Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Pytanie do ING - czy jest możliwe zablokowanie poprzez aktualizację aplikacji moje ing możliwości płacenia przy włączonej funkcji AOD w Samsungach, czy użytkownik musi to wyłączyć sam w ustawieniach telefonu, żeby się nie narażać na niebezpieczeństwo utraty pieniędzy? Chociaż szkoda by było wyłączać funkcję, która dla wielu osób jest przydatna.

I czy jest możliwość zablokowania płatności na tylko "podświetlonym" ekranie? Myślę, że większość klientów wolałaby jednak odblokować telefon całkiem (pinem, odciskiem palca, czy wzorem). Trwa to sekundę, czy nawet mniej, a podnosi bardzo mocno poziom bezpieczeństwa.

Odpowiedz
0 Lajków
luk_g
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
21-03-2017
Wiadomość 11 z 64 (71 725 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Dzisiaj robiąc zakupy wyłączyłem w telefonie Always On Display, pomimo wygaszonego ekranu udało mi się zapłacić. Po prostu wyjąłem telefon z kieszeni, bez zapalania ekranu. Chyba nie tak powinno to działać. Możliwe, że problem jest z konkretnym telefonem (Samsung S7 edge). Czy ktoś jeszcze to potwierdza?

Odpowiedz
0 Lajków
luk_g
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
21-03-2017
Wiadomość 12 z 64 (71 651 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Zabezpieczeniem płatności HCE są:

  • limity transakcyjne - aplikacja daje Ci możliwość zarządzania limitem,
  • Ustawa – ochrona wynikająca z Regulaminu, która gwarantuje, że bank pokryje straty powyżej 50 euro w sytuacji kradzieży/utraty karty zbliżeniowej i wykonania płatności przez osobę niepowołaną. Warunkiem skorzystania z tej ochrony jest niezwłoczne zastrzeżenie karty po stwierdzeniu, że nastąpiła kradzież lub utrata karty oraz zgłoszenie reklamacji wskazującej transakcje wykonane przez osobę niepowołaną,
  • antena NFC – aby płacić telefonem, należy uruchomić antenę NFC. Jeśli obawiasz się przypadkowych transakcji możesz wyłączyć antenę NFC. Włączenie anteny NFC jest możliwe tylko przy odblokowanym ekranie. Jeżeli ktoś stosuje blokady PIN, biometria czy wzór odblokowania to musi odblokować telefon, żeby włączyć antenę. Jest to przewaga nad kartą plastikową,
  • logowanie do aplikacji Moje ING mobile – co pewien czas aplikacja wysyła powiadomienie z prośbą o zalogowanie.

Nie ma możliwości zablokowania płatności „tylko przy podświetlonym ekranie”. Budując usługę chcieliśmy zachować jak najwięcej elementów, do których są przyzwyczajeni obecnie Klienci płacący kartą plastikową i nie chcieliśmy burzyć tych przyzwyczajeń. Dlatego również zdecydowaliśmy się na PIN dla transakcji powyżej 50 zł wprowadzany na terminalu POS zamiast na telefonie.

Znane są nam przypadki, gdzie jest możliwość zapłacenia telefonem Samsung bez podświetlania ekranu (bez względu na włączone czy wyłączone AOD). Na przykład Samsung Galaxy S5 nie posiada funkcji AOD i również umożliwia płatności z niepodświetlonym ekranem. Jest to funkcjonalność zaoferowana przez firmę Samsung jako ułatwienie dla Klienta i nie mamy możliwości obejścia tej funkcjonalności.

Proszę pamiętać o tym, że pomimo wspomnianych powyżej zabezpieczeń płatności, telefon jest naszym towarzyszem i nie spuszczamy z niego oka. Co więcej, częściej sprawdzamy gdzie jest telefon niż karta plastikowa. Prowadzone badania dowodzą, że klienci co najmniej raz na 15 minut sprawdzają, gzie jest ich telefon.

Niemniej jednak dziękujemy za komentarze i przesłane uwagi.

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 13 z 64 (71 625 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Nie chcę włączać/wyłączać anteny NFC - używam NFC na co dzień do innych rzeczy.

Przyzwyczajenia przyzwyczajeniami, ale bezpieczeństwo powinno być ważniejsze. Właśnie opcja blokady możliwości płatności jest czymś co sprawia, ze telefon jest lepszy od zwykłej karty (w przypadku kradzieży nie da się zapłacić), a wy to usunęliście. W tej chwili płatność NFC ma funkcjonalność naklejki 'zbliżak'. Trochę to słabe.

Android Pay jakoś sobie radzi z zabezpieczeniami - wymagane jest odblokowanie kodem/odciskiem palca.

Jeśli już tak bardzo troszczycie się o przyzwyczajenia, to możliwość płatności tylko po odblokowaniu powinna być jako opcja włączana w ustawieniach. 'Przyzwyczajeni' użytkownicy będą mieli łatwy start a ci bardziej świadomi włączą sobie zabezpieczenie.

Braz zabezpieczeń płatności zbliżeniowych kartą to jest największy problem, telefon z NFC miał to rozwiązać (płatność tylko po odblokowaniu) ale jak widać się nie udało.

 

Odpowiedz
0 Lajków
admg
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
4
14-03-2017
Wiadomość 14 z 64 (71 612 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

To odnośnie tych limitów. Jak mogę w aplikacji zmienić limity płatności telefonem. Gdzie to jest? chcę zmienić tylko do płatności hce a nie do zwykłej karty, bo rozumiem że jest taka możliwość, oddzielnie karta plastik oddzielnie hce?

Odpowiedz
0 Lajków
ROB
ROB
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
3
25-02-2017
Wiadomość 15 z 64 (71 512 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

@ROB Limity dla Mastercard w telefonie możesz zmienić w bankowości internetowej Moje ING.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
770
171
04-09-2015
Wiadomość 16 z 64 (71 467 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Witam,

Cieszę się, że nie tylka ja widzę tu problem :-)

Telefon LG G5 - identyczna sytuacja, włączony AOD - płatność jak zbliżakiem, czyli wg mnie niebezpiecznie - powiedzmy, że zostawię telefon na chwilę w biurze - ktoś podejdzie z terminalem mobilnym i skasuje mnie kilka razy po 50 zł.

Zróbcie coś z tym! Zależało mi ogromnie na HCE, właśnie ze względu na poprawę bezpieczeństwa, a tu widzę, guzik z tego...

Odpowiedz
0 Lajków
HansHawk
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
5
30-09-2016
Wiadomość 17 z 64 (71 315 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Czytam ten wątek, czytam i myślę - ludzie przesadzacie zawsze coś nie tak. Jednak, dzisiaj ... Trochę zmieniam punkt widzenia i prosiłbym aby bank ustosunkował się do tematu.

Miałem taką samą sytuację jak opisywane już tutaj, zwykłe przybliżenie telefonu do terminala i płatność poszła! Zadnego podświetlenia ekranu, wzbudzenia nic! Czarny ekran i już. To chyba nie tak powinno wyglądać. Również czekałem na HCE ale poważnie zastanawiam się czy nie zostać przy aplikacji Millenium która we mnie jako przeciętnym kliencie na tą chwilę wzbudza większe zaufanie.

 

Dodam iż posiadam telefon Samsung Galaxy S6 czyli bez funkcji AOD !

 

Odpowiedz
0 Lajków
ROB
ROB
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
3
25-02-2017
Wiadomość 18 z 64 (71 236 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

@HansHawk @ROB 

Jednym z ważniejszych zabezpieczeń dla HCE jest możliwość wyłączenia funkcji NFC, jeżeli się z niej nie korzysta. Co ważniejsze w przypadku zastosowania blokady ekranu (biometria, hasło, PIN, wężyk), nie ma możliwości włączenia NFC bez odblokowania ekranu. Zatem pozostawiony telefon be opieki z wyłączoną anteną NFC i blokada nie jest niczym ciekawym dla osoby zainteresowanej przyłożeniem terminala POS.

Dodatkowo każdy terminal POS jest wydawany osobom czy firmom prowadzącym działalność i można takie nieautoryzowane transakcje reklamować.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 19 z 64 (71 167 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

@WiolettaS

Ale ja używam NFC do innych rzeczy i nie chcę go wyłączać.

Po to mam w telefonie zabezpieczenie na kod/odcisk palca/hasło, żebym mógł dzięki niemu chronić zawartość.

To może taka analogia: Przypuśćmy, że mam dom i pokój gdzie znajduje się sejf. Która ochrona jest lepsza?

1. Alarm w całym domu łącznie z tym pokojem (odpowiednik blokady telefonu na hasło).

2. Alarm w części domu, a w pokoju z sejfem ING proponuje mi przed każdym wyjściem zamurować drzwi a po powrocie wykuć dziurę (vide włączenie/wyłączenie NFC)?

A propos tego, że część ludzi jest 'przyzwyczajonych' to moze jeszcze w pokoju wykuć okno, żeby był łatwiejszy dostęp (analogia szybkiego płacenia bez odblokowania telefonu).

No coś tu nie gra.

 

Odpowiedz
0 Lajków
admg
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
4
14-03-2017
Wiadomość 20 z 64 (71 164 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wpłatomat wciągnął pieniądze

Cześć wszystkim,

 

Niestety w zeszły czwartek wpłatomat planetcash wciągnął mi 15200zł Emotikon: Smutny

 

Od razu zadzwoniłem na infolinię i zgłosiłem reklamację. Pan powiedział że sprawa najpewnie zostanie wyjaśniona w

...

19-03-2024
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy