Bankowość internetowa

Odpowiedz

Drobna zmiana formatu SMS z kodem autoryzacyjnym umożliwi automatyczne wypełnienie kodu w Safari

Po otrzymaniu SMSa z kodem do logowania (drugi), przeglądarka Safari na Macu automatycznie rozpoznaje z aplikacji Messages otrzymany kod autoryzacyjny i podpowiada wpisanie go do właściwego okienka w formularzu bankowości elektronicznej. 

 

Chciałbym, aby SMS z kodem do autoryzacji przelewów (pierwszy) również był sformatowany w taki sposób, aby umożliwiał przeglądarce Safari rozpoznanie go i podpowiadał automatyczne wypełnienie pola w formularzu.

Przypuszczam, że może chodzić o brak spacji między kodem a trzema gwiazdkami --- jak zaznaczone. W przypadku kodu do logowania taki odstęp jest.

marekkowalczyk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
8
22-02-2018
Wiadomość 1 z 9 (25 566 wyświetleń)

Re: Drobna zmiana formatu SMS z kodem autoryzacyjnym umożliwi automatyczne wypełnienie kodu w Safari

@marekkowalczyk nie planujemy zmiany w tym formacie. My nie chcemy, aby kody przepisywały się samodzielnie. Przepisując kod sprawdzasz, jakiej transakcji kod dotyczy. Masz świadomość wykonanej czynności i na tym nam zależy.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 9 (25 503 wyświetleń)

Re: Drobna zmiana formatu SMS z kodem autoryzacyjnym umożliwi automatyczne wypełnienie kodu w Safari

Ooo tak zdecydowanie PROSZĘ zmieńcie to.

 

Kto będzie chciał to i tak sobie sprawdzi, pozostałym osobom utrudniacie życie.

Odpowiedz
0 Lajków
dawidd
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
14
01-04-2018
Wiadomość 3 z 9 (25 037 wyświetleń)

Re: Drobna zmiana formatu SMS z kodem autoryzacyjnym umożliwi automatyczne wypełnienie kodu w Safari

@dawidd niestety nie masz racji. Automatyczne uzupełnienie kodem spowoduje "automatyczne kliknięcie" dyspozycji. Nie planujemy takiej zmiany.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 9 (25 030 wyświetleń)

Re: Drobna zmiana formatu SMS z kodem autoryzacyjnym umożliwi automatyczne wypełnienie kodu w Safari

Nie do końca automatycznie.

 

Najpierw wyświetli podpowiedź i dopiero jak się na nią kliknie to kod zostanie przepisany. A następnie trzeba kliknąć kontynuuj.

dawidd
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
14
01-04-2018
Wiadomość 5 z 9 (25 028 wyświetleń)

Re: Drobna zmiana formatu SMS z kodem autoryzacyjnym umożliwi automatyczne wypełnienie kodu w Safari

Szanowny Panie Moderatorze @Konto usunięte, nie masz racji.

Niektóre z smsów z banku ING już się same wypełniają i nie ma żadnego „automatycznego kliknięcia”. Jest to pojęcie nieznane w systemie macOS.

Zachęcam, aby na przyszłość przed udzieleniem odpowiedzi sprawdzić, czy ma ona sens.
Odpowiedz
0 Lajków
marekkowalczyk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
8
22-02-2018
Wiadomość 6 z 9 (24 886 wyświetleń)

Re: Drobna zmiana formatu SMS z kodem autoryzacyjnym umożliwi automatyczne wypełnienie kodu w Safari

@marekkowalczyk Przepraszamy, oczywiście masz rację nic się nie dzieje „automatycznie”. Trzeba kliknąć manualnie. I wtedy po manualnym kliknięciu kod wpisuje się automatycznie.

@dawidd Niestety nie możemy spełnić Twojej prośby. Kody SMS są podstawową metodą zabezpieczenia transakcji i jako bank nie możemy pozwolić na nieczytanie smsów z kodami. 

Odnośnie ujednolicenia metody autoryzacji przy Moim ING i ING Business na razie nie mamy tego w planach.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjuszJ
Były moderator
Były moderator icon
19
6
26-11-2018
Wiadomość 7 z 9 (24 401 wyświetleń)

Re: Drobna zmiana formatu SMS z kodem autoryzacyjnym umożliwi automatyczne wypełnienie kodu w Safari

Dzień dobry,

 

Z tego co widziałem przez dłuższy czas autouzupełnianie działało... Przestało jakiś czas temu, czy będzie przywrócone?

 

Pozdrawiam

KJ.

Odpowiedz
0 Lajków
KJ
KJ
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
2
28-03-2019
Wiadomość 8 z 9 (22 409 wyświetleń)

Re: Drobna zmiana formatu SMS z kodem autoryzacyjnym umożliwi automatyczne wypełnienie kodu w Safari

@KJ w tym temacie odpisałam tutaj https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Bankowo%C5%9B%C4%87-internetowa/Autouzupe%C5%82nianie-kodu-z-SMS-w-...

 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 9 z 9 (22 373 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy