Odpowiedz

identifying number in money transfer

Hi ING, I don´t see any identifying numbers option in my ING Internet Banking Money Transfer, now. At my other banks they are several options to identify income  - like Various Number, Specific  Number, Constant Number...

 

Shall I write my identifying Number to the "Tytul" ?

 

thank you.

Odpowiedz
0 Lajków
vincent
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
05-04-2016
Wiadomość 1 z 3 (2 995 wyświetleń)

Re.: identifying number in money transfer

[ Edytowane ]

hey
when you will make a transfer. You will be able to download the transaction confirmation. the confirmation will show your data, recipient's account, your account numbers and transaction number, generated by the banking system.

in the title, you can enter any content. for example, invoice number or return half for Tuesday dinner

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 3 (2 937 wyświetleń)

Re.: identifying number in money transfer

yes - yes. I´m talking about where to write invoice number and things like this.

OK, the "tytul" is a place for this. Thank you for your answer, source.

Odpowiedz
0 Lajków
vincent
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
05-04-2016
Wiadomość 3 z 3 (2 884 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Mam nawet screeny i maile do naszego doradcy, bo wysyłam mu statusy jak tylko coś się zmieni. Więc niestety status „mamy już wszystko” może zmienić się na „czekamy na brakujące dokumenty”… I tak never...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy