Odpowiedz

Propozycja funkcji dla bankowości internetowej

Dzień dobry

 

Jako posiadasz konta dla firm zauważyłem, że w Państwa aplikacji przydałaby się funkcja, która ułatwiłaby pracę osobom, które zajmują się samodzielnie księgowaniem przychodów i wydatków we własnej firmie.

 

W historii transakcji można byłoby dodać znacznik "rozliczono". Wtedy użytkownik mógłby odznaczać sobie transakcje, które już rozliczył w swojej księgowości, co pozwoliłoby na bieżące zajmowanie się transakcjami, które pojawiałyby się na koncie firmowym. Do tej pory jedyna możliwość to drukowanie miesięcznych historii transakcji i sprawdzanie transakcja po transakcji czy wszystkie przychody i wydatki zostały rozliczone w firmie. Dzięki takiej opcji można byłoby np. co tydzień odznaczać sobie nowe transakcje bez konieczności śledzenia, jaką ostatnio transakcję rozliczyliśmy, bo system wyświetlałby odpowiedni znacznik, które transakcje już uwzględniliśmy w firmowej księgowości. 

 

Dziękuję za rozważenie propozycji tej zmiany.

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
uzytkownik234
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
10-01-2018
Wiadomość 1 z 6 (5 833 wyświetleń)

Re: Propozycja funkcji dla bankowości internetowej

[ Edytowane ]

Od 9 stycznie udostępniliśmy usługę ING Księgowość, w której jest możliwość wprowadzania faktur własnych i obcych. W usłudze, możesz zaznaczyć informacje o ich rozliczeniu. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami na stronie: https://www.ingbank.pl/male-firmy/uslugi/ing-ksiegowosc

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 6 (5 783 wyświetleń)

Re: Propozycja funkcji dla bankowości internetowej

Zobaczyłem sobie ofertę i było to nawet ciekawe (aktualnie testuję iFirma przez wzgląd na genrowanie JPK) ale... wasza ksiegowość nie pozwala na generowanie wspomnianego JPK faktur!

 

Obejrzałem też dokładniej ofertę konta firmowego i byłoby nawet ciekawym rozwiazaniem (zwolnienie po wysłaniu ZUS, co akurat nie jest problemem) ale... 

* konto walutowe to już wydatek 19pln miesięcznie (walutowe do konta osobistego są za darmo -- podobnie w innych bankach);

* karta do konta walutowego -- jedynie w Euro a do tego płatna miesiecznie 5pln.. 

 

Niby to nie jest fortuna, ale po co płacić rocznie prawie 300pln jak można to mieć za darmo?

 

PS. Odkryłem dzięki temu, że ING też w końcu dorobił się kantoru walutowego i ma w końcu normalny spread (na poziomie 5gr zamiast 25gr jak przy normalnych przewalutowaniach) ale... koszty prowadzenia konta firmowego i brak karty w USD nie zachęca do korzystania niestety...

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 3 z 6 (5 724 wyświetleń)

Re: Propozycja funkcji dla bankowości internetowej

Również nie rozumiem takich kosztów rachunków firmowych. Zwłaszcza ze równie dobrze mógłbym używać kolejnego directa.

osobiscie preferuje w tym wypadku „ja profesjonalista” w ofercie mbanku, gdzie dostać mogłem przestrzeń biurową w bslink na pół roku za darmo, a później na preferowanych warunkach, terminal oraz zaawansowaną księgowość .

Jedyny minus to kursy w mbankowym kantorze. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 6 (5 675 wyświetleń)

Re: Propozycja funkcji dla bankowości internetowej

[ Edytowane ]

@wojciech @Konto usunięte Jeżeli korzystasz z rachunku firmowego, to warunki zwolnienia z opłaty dotyczą jedynie rachunku w PLN. W przypadku rachunków walutowych opłata faktycznie wynosi 19 PLN miesięcznie. 
Zwolnienie z opłaty za kartę w wysokości 7 PLN po wykonaniu transakcji bezgotówkowych w wysokości 300 PLN (miesięcznie), dotyczy również jedynie konta w PLN. Jeżeli karta ma być wydana do konta w EUR, to wtedy opłata jest stała w wysokości 5 PLN.  
Dodam również, że do prowadzenia konta, karta nie jest obowiązkowa. Jeżeli karta nie jest potrzebna, to można ją zamknąć w oddziale banku po jej otrzymaniu, wtedy opłaty nie pobieramy. 
 


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 5 z 6 (5 556 wyświetleń)

Re: Propozycja funkcji dla bankowości internetowej

Ależ ja (My?) jesteśmy tego świadomi. Clue stanowiła kosztowność prowadzenia takowego konta w ING w zestawieniu z konkurencją -- skoro konkurencja ma taniej to po co bawić się w konto w ING Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 6 z 6 (5 554 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy