Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Visa zbliżeniowa w telefonie - TO NIE DZIAŁA!

Jak w temacie, mam telefon z Androidem 5.1, NFC, kartę Visa z aktywnymi płatnościami zbliżeniowymi, mam konto osobiste, więcej niż 18 lat i nie wiem jakie jeszcze kryteria. Robiłem już wszystko co mi polecano drogą elektroniczną, na infolinii, czyli:

1. aktualizowanie aplikacji Moje Ing albo desintalacja i ponowna instalacja

2. usuwanie / czyszczenie danych aplikacji (a potem jeszcze raz pkt 1), nawet czyszczenie niepotrzebnych plików systemowych innym programem na wszelki wypadek gdyby jakieś śmieci zostały

3. usuwałem urządzenie z zaufanych tak aby go nie było w rejestrze aplikacji

4. podejmowałem próbę włączenia płatności Visą zbliżeniową w telefonie na różne sposoby: przez WiFi, przez transmisję danych bez wifi, z włączonym NFC, wyłączonym NFC, wybraną w opcjach Androida płatnością przez Moje ING, a nie przez Google Pay i na odwrót

i... NIC

Gdy chcę włączyć płatności telefonem są trzy kroki: zatwierdzenie zasad, kod pin i autoryzacja. Ten ostatni punkt nigdy się nie udaje, wpisuję pin aplikacji i po chwili wyskakuje: Błąd, spróbuj później.

Jak próbuję później, to w danych karty widzę już nie te 3 kroki, lecz link aktywuj albo zrezygnuj. "Aktywuj" NIGDY nie działa, zawsze wyświetla się komunikat: Funkcja niedostępna. Zawsze natomiast działa "Zrezygnuj" z płatności telefonem, tylko dlaczego, skoro nie udało mi się jej autoryzować?

To jest absolutnie błąd aplikacji albo się z czymś gryzie. Ludzie na infolinii nie mają o tym pojęcie i próbują pomóc, ale nici z tego.

Odpowiedz
0 Lajków
Sajmon
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 0
Wpisy: 5
Wiadomość 1 z 6 (344 wyświetleń)

Re: Visa zbliżeniowa w telefonie - TO NIE DZIAŁA!

Sprawdź czy masz złożone oświadczenia o rezydencji podatkowej FACTA i CRS. Po zalogowaniu do konta wejdź w Dane i ustawienia> Dane> Edytuj Dane. Jeśli nie masz złożonych tych oświadczeń to wypełnij je i zapisz zmianę danych. Jeśli ta zmiana nie pomoże to napisz do nas wiadomość z Mojego ING. Sprawdzimy to w naszych systemach.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
Lajki: 15
Wpisy: 54
Wiadomość 2 z 6 (278 wyświetleń)
Highlighted

Mam złożone te oświadczenia. Mateusz - pisałem już o tym z "Mojego ING", dostałem dwie odpowiedzi i żadnej na temat - obie dotyczył Mastercard w telefonie, która mnie raczej nie interesuje. Dzwoniłem na infolinię, też nie pomogła. Podejrzewam, że w oddziale raczej też nie będę wiedzieć (?)
Odpowiedz
0 Lajków
Sajmon
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Wiadomość 3 z 6 (236 wyświetleń)

Jaki telefon? Jak coś na intelu to zapomnij, aplikacja ING nie wspiera tych CPU. 

Odpowiedz
0 Lajków
ArekK
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 6
Wpisy: 24
Wiadomość 4 z 6 (174 wyświetleń)

Dla poprawienia humoru powiem, że u mnie tak bez niczego na 20 min w ogóle zniknęła możliwość przypisania karty do telefonu i usunęło mi płatności telefonem ;-)
Odpowiedz
0 Lajków
ErRoR
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Wpisy: 61
Wiadomość 5 z 6 (119 wyświetleń)

xperia m2, snapdragon tam siedzi.
To są jakieś telefony z intelem?
Odpowiedz
0 Lajków
Sajmon
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Wiadomość 6 z 6 (59 wyświetleń)