Odpowiedz

Profil zaufany - zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3

W odniesieniu do wpisu na blogu Załatw sprawy urzędowe online – załóż Profil Zaufany w Moim ING. mam pytanie,

 

jaka jest szansa, że przez Zaufany Profil będzie można dokonać modyfikacji konta w Urzędzie Skarbowym? Obecnie jedyna możliwość do druk ZAP-3, który należy osobiście dostarczyć do US. Jeżeli jest już możliwość logowania się za pośrednictwem bankowości internetowej to czy w najbliższej przyszłości będzie można złożyć taki "wniosek" ws. zmiany konta?

 

Pytanie drugie, mając aktywny profil, potwierdzony przez US czy można zmienić sposób logowania właśnie za pośrednictwem Moje ING? Czy w takim przypadku jedyna ścieżka to "nadpisanie istniejącego profilu"?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 4 (39 253 wyświetleń)

Re.: Profil zaufany - zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3

[ Edytowane ]

Lista spraw urzędowych, które możesz załatwić przez ePUAP, znajduje się na stronie platformy. Dlatego nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Skontaktuj się bezpośrednio z Urzędem Skarbowym.


Pytanie drugie, mając aktywny profil, potwierdzony przez US czy można zmienić sposób logowania właśnie za pośrednictwem Moje ING? Czy w takim przypadku jedyna ścieżka to "nadpisanie istniejącego profilu"?


Możesz posiadać wyłącznie jeden Profil Zaufany. Wcześniej założony Profil możesz nadpisać zakładając Profil Zaufany w bankowości internetowej Moje ING. Dzięki temu będziesz mógł się autoryzować na wnioskach urzędowych logowaniem przez Moje ING. Jednocześnie, ważność Twojego konta zostanie wydłużona o 3 lata



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (39 226 wyświetleń)

Re.: Profil zaufany - zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3

Sprawę załatwiłem już "po staremu". Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości dostarczenia ZAP-3 w formie elektronicznej. Trzeba osobiście.

Wykorzystanie danych do logowania w celu założenia Profilu Zaufanego wydaje się wygodne.

Szkoda, że US nie idzie krok dalej i nie wykorzystuje tego kanału w szerszym zakresie. Wydaje się, że nie ma lepszego "kanału" dla ZAP-3 niż system bankowy Klienta - Urząd Skarbowy.

Może kiedyć.

Na przyszłość jakby pytali co więcej prób autoryzacji warto wg mnie zgłosić powyższą inicjatywę.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 4 (39 220 wyświetleń)

Re.: Profil zaufany - zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3

Zgadzam się z Tobą Emotikon: Szczęśliwy
Wszelki pomysły są mile widziane. To głownie dzięki zebranym pomysłom są wprowadzane zmiany.

Twoja propozycja została przekazana dalej.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (39 217 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy