Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Czy jest szansa na opcję wymuszania odblokowania telefonu by zapłacić zbliżeniowo (hce)? W tej chwili wystarczy podświetlenie ekranu co moim zdaniem jest zbyt słabym zabezpieczeniem. Telefon w przeciwnieństwie do karty jest często trzymany na wierzchu i istnieje większe ryzyko tego,że ktoś zapłaci sobie moim telefonem. 

Odpowiedz
0 Lajków
admg
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
4
14-03-2017
Wiadomość 1 z 64 (44 002 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Jeszcze nie płaciłem telefonem ale będę to robił w taki sposób. Zawsze mam wyłączone NFC, jak będę chciał zapłacić to na ten czas włączę i zapłacę po transakcji wyłącze NFC i niech się ekran podswietla.
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 2 z 64 (43 976 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Bank podaje że żeby zapłacić wystarczy podświetlić ekran, ale tak to do końca nie działa.
Ja mam blokadę telefonu PINem i jak tylko podświetliłem ekran bez odblokowania telefonu to transakcja nie została zrealizowana - terminal pokazał komunikat błędny typ karty.

Jak tylko odblokowałem telefon PINem to płatność została zrealizowana.

Jeśli tak to działa to myślę, że to dobre zabezpieczenie - wystarczy dodać blokadę telefonu i nikt już nie zapłaci twoim telefonem.
Odpowiedz
0 Lajków
jimens
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
12-11-2015
Wiadomość 3 z 64 (43 968 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Blokada telefonu to podstawowe zabezpieczenie jakie każdy użytkownik powinien wprowadzić, do tego proponuje zaszyfrowac urządzenie (mowa o telefonach z androidem bo iOS jest zabezpieczony).
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 4 z 64 (43 956 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Również jestem zdania, że płatności zbliżeniowe powinny  działać tylko po odblokowaniu telefonu, a nie po podświetleniu samego ekranu. Nie zawsze pamiętam, żeby wyłączyć NFC w telefonie i dlatego w razie zgubienia urządzenia można sobie narobić niezłych kłopotów.

Odpowiedz
0 Lajków
Starx
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
1
18-12-2016
Wiadomość 5 z 64 (43 908 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

@admg Dziękujemy za sugestie. Co jakiś czas aplikacja poprosi Cię również o zalogowanie, aby móc dalej płacić za pomocą HCE.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 6 z 64 (43 876 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Witam. Płacę telefonem od kilku dni, dzisiaj zrobiłem kilka testów.

Co ważne - mam Samsunga S7 z ustawioną blokadą na odcisk palca oraz włączonym Always On Display (cały czas wyświetlają się na ekranie informacje takie jak godzina i nieodebrane połączenia). Najnowsza dostępna wersja androida - 7.0

Do tej pory za każdym razem przy płaceniu odblokowywałem telefon "do pulpitu" za pomocą odcisku palca. Dzisiaj spróbowałem tylko podświetlić ekran (cały czas z blokadą) - płatność przeszła... Poszedłem krok dalej - przy następnej płatności po prostu przyłożyłem telefon do terminala - płatność przeszła (!). Jutro wyłączę Always On Display i wtedy spróbuję zapłacić bez podświetlania ekranu. Jeśli płatność będzie zaakceptowana - poziom zabezpieczeń jest zerowy.  Jaki jest sens za każdym razem włączać i wyłączać NFC, życie sobie trzeba ułatwiać a nie komplikować. Po co nowoczesne telefony mają zaawansowane zabezpieczenia, jeśli nie są one wykorzystywane przez bank, gdzie bezpieczeństwo powinno stać na pierwszym miejscu?

Odpowiedz
0 Lajków
luk_g
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
21-03-2017
Wiadomość 7 z 64 (43 665 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Też mam s7e i też zawsze odblokowywalem telefon do pulpitu postaram się jutro sprawdzić przy samym Always on Display. Poniekąd dla bezpieczeństwa zawsze przed samą transakcją włączam NFC i po transakcji wyłączam, ale nie dam ręki uciąć że kiedyś nie włączę.
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 8 z 64 (43 659 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Miało być na końcu wyłączyć.
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 9 z 64 (43 653 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

W dniu dzisiejszym dokonałem platnosci nie podświetlajac ekranu. Wystarczy że będzie włączona funkcja Always on Display.
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 10 z 64 (43 603 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Kolejna aktualizacja i 0 poprawionych błędów. Wklejam jeszcze raz listę problemów, dopóki nie dostaną naprawione:

1. Dalej są ***iane reklamy przed produktami, które posiadam
2. Gdy mam tylko jedno kont...

18-03-2024
Konieczność ponownej aktywacji aplikacji

Witam,

 

Przez dłuższy czas nie używałem aplikacji, ale mało przezornie ją zaktualizowałem, po czym nie mogę się normalnie zalogować.

Po włączeniu apki jedyne opcje do wyboru to:

1. Aktywuj aplikację,

2. Z

...

18-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy