Bankowość internetowa

Odpowiedz

Profil zaufany - podany operator nie istnieje w systemie

Witam,

Czy ktoś z was spotkał się z podobnym błędem i odrzuceniem profilu zaufanego ?

Błąd widoczny na screenie dotyczy logowania do Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

Bank twierdzi, że to nie ich problem, ale wydaje mi się, że jeśli komunikat, że operator nie jest obsługiwany, to raczej jest problem z autoryzacją od strony Banku na zasadzie "tego Pana nie obsługujemy", a jeśli nie obsługujemy, to znaczy, że Bank nie do końca dogadał się z drugą stroną. Takie przynajmniej nasuwają się wnioski dla mnie.

Biorąc pod uwagę, że druga strona zupełnie zignorowała pytanie w tej sprawie, to mam usługę, która jak dla mnie nie działa.

Odpowiedz
0 Lajków
niktus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
03-09-2017
Wiadomość 1 z 4 (5 898 wyświetleń)

Re: Profil zaufany - podany operator nie istnieje w systemie

niktus Aby móc zalogować się Profilem Zaufanym do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, powinieneś najpierw zarejestrować się na tej stronie. 
Podejrzewam, że od razu wybrałeś opcję: Zaloguj się z wykorzystaniem Profilu Zaufanego i to jest przyczyną komunikatu, który widzisz.
Formularz rejestracji znajdziesz w prawym górnym rogu (zakładka: Zarejestruj). Dane będziesz mógł potwierdzić za pomocą Profilu Zaufanego i później wyrazisz zgodę na logowanie w ten sposób. 
Wróć z informacją, czy Ci się udało. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 4 (5 866 wyświetleń)

Re: Profil zaufany - podany operator nie istnieje w systemie

Dziękuję bardzo za szybką podpowiedź. Faktycznie wskazówka pomogła w logowaniu.

Wygląda na to, że instrukcja logowania do ZIP jest niedokładna, ponieważ sugeruje,
że można się zalogować bezpośrednio profilem zaufanym a jak widać konieczny jest jeszcze jeden krok wcześniej.

Swoją drogą szkoda, że w Banku nie byli w stanie udzielić mi takiej podpowiedzi, bo w końcu Profil Zaufany to jedna z oferowanych usług, której najwyraźniej nie znają do końca.

Dziękuje za pomoc. Można zamykać.

Odpowiedz
0 Lajków
niktus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
03-09-2017
Wiadomość 3 z 4 (5 855 wyświetleń)

Re: Profil zaufany - podany operator nie istnieje w systemie

niktus Cieszę się, że mogłam pomóc Emotikon: Szczęśliwy Możesz samodzielnie zaakceptować rozwiązanie. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 4 (5 851 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy