Bankowość internetowa

Odpowiedz

UWAGA na przelewy europejskie w opłacie 40 zł + koszty obcego banku w nowym portalu ING !!!

Uwaga na przelewy europejskie w nowym portalu Moje ING. Możecie się naciąć na koszt przelewu w wysokości 40 zł zamiast 5 zł + koszty obcego banku gdzie mnie wyniosły 60 zł. W nowym portalu może nie świadomie lub świadomie Emotikon: Szczęśliwy ING nie nazwało tego przelewem europejskim tak jak było w starej aplikacji tylko przelewem walutowy ! gdzie musicie wybrać prowizję za przelew i ten wybór jest tak nie intuicyjny może świadomie przez ING Emotikon: Szczęśliwy że można się pogubić. W starym portalu zaznaczałem że wykonuje przelew europejski i koszty opłaty ustawiały się automatycznie w kwocie 5 zł i nie można było tego zmienić. Jak to się mówi "przyszła dobra zmiana w ING" !!!

wiechraf
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
2
03-11-2016
Wiadomość 1 z 5 (28 104 wyświetleń)

Re.: UWAGA na przelewy europejskie w opłacie 40 zł + koszty obcego banku w nowym portalu ING !!!

Udostępniliśmy jeden formularz do przelewu walutowego i europejskiego w Moje ING.
Po wypełnieniu formularza o numer konta, dane odbiorcy i kwotę, uaktywni się pole wyboru prowizji i opłat. Jeżeli przelew spełnia warunki przelewu europejskiego, będzie dostępna funkcja pokrycia kosztów SHA. Oznacza to, że koszty przelewu naszego banku są po naszej stronie, banku nadawcy – po stronie odbiorcy. W formularzu są również wypisane koszty przelewu.
W zależności od rodzaju przelewu, do wyboru będą również pozostałe opcje pokrycia kosztów. W przypadku przelewu walutowego, podstawowy koszt wynosi 40 zł.


Po przejściu Dalej, na kolejnym ekranie, informujemy o przewidzianych opłatach za wykonanie tego przelewu.
Taka informacja pojawia się jeszcze przed wysłaniem przelewu do odbiorcy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (28 060 wyświetleń)

Re.: UWAGA na przelewy europejskie w opłacie 40 zł + koszty obcego banku w nowym portalu ING !!!

Tylko ciekawe dlaczego przy robieniu przelewu nie ma takiej informacji !!!
Dalej śmiem twierdzić że ING naciąga swoich klientów, zbiera na podatek bankowy. A taki był fajny bank !!!!!!!
wiechraf
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
2
03-11-2016
Wiadomość 3 z 5 (28 020 wyświetleń)

Re.: UWAGA na przelewy europejskie w opłacie 40 zł + koszty obcego banku w nowym portalu ING !!!

Informacja odnośnie opłat znajduje się również w Tabeli Opłat i Prowizji umieszczonej na naszej stronie.

 

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 4 z 5 (27 985 wyświetleń)

Re.: UWAGA na przelewy europejskie w opłacie 40 zł + koszty obcego banku w nowym portalu ING !!!

Śmiem twierdzić, że w rzeczywistości może być inaczej. Przy zlecaniu przelewów zagranicznych OUR (wszystkie koszty ponosi nadawca) koszty rzadko są znane z góry. W opcji SHA koszty są znane, ale nie wiadomo jaka kwota wejdzie na rachunek, bo mogą się pojawić koszty banku odbiorcy i ew. pośredniczących i kwota nadana zostanie o te koszty pomniejszona. Wystarczy zadzwonić na infolinię i zapytać :-) 

Koszt przelewu zagranicznego to suma kosztów banku nadawcy, banków pośredniczących, banku odbiorcy. I tak jak koszt dwóch skrajnych może być ewentualnie znany, bo wynika z tabeli opłat i prowizji to koszty banków pośredniczących są trudne do precyzyjnego zdefiniowania. A to z powodu całkowitego braku kontroli nad ścieżką przesyłu więc może być ich teoretycznie liczba dowolna. 

W EUR jest łatwiej, bo są wytyczne UE, ale skoro opłata wyniosła 40 PLN, to znaczy, że była to inna waluta. A przy innej walucie nie wiadomo ile banków pośredniczących i jak drogich może się pojawić. Ciesz się wiechraf, że Ci nie przewalutowali po drodze :-)

A jak przyjdzie co do czego, to każdy bank odpowiada tylko za swoje opłaty, więc nawet reklamacji nie ma komu złożyć, bo nie wiadomo gdzie się zaczyna czyja odpowiedzialność. Tu właśnie http://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000192 są wykazane opłaty ING, co nie oznacza, że nie pojawią się opłaty banków pośredniczących i odbiorcy. Informacja o przewidzianych kosztach przelewu jak mniemam nie jest wiążaca dla Banku.

Odpowiedz
0 Lajków
mtommi
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
65
24
13-04-2016
Wiadomość 5 z 5 (27 800 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy