Odpowiedz

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Już wiem, że nie można wstawiać linków do stron www.

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 21 z 86 (10 183 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


sud1 pisze:

Już wiem, że nie można wstawiać linków do stron www.


Możesz, tylko musisz powstawiać do niego spacje w kilku miejscach (między innymi w "ht-tp" albo "w-ww")

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 22 z 86 (10 178 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

@sud1 W Regulaminie jest informacja, że wpisy nie mogą zawierać linków do stron www.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 23 z 86 (10 111 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Dzisiaj w mediach pojawiła się informacja o ataku hakerskim na ok. 200 banków w Polsce przy użyciu złośliwego oprogramowania GozNym. Według eksperta "przed kradzieżą pieniędzy może uchronić użytkowników świadome korzystanie z metod podwójnej autoryzacji transakcji - wiadomości SMS wysyłanych przez bank, tokenów, kodów jednorazowych".

 

Jak to dobrze, że mam konto w ING, który stosuje niezawodne i bezpieczne algorytmy.

sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 24 z 86 (9 981 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Jesteś świadom, że w tym banku nie rozumieją, co to sarkazm i najprawdopodobniej cieszą się, że ich pochwaliłęś? Emotikon: Język

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 25 z 86 (9 975 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


sud1 pisze:

Jak to dobrze, że mam konto w ING, który stosuje niezawodne i bezpieczne algorytmy.


No proszę Emotikon: Szczęśliwy A dwa dni temu napisałem Emotikon: Język

"

Zmiana sposobu autoryzacji przelewów. Dzisiaj myśli za nas tylko i wyłącznie algorytm banku ING. Nie chcę tego, aby system myślał za mnie.

Chciałbym dwie opcje, które każdy użytkownik miałby do wyboru. Czyli a) algorytm banku b) autoryzacja sms. W takim przypadku mam wybór - albo bank za mnie myśli i co 20 operację ode mnie chce hasło sms czy chcę mieć każdą operację poprzez autoryzację sms ( z możliwością wyłączenia w przypadku odbiorców stałych)"

 

Ciekawe, czy wezmą to pod uwagę?? Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 26 z 86 (9 962 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Super algorytm ING Emotikon: Szczęśliwy

Właśnie przed chwilą zamówiłem koszulkę w sklepie internetowym.

Zapłaciłem przez PayU.

Więc zalogowałen się przez PauU do ING (po wybraniu banku), zalogowałem się (oczywiście wszystkie dane z automatu się wkleiły) iiiii - DALEJ. Przelew poszedł, brak autoryzacji SMSem. Super!!!

 

Dwa tygodnie temu robiłem przelew do sklepu z Amsterdamu (oryginalne ciuchy NIKE) Niestety czy też stety - opłata tylko kartą.

Całe szczęście , że kartą VISA debetową można robić zakupy

Więc - kupiłem bluzę. Wybrałem płatność. Przepisałem nr karty, 3 cyfry z odwrotu karty i co? Kasa poszła, autoryzacji przez SMS - brak!!!

 

Więc - dajcie kurczę możliwość autoryzacji operacji SMS. Dajcie możliwość włączenia tej opcji. Nie jestem zwolennikiem autoryzacji przelewu przez algorytm banku. I nie tylko moja osoba ma co do tego zastrzeżenia Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 27 z 86 (9 955 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


MarcinB pisze:

@atmt Dostosowaliśmy nasz mechanizm do najnowszej rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego (rekomendacja dotycząca bezpieczeństwa transakcji płatniczych wykonywanych w internecie).


Pytałem już wcześniej ale się nie doczekałem - można prosić o podanie źródła tych 'nowości'?

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 28 z 86 (9 898 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


viggen pisze:
Dwa tygodnie temu robiłem przelew do sklepu z Amsterdamu (oryginalne ciuchy NIKE) Niestety czy też stety - opłata tylko kartą.

Całe szczęście , że kartą VISA debetową można robić zakupy

Więc - kupiłem bluzę. Wybrałem płatność. Przepisałem nr karty, 3 cyfry z odwrotu karty i co? Kasa poszła, autoryzacji przez SMS - brak!!!

A tu akurat mieszasz dwie rzeczy - płatności kartowe są obsługiwane przez organizacje płatnicze i to dosyć popularne/normalne, że płacąc kartą podajesz tylko dane karty (numer/expire/cvv2) i... idzie obciażenie. Tutaj dochodzi rozróżenienie rodzaju transakcji - w przypadku braku fizycznej obecnosci karty - masz MO, transakcje internetowe, etc. Aktualnie przy tych ostatnich jest 3d secure (wydawalo mi sie, ze ing to juz wdrożył) i wtedy po podaniu danych jestes przekierowany na strone banku gdzie musisz podac kod autoryzacyjny z wybranej medoty, ale moze sie zdażyć, że transakcja pójdzie jako MO, i wtedy takiego monitu nie będzie, co jest zupełnie normalne (ok, "normalne"... typowe dla płatności kartowych) i tego nie przeskoczysz ani Ty ani bank...

Najlepsze wyjście to zamazanie cvv2 (po uprzednim zapamiętaniu), ale teoretycznie regulamin karty zabrania integracji w nią...

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 29 z 86 (9 897 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

[ Edytowane ]

sud1 pisze:

Dzisiaj w mediach pojawiła się informacja o ataku hakerskim na ok. 200 banków w Polsce przy użyciu złośliwego oprogramowania GozNym. Według eksperta "przed kradzieżą pieniędzy może uchronić użytkowników świadome korzystanie z metod podwójnej autoryzacji transakcji - wiadomości SMS wysyłanych przez bank, tokenów, kodów jednorazowych".

 

Jak to dobrze, że mam konto w ING, który stosuje niezawodne i bezpieczne algorytmy.


Cały czas monitorujemy sprawę i przeciwdziałamy na bieżąco wszelkim zagrożeniom. Nie ma żadnego niebezpieczeństwa dla korzystania z usług banku.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 30 z 86 (9 845 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy