku będzie jeszcze drożej ale to może doprowadzić do pewnego rodzaju kryzysu.

Pozyjemy zobaczymy.

Zgadza sie mnie tez jeszcze tu trzyma m.in. najlepsza na rynku aplikacja mobilna! Jest genilana - musi byc trochę lukru po ostatnich moich złośliwościach o kółkachEmotikon: Szczęśliwy Błagam nie zmieniajcie tylko aplikacji mobilnej na kolorowe kółkaEmotikon: Szczęśliwy))

Odpowiedz
0 Lajków
Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 157 z 1 332 (8 115 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


DominikRas pisze:
Otworzmy sie na zmiany. Ktos nad tym troche pogłówkował i włożył w to swoje serce. Daj tej zmianie szanse.

My z żoną się właśnie "otworzyliśmy". Na konkurencję. Przed chwilą wyszliśmy z oddziału, likwidując konta (2 prywatne i 1 firmowe), karty debetowe (3x) i kartę kredytową. Sorry, kolorowanie kółek to może być CO NAJWYŻEJ dodatkiem do super idealnego systemu - a NIE zastępować normalny system.

 

"Apka mobilna" - sorry, to dla mnie jest CONAJWYŻEJ dodatek do systemu internetowego, którego NIE jest w stanie zastąpić.

 

A szczytem wszystkiego było zażyczenie sobie opłat za wyciągnięcie moich pieniędzy ze "ściany" - gdyby jeszcze w darmowych był Euronet - może bym poczekał do końca roku (czyli do końca funkcjonowania starego interfejsu) - ale nie będę szukał po mieście oddziałów ING ani tego śmiesznego planet cośtam. Karta do bankomatu powinna być BEZWARUNKOWO BEZPŁATNYM dodatkiem do konta - a i tak musiałem za nią płacić miesięczny haracz - jeszcze płacić mam od każdej wypłaty?! Banksterzy z ING chyba przedobrzyli z koffiszopem na wycieczce do centrali... :-P

 

Do tego jeszcze absurdalne wymogi "analityków" odnośnie kk do działalności - nie mogłem dostać nawet połowy tego limitu, który miałem w poprzednim banku (i jeszcze mi go chcieli podnosić...) - w dodatku absurdalny wymóg, żebym najpierw zlikwidował poprzednią, to może łaskawie dadzą mi w ING.

 

Tak, że pa. Bez większego żalu...

Saszka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
14
16
30-11-2015
Wiadomość 158 z 1 332 (8 110 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@DominikRas: Finansometr jest potrzebny? Tobie może tak. Ja z niego nie korzystam i nie zamierzam. Nie potrzebuję tego. Fajnie, że jest, dziękuję bankowi za udostępnienie tak fascynującej funkcji, ale dlaczego nie mogę jej ukryć? Czemu nie mogę "zaptaszkować" opcji "nie pokazuj finansometru na stronie startowej"? Lub "Otwórz stronę startową z tabelą rachunków"?
Aplikacja mobilna jest intuicyjna i przejrzysta, ale tak jak ktoś tu już napisał - dla niego to dodatek i w pełni się z tym zgadzam. Nie miałbym problemu z kolorowymi kółkami w apce mobilnej bo mógłbym się bez niej obejść, ale mój główny system ma być przejrzysty i dostosowany do moich wymogów. Jestem w stanie przyzwyczaić się do zmian, ale ten finansometr na całą stronę mnie skutecznie odstrasza.
Właśnie testuję inne konto i jakże miłym zaskoczeniem było otwarcie aplikacji internetowej - interfejs wygląda jak sprzed dziesięciu lat, ale widzę wszystko jak na dłoni - to jest intuicyjne i wygodne, lista rachunków, kart, kredytów, oszczędności. Proste poruszanie się, dodawanie odbiorców, przelewy zdefiniowane, bez krzykliwych kolorów, bez wodotrysków, dyskretnie i prosto. I jak nie znajdę jakichś znaczących problemów to wkrótce skończę jak Saszka.
Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 159 z 1 332 (8 027 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


atmt pisze:
@DominikRas: Finansometr jest potrzebny? Tobie może tak. Ja z niego nie korzystam i nie zamierzam. Nie potrzebuję tego. Fajnie, że jest, dziękuję bankowi za udostępnienie tak fascynującej funkcji, ale dlaczego nie mogę jej ukryć? Czemu nie mogę "zaptaszkować" opcji "nie pokazuj finansometru na stronie startowej"? Lub "Otwórz stronę startową z tabelą rachunków"?
Aplikacja mobilna jest intuicyjna i przejrzysta, ale tak jak ktoś tu już napisał - dla niego to dodatek i w pełni się z tym zgadzam. Nie miałbym problemu z kolorowymi kółkami w apce mobilnej bo mógłbym się bez niej obejść, ale mój główny system ma być przejrzysty i dostosowany do moich wymogów. Jestem w stanie przyzwyczaić się do zmian, ale ten finansometr na całą stronę mnie skutecznie odstrasza.
Właśnie testuję inne konto i jakże miłym zaskoczeniem było otwarcie aplikacji internetowej - interfejs wygląda jak sprzed dziesięciu lat, ale widzę wszystko jak na dłoni - to jest intuicyjne i wygodne, lista rachunków, kart, kredytów, oszczędności. Proste poruszanie się, dodawanie odbiorców, przelewy zdefiniowane, bez krzykliwych kolorów, bez wodotrysków, dyskretnie i prosto. I jak nie znajdę jakichś znaczących problemów to wkrótce skończę jak Saszka.

W pełni popieram atmt i dopóki jestem zdrowy psychicznie nie potrzebuję takich dodatków. Prawdziwa radość to mieć pieniądze i nimi zarządzać samemu po swojemu. Mobila aplikacja jest oczywiście całkiem na poziomie, ale wymagam, aby interfejs na normlanym komputerze także był przejrzysty i czytelny jak już wspomniałem. Ostatnio skusiłem się na porównanie ofert i niestety muszę przyznać rację niektórym użytkownikom gdyż nawet bank z którego kiedyś odeszłem na poczet ING ma w swojej ofercie lokatę na 4,5%, co tutaj tylko otrzymać jałmużnę. Rozumiem, że na rynku bankowym jest źle, ale czy naprawdę, aż tak bardzo?

Odpowiedz
0 Lajków
Ernest
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
37
03-11-2015
Wiadomość 160 z 1 332 (7 948 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy