Odpowiedz

Fakturowanie i ogólnie o kontach firmowych

W ING pojawiło się coś takiego jak fakturowanie. Pytanie do ING:

 

W czym wasze fakturowanie jest lepsze od setki prymitywnych aplikacji, które są powszechnie dostępne? Jaką wartość dodaną wnosi?

 

IMO żadną. Więcej, wnosi ujemną, bo nie ma JPK, a od początku roku jest wymóg, aby przedsiębiorca prowadzący księgowość w dowolnej formie elektronicznej, nawet w Excelu, generował JPK.

 

Nie idziecie moim zdaniem drogą, która byłaby przyjazna dla przedsiębiorcy. Mamy 21 wiek. Przetwarzanie informacji drogą elektroniczną to duża część naszej rzeczywistości. Tymczasem w ING wszyscy przedsiębiorcy muszą nadal logować się, i ręcznie odklikiwać każdą przychodzącą płatność.

 

Dlaczego nie myślicie o jakiejkolwiek automatyzacji i możliwościach integracji? Mali przedsiębiorcy to od dawna nie są już rzemieślnicy z zatęchłych warsztatów, czy ciemnych budek z warzywami. Mali przedsiębiorcy używają systemów, które potrzebują wymiany danych: księgowości elektronicznej, systemów sprzedażowych, systemów CRM.

 

Ja dla rachunku firmowego marzę w kolejności o:

 

- API - być może w ramach PSD2 coś będzie, ale formalnie będzie wymagało certyfikatów, umów, i setki innych formalności

- Callbacku po płatności - na konto wpada przelew przelew - system wysyła prosty request HTTP z informacjami i transakcji

- ostatecznie o prymitywnym wysyłaniu zestawienia transakcji mailem, raz dziennie - w jakimś ustandaryzowanym formacie, tak, żeby można było to maszynowo odebrać i zanalizować.

 

Znając życie nie doczekamy się.

Zamiast tego uraczycie nasz inną, mało użyteczną funkcjonalnością.

ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 1 z 6 (9 572 wyświetleń)

Re: Fakturowanie i ogólnie o kontach firmowych

Dziękuję za Twoje cenne uwagi do naszego systemu.

Stale pracujemy nad ulepszaniem naszych produktów, również w zakresie Księgowości.

W kolejnych etapach będziemy udostępniać również wymienione funkcjonalności (np. JPK, weryfikację czy faktura została zapłacona itp.).


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (9 517 wyświetleń)

Re: Fakturowanie i ogólnie o kontach firmowych

Taa, standardowa odpowiedź z notatnika, do tego bez ustosunkowania się do pytania, które zadałem - nic, null.

 

Zabawne jest to forum - niby po to, aby słuchać użytkowników, a w sumie nie realizujecie ŻADNYCH sugestii tu publikowanych. Macie ING jakieś zestawienie, ile z umieszczonych tutaj sugestii wdrożyliście? Bo pojawia się ich cała masa - dotyczących usług, aplikacji webowej, mobilnej.

 

Tymczasem wy produkujecie faktury, o których nikt tu nie wspomniał. W sumie takie faktury dla ING są spoko - można zbierać więcej informacji o przedsiębiorcy - a wiadomo, informacja dziś to cenna rzecz.

ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 3 z 6 (9 505 wyświetleń)

Re: Fakturowanie i ogólnie o kontach firmowych

[ Edytowane ]

Proste fakturowanie oraz pełna księgowość brzmi obiecująco. Trzeba dać trochę czasu. Na chwile obecną takie usługi świadczy mBank oraz IdeaBank i pozostawiają one wiele do życzenia.

Póki co back-end (załącznik)

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 6 (9 469 wyświetleń)

Re: Fakturowanie i ogólnie o kontach firmowych

Witam wszystkich.

Ja  się podłącze do tematu womanwink:

czy może wie  ktoś, czy w tej małej księgowości jest opcja wystawiania faktur również w innej walucie, nie tylko  w złotówkach?

Pozdrawiam.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
franczeska2
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
2
25-02-2016
Wiadomość 5 z 6 (9 126 wyświetleń)

Re: Fakturowanie i ogólnie o kontach firmowych

Witam wszystkich.

Ja  się podłącze do tematu womanwink:

czy może wie  ktoś, czy w tej małej księgowości jest opcja wystawiania faktur również w innej walucie, nie tylko  w złotówkach?

Pozdrawiam.

 

System umożliwia wystawienie faktury w walucie obcej, pobierając przy tym kurs waluty z NBP. W tym celu należy, poniżej danych kontrahenta, wybrać z rozwijanej listy jedną z walut. Po wyborze zostanie automatycznie wyświetlony kurs pobrany z NBP.

W przypadku gdy chcesz podać inną jego wartość należy zaznaczyć opcję „własny”  i wpisać własny kurs wymiany.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (9 059 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy