Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Visa zbliżeniowa w telefonie - TO NIE DZIAŁA!

Jak w temacie, mam telefon z Androidem 5.1, NFC, kartę Visa z aktywnymi płatnościami zbliżeniowymi, mam konto osobiste, więcej niż 18 lat i nie wiem jakie jeszcze kryteria. Robiłem już wszystko co mi polecano drogą elektroniczną, na infolinii, czyli:

1. aktualizowanie aplikacji Moje Ing albo desintalacja i ponowna instalacja

2. usuwanie / czyszczenie danych aplikacji (a potem jeszcze raz pkt 1), nawet czyszczenie niepotrzebnych plików systemowych innym programem na wszelki wypadek gdyby jakieś śmieci zostały

3. usuwałem urządzenie z zaufanych tak aby go nie było w rejestrze aplikacji

4. podejmowałem próbę włączenia płatności Visą zbliżeniową w telefonie na różne sposoby: przez WiFi, przez transmisję danych bez wifi, z włączonym NFC, wyłączonym NFC, wybraną w opcjach Androida płatnością przez Moje ING, a nie przez Google Pay i na odwrót

i... NIC

Gdy chcę włączyć płatności telefonem są trzy kroki: zatwierdzenie zasad, kod pin i autoryzacja. Ten ostatni punkt nigdy się nie udaje, wpisuję pin aplikacji i po chwili wyskakuje: Błąd, spróbuj później.

Jak próbuję później, to w danych karty widzę już nie te 3 kroki, lecz link aktywuj albo zrezygnuj. "Aktywuj" NIGDY nie działa, zawsze wyświetla się komunikat: Funkcja niedostępna. Zawsze natomiast działa "Zrezygnuj" z płatności telefonem, tylko dlaczego, skoro nie udało mi się jej autoryzować?

 

To jest absolutnie błąd aplikacji albo się z czymś gryzie. Ludzie na infolinii nie mają o tym pojęcie i próbują pomóc, ale nici z tego.

Odpowiedz
0 Lajków
Sajmon
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
09-07-2018
Wiadomość 1 z 7 (36 094 wyświetleń)

Re: Visa zbliżeniowa w telefonie - TO NIE DZIAŁA!

Sprawdź czy masz złożone oświadczenia o rezydencji podatkowej FACTA i CRS. Po zalogowaniu do konta wejdź w Dane i ustawienia> Dane> Edytuj Dane. Jeśli nie masz złożonych tych oświadczeń to wypełnij je i zapisz zmianę danych. Jeśli ta zmiana nie pomoże to napisz do nas wiadomość z Mojego ING. Sprawdzimy to w naszych systemach.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 7 (36 028 wyświetleń)

Re: Visa zbliżeniowa w telefonie - TO NIE DZIAŁA!

Mam złożone te oświadczenia. Mateusz - pisałem już o tym z "Mojego ING", dostałem dwie odpowiedzi i żadnej na temat - obie dotyczył Mastercard w telefonie, która mnie raczej nie interesuje. Dzwoniłem na infolinię, też nie pomogła. Podejrzewam, że w oddziale raczej też nie będę wiedzieć (?)
Odpowiedz
0 Lajków
Sajmon
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
09-07-2018
Wiadomość 3 z 7 (35 986 wyświetleń)

Re: Visa zbliżeniowa w telefonie - TO NIE DZIAŁA!

Jaki telefon? Jak coś na intelu to zapomnij, aplikacja ING nie wspiera tych CPU. 

Odpowiedz
0 Lajków
ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 4 z 7 (35 924 wyświetleń)

Re: Visa zbliżeniowa w telefonie - TO NIE DZIAŁA!

Dla poprawienia humoru powiem, że u mnie tak bez niczego na 20 min w ogóle zniknęła możliwość przypisania karty do telefonu i usunęło mi płatności telefonem ;-)
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 7 (35 869 wyświetleń)

Re: Visa zbliżeniowa w telefonie - TO NIE DZIAŁA!

xperia m2, snapdragon tam siedzi.
To są jakieś telefony z intelem?
Odpowiedz
0 Lajków
Sajmon
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
09-07-2018
Wiadomość 6 z 7 (35 809 wyświetleń)

Re: Visa zbliżeniowa w telefonie - TO NIE DZIAŁA!

Problem się częściowo rozwiązał. Zrezygnowałem z Visy zbliżeniowej w aplikacji ING i  postanowiłem zainstalować aplikację Google Pay. W moim androidzie tej aplikacji domyślnie nie ma, choć w opcjach NFC się pokazywała taka pozycja (mam zaznaczone jednak Moje ING Mobile). Jak już zainstalowałem GP to tam trzeba było nr karty wpisać, więc zalogowałem się do ING Mobile aby sobie nr skopiować i postanowiłem sobie jeszcze ostatni raz kliknąć "aktywuj". I o dziwo zadziałało... Visa w telefonie się uaktywniła (już nie było że Funkcja niedostępna), tak jakby aplikacja GP coś odblokowała. Odinstalowałem GP i visa w telefonie w apce ING nadal jest aktywna.

 

Problem tylko pozostaje, że w sklepie na  terminalu wyświetla się kwota w USD, więc w sumie nadal telefonem nie płacę bo bank zedrze ze mnie jeszcze za przewalutowanie. Ale jak komuś to nie przeszkadza to można i tak Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Sajmon
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
0
09-07-2018
Wiadomość 7 z 7 (35 711 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy