Bankowość internetowa

Odpowiedz

co w zamian za testy i feedback od spolecznosci?

Drogi Banku,

 

Wprowadziliscie na produkcje MojeING, ktory jest systemem nieskonczonym, na biezaco usprawnianym i poprawianym. Zachecacie do dzielenia sie wszystkimi uwagami oraz zglaszaniem jakichkolwiek zauwazonych bledow/problemow.

Nie wiem ile osob zdaje sobie sprawe, ze odwala kawal dobrej roboty za rzesze testerow. Bo czymze jest QA wobec prawdziwego uzytkownika...

 

To co mnie irytuje to fakt, ze nie dajecie zbyt wiele w zamian. Wlasciwie to tylko mozliwosc pobawienia sie nowa zabawka.

A czego bym oczekiwal? Rejestr wszystkich (?) zgloszonych uwag z adnotacja czy bedzie czy nie bedzie robione. Milo by bylo miesc dostep to listy wersji wydanych wraz ze specyfikacja zmian *oraz* listy wersji planowanych ze  specyfikacja zmiani szacunkowym terminem wdrozenia.

Dlaczego? Uzytkownik koncowy spedza swoj wolny czas na wpierw analizie, pozniej opisaniu problemu, dostajecie mniej lub bardziej precyzyjna specyfikacje i caly jego wysilek jest nagradzany jednym z ponizszych stwierdzen: "juz nad tym pracujemy" lub "analizujemy pod kątem waszych uwag i opinii". Wlasciwie to po kilku takich razach zaczynam watpic w to na ile "pomoglem" Bankowi a na ile dalem sie wkrecic w gierke "wspolnego tworzenia systemu".

ellukes
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
45
25-11-2015
Wiadomość 1 z 4 (23 948 wyświetleń)

Re.: co w zamian za testy i feedback od spolecznosci?

Pisałem o tym kilka razy na forum, ale znasz odpowiedź Emotikon: Mrugający Nie ma szans na coś takiego, to zbyt nowoczesne dla bankowych korpoumysłow, może za 20-30 lat.
Odpowiedz
0 Lajków
xtr
xtr
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
56
28
29-11-2015
Wiadomość 2 z 4 (23 929 wyświetleń)

Re.: co w zamian za testy i feedback od spolecznosci?

@ellukes spędzasz czas na analizie? Cóż ja wprowadzam uwagi, gdy przy wykonywaniu jakieś operacji przyjdzie mi do głowy.

A kwestia tego coś za coś? Współczesny świat wyrobił w człowieku mówienie o tym co myśli. Anonimowo za pomocą klawiatury.

Jeżeli ma to pozytywny odźwięk to tylko się cieszyć.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 4 (23 280 wyświetleń)

Re.: co w zamian za testy i feedback od spolecznosci?


mcumberpl pisze:

@ellukes spędzasz czas na analizie? Cóż ja wprowadzam uwagi, gdy przy wykonywaniu jakieś operacji przyjdzie mi do głowy.

A kwestia tego coś za coś? Współczesny świat wyrobił w człowieku mówienie o tym co myśli. Anonimowo za pomocą klawiatury.

Jeżeli ma to pozytywny odźwięk to tylko się cieszyć.


 

Tak, oprocz dzielenia sie luznymi uwagami, spedzilem troche czasu na analizie - zwlaszcza, gdy chodzilo o zgloszenie bledu, a nie zmiane funkcjonalnosci. Niekiedy staralem sie rowniez podsumowac te moje "luzne uwagi" zeby mialo to rece i nogi. Na moje posty albo bank w ogole nie odpowiedzial albo otrzymalem lakoniczne "analizujemy / pracujemy - dziekujemy". Juz napisalem wczesniej jakie sa moje oczekiwania, bynajmniej nic materialnego.

Jeszcze tak na marginesie - w przypadku rozwiazan komercyjnych angazuje sie jedynie w taka forme wspolpracy, ktorej postep jestem w stanie monitorowac, albo przynajmniej widze efekty. Spolecznosc ING nie spelnila tych kryteriow. Nie widzialem rowniez, aby kogokolwiek postulat zostal uwzgledniony.

 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
ellukes
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
45
25-11-2015
Wiadomość 4 z 4 (23 188 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy