Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Najlepsze rozwiązanie to robienie przelewu w formie FORMULARZA.

Widzę w całości na formularzu jak jest wypełniony, czy wszystko jest ok.

A teraz klikanie w 3 krokach jak dla debili. Wszystko porozbijane w 3 kolumnach. Gdy będę na etapie 3 kroku i zechcę coś zmienić na etapie np.pierwszego (wybór konta) to znów trzeba wypełniać wszystko OD NOWA. Przecież to jest chore.

Powiedzcie mi co jest złego w zwykłym formularzu że postanowiliście to zmienić?!

Odpowiedz
0 Lajków
tex
tex
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
5
05-12-2015
Wiadomość 111 z 1 332 (11 827 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

[ Edytowane ]

tex napisali:

Najlepsze rozwiązanie to robienie przelewu w formie FORMULARZA.

Widzę w całości na formularzu jak jest wypełniony, czy wszystko jest ok.

A teraz klikanie w 3 krokach jak dla debili. Wszystko porozbijane w 3 kolumnach. Gdy będę na etapie 3 kroku i zechcę coś zmienić na etapie np.pierwszego (wybór konta) to znów trzeba wypełniać wszystko OD NOWA. Przecież to jest chore.

Powiedzcie mi co jest złego w zwykłym formularzu że postanowiliście to zmienić?!


@Stonish pomożesz @textexowi? Podpinam się też pod to pytanieEmotikon: Szczęśliwy Wiem że znasz doskonale nowy system i nie sprawia ci nawigacja problemu. Dziękuję.

Odpowiedz
0 Lajków
Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 112 z 1 332 (11 817 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


Keicam napisali


@Stonish pomożesz @textexowi? Podpinam się też pod to pytanieEmotikon: Szczęśliwy Wiem że znasz doskonale nowy system i nie sprawia ci nawigacja problemu. Dziękuję.


Nie potrzebuję niczyjej pomocy. Zwracam jedynie uwagę że nowe rozwiązanie to totalne nieporozumienie.

Odpowiedz
0 Lajków
tex
tex
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
5
05-12-2015
Wiadomość 113 z 1 332 (11 778 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

A mnie się podoba!

Zmiany na nowe wymagają czasu i zawsze z początku budzą opór Emotikon: Szczęśliwy Tak już jest.

 

Poniżej kilka sugestii, które jak sądzę warto rozwarzyć przy rozwoju nowej bankowości:

  1. Każdorazowo po zalogowaniu jestem w starym systemie bankowości i muszę przełączać się do nowego? Warto aby system zapamiętał mój wybór i po kolejnym logowaniu kierował juz do nowego interfacu.
  2. Strona glówna - warto wprowadzić jakiś konfigurator, który pozwoli użytkownikowi spersonalizować jakie moduły będą prezentowane na stronie głównej. Jak widać po tym forum, każdy chciałby widzieć na stronie głównej inne informacje. Niech sobie klient ustawi i ma tak jak chce! Emotikon: Szczęśliwy
  3. PFM tutaj kilka elementów warto dorobić: 
    • możliwość dodawania własnych kategorii wydatków i przychodów
    • możliwość definiowania limitów budżetowych na daną kategorię
    • powiadomienia po przekroczeniu limitu w danej kategorii
    • eksport danych do excela
  4. Budżet - fajnie, że widać ile wydałem w ramach miesięcznego budżetu ale co mi ta informacja daje? Wydałem to wydałem, jak mam dalej zarządzać budżetem, jak planować? Lepszą opcją byłoby pokazwyanie budżetu w ujęciu tygodniowym, np. budżet na miesiąc to 4500 zł, czyli planuje że budżet tygodniowy to 1000 zł a pozostałe 500 planuje zaoszczęcić. Wykres może prezentować budżet meisięczny, wykres ile wydałem w danym tygodniu w stosunku do mojego planu (jeżli w tygodniu 1 wydam więcej to w 2 tygodniu mobilizuje mnie to do bardziej uważnych wydatków), i ostatnia pozycja na wykresie to - zaoszczędzisz xxxx zł.  
  5. Dodawanie zdefiniowanych odbiorców przelewów 
  6. Ponieważ wielu użytkowników oczekuje nowych funkcji i dopytuje o nie na forum (widać ich zniecierpliwienie) to warto aby gdzieś w bankowości internetowej pokazać plany najbliższych zmian. Np. styczeń 2016 - planowane uruchomienie "zdefiniowanych odbiorców przelewów", to wyeliminuje sporą falę niezadowolenia z nowego systemu i dublujące sie pytania na forum i mam wrażenie że uspokoii część użytkowników że taka funkcjonalność jest w planach. Pewnie panowie z IT w ING nie będą zachwyceni pomysłem że trzeba dac jakieś zobowiązania terminów wobec klientów ale to juz ich problem Emotikon: Mrugający
---
Wojtek Em
Odpowiedz
0 Lajków
WojtekEm
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
28-12-2015
Wiadomość 114 z 1 332 (11 699 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

[ Edytowane ]

 @WojtekEm dziękuje za wszystkie sugestie. Przekaże je do odpowiedniego działu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 115 z 1 332 (11 691 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Zauważcie drodzy moderatorzy, że po raz kolejny ktoś porusza temat umożliwienia konfiguracji ekranu głównego. Wydaje mi się, że to jest jedna z głównych próśb od nas użytkowników do twórców nowego systemu. Ja ze swojej strony chciałbym wiedzieć czy istnieje jakakolwiek szansa na ukrycie finansometru. Niech sobie toto będzie w systemie, ale nie muszę tego widzieć i z tego korzystać bo do niczego nie jest mi to przydatne, a na razie zajmuje cały ekran, a ważne dla mnie informacje są ukryte. Byłoby miło. Ktoś tu zwracał uwagę na to, że głównie pokolenie 30+ narzeka na zmiany. Być może tak jest bo jesteśmy na tym świecie trochę dłużej i mamy powoli dość wciskania nam "nowych, lepszych" rozwiązań, które okazują się gorsze, mniej przyjazne i przeładowane niepotrzebnymi śmieciami. Nie zliczę z iloma dobrymi programami musiałem pożegnać się po wprowadzeniu takich "udogodnień". Rozumiem potrzebę dostosowania się do nowych standardów aplikacji czy wymagań bezpieczeństwa w przypadku banku, ale nie rozumiem po co od razu przebudowywać grafikę, układ stron, wyszukiwanie. Wciskanie na siłę nigdy nie kończy się dobrze i mam nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i zobaczymy jakiś pozytywny odzew na nasze prośby. Jeśli nie to po prostu bank straci niektórych klientów, a chyba nie o to chodzi.
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 116 z 1 332 (11 647 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Czemu w nowy serwisie nie ma opcji zarządzania Serwisem SMS?
Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 117 z 1 332 (11 514 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@Mitchris Ciągle rozwijamy nową bankowość internetową. Jeszcze nie wszystkie funkcje są dostępne. Obecnie możesz zarządzać Serwisem SMS przez dotychczasową usługę ING BankOnLine.

-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 118 z 1 332 (11 498 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@Modertor
Czy w obecnej wersji PFM znajduje się możliwość dodania ręcznie jakiś wydatków na kategorie?
Np. wypłaciłem gotówkę w bankomacie i wydałem jej część na jakiś cel, do celów mojej własnej analizy chciałbym aby ta kwota była przypisana w PFM do wybranej kategorii więc mógłbym zrobić takie przypisanie ręcznie.
---
Wojtek Em
Odpowiedz
0 Lajków
WojtekEm
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
28-12-2015
Wiadomość 119 z 1 332 (11 486 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@WojtekEm Możesz dokonać zmiany albo podziału kategorii w Historii transakcji oraz w Analizie wydatków — wszędzie tam, gdzie w szczegółach danej transakcji znajduje się link Zmień kategorię i Podziel kategorię.

Po wybraniu linku Zmień kategorię możesz zmienić kategorię transakcji na inną, w tym wykluczyć transakcję z  analizy wydatków.

Po wybraniu linku Podziel kategorię możesz przydzielić kilka kategorii wydatkowych do jednej transakcji, np. jeżeli wypłacisz w bankomacie pieniądze i zapłacisz za bilet do kina i zakupy spożywcze to będziesz mógł przypisać odpowiednią część kwoty do wybranej przez siebie kategorii.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 120 z 1 332 (11 280 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy