Odpowiedz

Przewodnik

Kiedyś posiadając konto internetowe, takie jedno z pierwszych ( nie wiem czy ktoś pamięta). Otrzymywało się zestaw startowy, taką kwadratową teczkę. W niej znajdowała się książka dzięki, której można było wykonać pierwsze kroki w bankowości elektronicznej, podkładkę pod mysz oraz token.  To było bardzo profesjonalne i wiedziałem że wszystko co dobre znajduje się wewnątrz i w jednym miejscu wraz z umową.

 

Osobiście brakuje mi takiego typowego "startera", który pomógł by wykonać pierwsze kroki. 

Dziś otwierając konto w banku (nawet w naszym wspaniałym ING) otrzymuje się jakąś teczkę, która się samoczynnie rozkłada oraz umowę, która niesie za sobą jakość druku metodą średniowiecza.

Klienta odsyła się do bankowości elektronicznej z kodem startowym i staje on przed wielkim wyzwaniem.

 

Zastanawiam się czy jakiś bank obecnie uposaża w taki typowy starter?. Czy po prostu wszędzie jest podejście "masówka, po kosztach" i odsyła się klienta z niskiej jakości druku egzemplarzem umowy?.

 

Oczekuje drogą kurierska na starter z dokumentami do konta wspólnego w mbanku. 

Podzielę się spostrzeżeniami. 

 

  

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 6 (5 837 wyświetleń)

Re.: Przewodnik

Jeśli się nie mylę to nadzorca obliguje banki do dostarczenia użytkownikom dostarczenie dokumentację systemu zgodnie z obowiązującą wersją. Banki udostępniają je elektronicznie.
Znam przypadki gdzie starter drukowany, obszerna forma, dostarczany był klientom korporacyjnym. Często dochodziło to tego szkolenie użytkowników.

Osobiście spotkałem się w oddziale ING z sytuacją gdzie pracownik Banku szkolił klienta z podstaw korzystania. Siedzieli przy specjalnym stanowisku i krok po kroku omawiali poszczególne funkcje. Podziwiam pracowników w takich przypadkach ich cierpliwość Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 6 (5 660 wyświetleń)

Re.: Przewodnik

To prawda. Pracownicy Ing szkoła teraz użytkownika na potęgę. Mbank podesłał mi kuriera jedynie z umowa, która jeszcze kurier złe otwgowal do podpisania i po dwukrotnej wizycie, bank odrzucił. 

Smutek, żal i dwa tygodnie w plecy.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 6 (5 598 wyświetleń)

Re.: Przewodnik

[ Edytowane ]

@Konto usunięteDzięki za Twoje uwagi. Faktycznie, kiedyś teczka z dokumentami wyglądała nieco inaczej. Dziś, klienci często korzystają ze smartfonów i laptopów, dlatego postawiliśmy na pomoc zdalną. Dzięki temu chronimy również środowisko Emotikon: Szczęśliwy

 

Jeśli w teczce nie znalazłeś podstawowych wskazówek -daj znać, jakich informacji Ci zabrakło – postaramy się je uzupełnić lub napisać w innej formie.

 

A jeśli wolisz porozmawiać z kimś twarzą w twarz, to nasi specjaliści są zawsze do Twojej dyspozycji Emotikon: Szczęśliwy

 

  • Na czacie – to nie jest bot Emotikon: Mrugający (od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00 oraz w sobotę od 8:00 do 16:00),
  • Na infolinii 32 357 00 69 (czynna całą dobę),
  • W naszych oddziałach.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 6 (5 391 wyświetleń)

Re.: Przewodnik

Fajnie że jest tyle możliwości, ale poświeciłem przed chwilą 5 minut na przeglądanie www banku i nigdzie nie znalazłem żadnego odnośnika do instrukcji obsługi serwisu elektronicznego czy innych how-to. 

W placówce banku ja oraz osoby towarzyszące dostają jedynie teczkę a w niej ramówki i wizytówkę handlowca. 

Oczywiście zgadzam się z tym ze prospekty usług są ładnie na stojaczku ułożone ale to nie powinno tak wyglądać. 

Osobiście dla mnie to bez znaczenia, ale tak jak wspomniałem wersji elektronicznej instrukcji na www nie znalazłem. 

Widnieją tam jedynie tabele opłat i prowizji, informację o oprocentowaniu. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 6 (5 381 wyświetleń)

Re.: Przewodnik

Na naszej stronie znajdziecie Centrum pomocy z pytaniami i odpowiedziami/ wskazówkami w obsłudze Moje ING.  

Podaję też bezpośrednią ścieżkę: nasza strona www.ingbank.pl -> Bankowość internetowa -> Centrum pomocy (na dole strony).





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (5 366 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy