Odpowiedz

Re.: NIE DZIAŁA WYSYŁANIE WNIOSKÓW 500+

Tak, tylko żeby dostać jakiekolwiek potwierdzenie, to najpierw trzeba wysłać wniosek. Niestety, ja wysłać nadal nie mogę. Po wypełnieniu i kliknięciu "wyślij", podaniu kodu, otrzymuję komunikat "Wystąpił błąd! Przepraszamy, Twój wniosek nie został zapisany. Prosimy spróbować ponownie później." I tak w kółko... Na różnych komuterach, różnych systemach, w różnych przeglądarkach. Adres email jest ok, załączniki są ok.

Odpowiedz
0 Lajków
bazylja
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
15-04-2016
Wiadomość 21 z 25 (6 385 wyświetleń)

Re.: NIE DZIAŁA WYSYŁANIE WNIOSKÓW 500+


bazylja pisze:

Tak, tylko żeby dostać jakiekolwiek potwierdzenie, to najpierw trzeba wysłać wniosek. Niestety, ja wysłać nadal nie mogę. Po wypełnieniu i kliknięciu "wyślij", podaniu kodu, otrzymuję komunikat "Wystąpił błąd! Przepraszamy, Twój wniosek nie został zapisany. Prosimy spróbować ponownie później." I tak w kółko... Na różnych komuterach, różnych systemach, w różnych przeglądarkach. Adres email jest ok, załączniki są ok.


Skontaktuj się z nami pod nr 32 357 00 10 - przyjmiemy indywidualne zgłoszenie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
SandraŚ
Były moderator
Były moderator icon
52
11
04-09-2015
Wiadomość 22 z 25 (6 352 wyświetleń)

Re.: NIE DZIAŁA WYSYŁANIE WNIOSKÓW 500+

W moim przypadku wniosek o świadczenie wychowawcze pomimo wysłania w systemie bankowości elektronicznej ING w dniu 11 kwietnia br., nie został przekazany do systemu Emp@tia, a więc nie uzyskałem świadczenia od kwietnia. Pomimo złożenia dwukrotnych reklamacji ING umywa ręce, twierdząc, iż skoro wniosek nie został zarejstrowany w systemie Emp@tia, to mój problem, chociaż na tej stronie sam potwierdza iż były problemy z systemem bankowym. To się nazywa rzeczowe traktowanie klienta.

Odpowiedz
0 Lajków
Widu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
24-08-2016
Wiadomość 23 z 25 (5 436 wyświetleń)

Re.: NIE DZIAŁA WYSYŁANIE WNIOSKÓW 500+

ja dostawałam komunikaty o błędzie przy próbie wysłania wniosku. nie dostałam też potwierdzenia złożenia wniosku, więc logiczne było dla mnie, że wniosek nie został wysłany. złożyłam osobiście.
Odpowiedz
0 Lajków
bazylja
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
15-04-2016
Wiadomość 24 z 25 (5 433 wyświetleń)

Re.: NIE DZIAŁA WYSYŁANIE WNIOSKÓW 500+

Ja dostałem potwierdzenie że wniosek został wysłany, stąd cały kłopot.

Odpowiedz
0 Lajków
Widu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
24-08-2016
Wiadomość 25 z 25 (5 424 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy