Bankowość internetowa

Odpowiedz

SMS z kodem opóźniony, brak informacji o sesji, brak możliwości odświeżenia sesji

Wrrr, ING znowu daje ciała!

 

po pierwsze - człowiek chce zrobić przelew, ale kod nie przychodzi (czy nie można do "Wpisz kod autoryzacyjny właśnie otrzymany z banku" dopisać gdzie? czy w aplikacji czy w sms?!)

 

po wtóre (wyszło z pierwszego) - ing nigdzie nie prezentuje informacji za ile sesja w banku upłynie i nie daje możliwości odświeżenia jej (na przykład InnyWiodącyNarodowyBank ma w swoim interfejsie pokazany czas i obok niego strzałki umożliwiajace zrestartowanie zegara) - wtedy nawet jak są jakieś bezsensowne problemy z dostarczeniem kodu i jest duże opóźnienie to sobie można czekać i odświeżać sesje....

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 1 z 4 (22 484 wyświetleń)

Re: SMS z kodem opóźniony, brak informacji o sesji, brak możliwości odświeżenia sesji

Informację o tym, w jaki sposób potwierdzić transakcję wyświetlamy w momencie, kiedy rosimy o kod - jest to albo informacja "Potwierdź transakcję w aplikacji mobilnej" lub w przypadku SMSa "Wprowadź kod autoryzacyjny otrzymany w SMS". 

 

Sesja w Moim ING po zalogowaniu trwa 15 minut od ostatniej czynności lub 30 minut od zalogowania się. Po tym czasie system poprosi Cię o ponowne wpisanie hasła. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 2 z 4 (22 420 wyświetleń)

Re: SMS z kodem opóźniony, brak informacji o sesji, brak możliwości odświeżenia sesji


AgnieszkaR pisze:
Informację o tym, w jaki sposób potwierdzić transakcję wyświetlamy w momencie, kiedy rosimy o kod - jest to albo informacja "Potwierdź transakcję w aplikacji mobilnej" lub w przypadku SMSa "Wprowadź kod autoryzacyjny otrzymany w SMS". 

Nope - widniało dokładnie "Wpisz kod autoryzacyjny właśnie otrzymany z banku" -- trochę dziwne, że Pani nie wie jak działa Państwa system :-P

(podpowiem, to był przelew podatkowy i dlatego byłem tak zirytowany, bo jednak skarbówka nie jest zbyt litościwa)

 

AgnieszkaR pisze:
"Sesja w Moim ING po zalogowaniu trwa 15 minut od ostatniej czynności lub 30 minut od zalogowania się. Po tym czasie system poprosi Cię o ponowne wpisanie hasła. "

 

To mniej więcej wykoncypowałem, - ale ciężko stwierdzić co jest "ostatnią czynnością" - no i w przypadku oczekiwania na kod za bardzo niewiele można zrobić w systemie wiec wczoraj grzecznie dostawałem białej gorączki jak sms przychodził po ponad 30 minutach...

To, co postulowałem to dodanie licznika "sesja wygaśnie za x:yy" i przycisk "odśwież" - wtedy nawet jak będziemy czytać dłuższy dokument/historię/czekać na kod to będzie sobie można ręcznie odświeżyć licznik -- czyż nie byłoby to wspaniałe rozwiązanie? Nie przyzna Pani? Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 3 z 4 (22 415 wyświetleń)

Re: SMS z kodem opóźniony, brak informacji o sesji, brak możliwości odświeżenia sesji

Czas dotyczy 15 minut bez czynności, np. kliknięcia w ikonę konta czy przejście do innych części Mojego ING. W momencie kiedy zbliża się czas wygaśnięcia sesji na ekranie pojawia się informacja "Sesja wygaśnie za X sekund. Kliknij w dowolne miejsce aby pozostać w Moim ING". 

 

Jeśli otrzymanie SMSa się opóźnia najczęściej pomaga wyłączenie i ponowne włączenie telefonu. 

 

Przekazałam Twoją sugestię o liczniku do naszych specjalistów. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 4 z 4 (22 371 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy