Bankowość internetowa

Odpowiedz

Profil zaufany - zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3

W odniesieniu do wpisu na blogu Załatw sprawy urzędowe online – załóż Profil Zaufany w Moim ING. mam pytanie,

 

jaka jest szansa, że przez Zaufany Profil będzie można dokonać modyfikacji konta w Urzędzie Skarbowym? Obecnie jedyna możliwość do druk ZAP-3, który należy osobiście dostarczyć do US. Jeżeli jest już możliwość logowania się za pośrednictwem bankowości internetowej to czy w najbliższej przyszłości będzie można złożyć taki "wniosek" ws. zmiany konta?

 

Pytanie drugie, mając aktywny profil, potwierdzony przez US czy można zmienić sposób logowania właśnie za pośrednictwem Moje ING? Czy w takim przypadku jedyna ścieżka to "nadpisanie istniejącego profilu"?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 4 (39 168 wyświetleń)

Re.: Profil zaufany - zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3

[ Edytowane ]

Lista spraw urzędowych, które możesz załatwić przez ePUAP, znajduje się na stronie platformy. Dlatego nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Skontaktuj się bezpośrednio z Urzędem Skarbowym.


Pytanie drugie, mając aktywny profil, potwierdzony przez US czy można zmienić sposób logowania właśnie za pośrednictwem Moje ING? Czy w takim przypadku jedyna ścieżka to "nadpisanie istniejącego profilu"?


Możesz posiadać wyłącznie jeden Profil Zaufany. Wcześniej założony Profil możesz nadpisać zakładając Profil Zaufany w bankowości internetowej Moje ING. Dzięki temu będziesz mógł się autoryzować na wnioskach urzędowych logowaniem przez Moje ING. Jednocześnie, ważność Twojego konta zostanie wydłużona o 3 lata



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (39 141 wyświetleń)

Re.: Profil zaufany - zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3

Sprawę załatwiłem już "po staremu". Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości dostarczenia ZAP-3 w formie elektronicznej. Trzeba osobiście.

Wykorzystanie danych do logowania w celu założenia Profilu Zaufanego wydaje się wygodne.

Szkoda, że US nie idzie krok dalej i nie wykorzystuje tego kanału w szerszym zakresie. Wydaje się, że nie ma lepszego "kanału" dla ZAP-3 niż system bankowy Klienta - Urząd Skarbowy.

Może kiedyć.

Na przyszłość jakby pytali co więcej prób autoryzacji warto wg mnie zgłosić powyższą inicjatywę.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 4 (39 135 wyświetleń)

Re.: Profil zaufany - zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3

Zgadzam się z Tobą Emotikon: Szczęśliwy
Wszelki pomysły są mile widziane. To głownie dzięki zebranym pomysłom są wprowadzane zmiany.

Twoja propozycja została przekazana dalej.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (39 132 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy