Odpowiedz

Koszt zakupów na Amazon UK

Proszę o informację dotyczącą kosztu zakupu na Amazon UK. Moje zakupy będą miały wartość 145,55 funtów brytyjskich. Zakupów mam zamiar dokonać kartą kredytową VISA, która jak się nie mylę w przypadku funtów będzie podwójnie przewalutowana: funt - dolar - złotówka. Po jakim kursie kupię funta dzisiaj robiąc te zakupy....

Odpowiedz
0 Lajków
kapciu75
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
23-09-2016
Wiadomość 1 z 4 (4 838 wyświetleń)

Re.: Koszt zakupów na Amazon UK

Przede wszystkim walutą rozliczeniową karty kredytowej Visa jest EUR, a nie USD. Także jeśli płacisz w innej walucie niż EUR, kwotę transakcji w pierwszej kolejności przeliczymy na EUR z zastosowaniem kursu organizacji płatniczej Visa, obowiązującego w dniu rozliczenia. A w drugiej kolejności kwotę przeliczymy z EUR na PLN według kursu sprzedaży dewiz (weźmiemy kurs z dnia roboczego poprzedzającego dzień obciążenia karty). Aktualne kursy znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (4 833 wyświetleń)

Re.: Koszt zakupów na Amazon UK

Po jakim kursie mam przeliczać waluty, po kursie kupna czy sprzedaży, bo kursu średniego nie ma....

Odpowiedz
0 Lajków
kapciu75
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
23-09-2016
Wiadomość 3 z 4 (4 830 wyświetleń)

Re.: Koszt zakupów na Amazon UK

Na stronie internetowej Visa możesz przeliczyć kwotę transakcji z USD na EUR (w polu wysokość opłaty za przewalutowanie wprowadzasz 0 %).  A drugie przewalutowanie, tak jak już pisałam będzie po kursie sprzedaży z Tabeli bezgotówkowej. Teraz kurs sprzedaży EUR wynosi 4,4197 .

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (4 818 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy