Odpowiedz

Problemy z logowaniem

Witam.

Mam nadzieję, że ktoś kompetentny może mi pomoże(?). W nowej wersji systemu bankowości online mam nieustanne problemy z logowaniem. Chyba tam już myślą, że jestem przestępcą jakimś. Na wstępie zaznaczę, że używam MojegoING na desktopie z systemem Linux (Ubuntu 14.04) i w Firefoksie. Być może to jest źródłem problemów, ale w takim razie dlaczego logowania do innych serwisów internetowych działają? Działa też nadal bezproblemowo (i zawsze działało) logowanie w starej wersji bankowości internetowej tj. ING Bank Online. Jak to wyglada w praktyce? Pomimo wprowadzania poprawnych danych, system zgłasza błąd logowania. Po kilku nieudanych próbach (obecnie już po pierwszej próbie) przechodzę do starej wersji bankowości i, używając tych samych danych, oczywiście loguję się. Napisałem wiadomość do ING, odpowiedziano mi, że problem leży po mojej stronie i powinienem w takim wypadku czyścić historię przeglądania (ciasteczka, cache itd.). To faktycznie pomaga, ale też nie zawsze (!). A nawet gdyby pomagało, to przecież tylko "workaround", obejście problemu, a nie jego rozwiązanie. Zakładam, że inni użytkownicy nie mają takich problemów i stąd moje pytanie: czy logowanie w systemie Windows działa wszystkim bezproblemowo? Pytam, bo stary system ING i tak zostanie zastąpiony nowym, więc wówczas się nie zaloguję i będę zmuszony korzystać z Windows.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
mc68000
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
26-06-2016
Wiadomość 1 z 15 (14 246 wyświetleń)

Re.: Problemy z logowaniem

Sprawdzimy to i wrócimy z informacją.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
774
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 15 (14 163 wyświetleń)

Re.: Problemy z logowaniem

Aha. No to może parę słów sprostowania ode mnie. Używam wersji Ubuntu 16.04 (najnowsza wersja z dłgoterminowym wsparcie, omyłkowo podałem 14.04). Nie jest tak, że logowanie w 100% nie działa, jak ktoś mógłby wysondować na podstawie mojego opisu. Czasem działa w pierwszym podejściu. Czasem trzy razy pod rząd nie (dalej nie ryzykuję). Czysta ruletka. Rozumiałbym, gdyby tego rodzaju błędy występowały raz na sto logowań, ale tak często? No i przepraszam za zawracanie głowy Linuksem Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
mc68000
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
26-06-2016
Wiadomość 3 z 15 (14 154 wyświetleń)

Re.: Problemy z logowaniem

Prosimy jeszcze o informację, czy pojawia się jakiś komunikat błędu? Czy system coś zgłasza podczas próby logowania?





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
774
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 15 (14 146 wyświetleń)

Re.: Problemy z logowaniem

No jak na złość w tej chwili zawsze się loguję Emotikon: Szczęśliwy Nie pamiętam dokładnie, ale jest to standardowy komunikat, jak przy zwykłej pomyłce. Nie ma żadnego dodatkowego komunikatu czy (wewnętrznego) numeru błędu. Wydaje mi się też, ale podkreślam: wydaje mi się, że jeśli w danym dniu pierwsze logowanie przebiegnie pomyslnie, to pozostałe (w tym samym dniu) również przebiegają bezproblemowo.

Odpowiedz
0 Lajków
mc68000
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
26-06-2016
Wiadomość 5 z 15 (14 130 wyświetleń)

Re.: Problemy z logowaniem

Poprawne zalogowanie nie wpływa na kolejne logowania w tym samym dniu. Jeżeli w przyszłości będzie pojawiał się u Ciebie jakikolwiek komunikat błędu, prosimy skontaktuj się z nami.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
774
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 15 (14 059 wyświetleń)

Re.: Problemy z logowaniem

Więc tak. Dzisiaj znowu nie udało m się zalogować pomimo wprowadzenia poprawnego loginu i (maskowanego) hasła. Tak, mogę potwierdzić, żaden błąd nie jest sygnalizowany, poza sugestią błędnego wprowadzenia danych (co nie jest prawdą!). Pojawia się komunikat: "Sprawdź, czy podałeś prawidłowe hasło i login", dokładnie taki sam ekran jak w przypadku wprowadzenia po prostu błędnych danych. Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego logowania do innych serwisów, nie wyłączając tego forum ani INGBankOnLine, zawsze działają. Nic nie wskazuje na to, aby w przyszłości miał pojawić się jakiś komunikat błędu. Chociaż w kwantowej rzeczywistości wszystko jest możliwe Emotikon: Szczęśliwy

 

Odpowiedz
0 Lajków
mc68000
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
26-06-2016
Wiadomość 7 z 15 (14 030 wyświetleń)

Re.: Problemy z logowaniem

Z tego, co piszesz wnioskuję że już kilkakrotnie pojawiał się komunikat o błędym logowaniu. Sprawdzałeś, czy już nie zablokowaliśmy usługi ? Dzieje się tak po 5 błędnych próbach. Wtedy trzeba wypełnić wniosek o odblokowanie http://www.ingbank.pl/indywidualni/bankowosc-internetowa/centrum-pomocy

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 8 z 15 (13 941 wyświetleń)

Re.: Problemy z logowaniem

Dzień dobry,

Mam podobny problem - nie mogę zalogować się przez nową wersję bankowości internetowej. Wcześniej zawsze działało, problem zauważyłem dopiero dzisiaj. Stara wersja chodzi dobrze, jednak gdy na starej wersji chcę odczytać wiadomości to po kliknięciu czekam z minutę po czym przenosi mnie do okna logowania.

Dodam jeszcze, że podczas logowania w nowej wersji już po wpisaniu loginu czekam z 5 sekund, niby i tak krótko ale wcześniej przenosiło mnie niemal natychmiast do wpisywania hasła. Gdy wpiszę hasło też muszę długo czekać z minutę zanim wyrzuci mnie do okna logowania. Nie pojawia się żaden błąd, tylko informacja żebym sprawdził poprawność loginu i hasła.

Odpowiedz
0 Lajków
rafmaz89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-06-2016
Wiadomość 9 z 15 (13 911 wyświetleń)

Re.: Problemy z logowaniem

Również mam problem z logowaniem do nowej wersji systemu. Do dzisiaj nie było problemu. Teraz przejscie każdego ekranu zajmuje bardzo dużo czasu i na koniec wyświetla komunikat o błędnych danych logownania.

Odpowiedz
0 Lajków
luke
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
29-06-2016
Wiadomość 10 z 15 (13 880 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My nadal czekamy. Dzisiaj czwarty dzień roboczy.

25-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Od piątku nadal „ Wygląda na to, że mamy już wszystko. Podejmujemy decyzję.”….
U kogoś coś się zmieniło??? Ktoś ma decyzję?

Chyba już minęły 2-4dni robocze … jakby liczyć pierwszy komunikat “ Wygląda na...

25-04-2024
Wakacje kredytowe a ubezpieczenie kredytu

Dzień dobry,

Czy do obliczania RdD do wakacji kredytowych mozna wziąć pod uwage i dodać do obliczeń obowiązkowe ubezpieczenie ochronne które płacę co miesiąc i jest sciągane razem z ratą z mojego konta

...

25-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy