Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Czy jest szansa na opcję wymuszania odblokowania telefonu by zapłacić zbliżeniowo (hce)? W tej chwili wystarczy podświetlenie ekranu co moim zdaniem jest zbyt słabym zabezpieczeniem. Telefon w przeciwnieństwie do karty jest często trzymany na wierzchu i istnieje większe ryzyko tego,że ktoś zapłaci sobie moim telefonem. 

Odpowiedz
0 Lajków
admg
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
4
14-03-2017
Wiadomość 1 z 64 (44 077 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Jeszcze nie płaciłem telefonem ale będę to robił w taki sposób. Zawsze mam wyłączone NFC, jak będę chciał zapłacić to na ten czas włączę i zapłacę po transakcji wyłącze NFC i niech się ekran podswietla.
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 2 z 64 (44 051 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Bank podaje że żeby zapłacić wystarczy podświetlić ekran, ale tak to do końca nie działa.
Ja mam blokadę telefonu PINem i jak tylko podświetliłem ekran bez odblokowania telefonu to transakcja nie została zrealizowana - terminal pokazał komunikat błędny typ karty.

Jak tylko odblokowałem telefon PINem to płatność została zrealizowana.

Jeśli tak to działa to myślę, że to dobre zabezpieczenie - wystarczy dodać blokadę telefonu i nikt już nie zapłaci twoim telefonem.
Odpowiedz
0 Lajków
jimens
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
12-11-2015
Wiadomość 3 z 64 (44 043 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Blokada telefonu to podstawowe zabezpieczenie jakie każdy użytkownik powinien wprowadzić, do tego proponuje zaszyfrowac urządzenie (mowa o telefonach z androidem bo iOS jest zabezpieczony).
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 4 z 64 (44 031 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Również jestem zdania, że płatności zbliżeniowe powinny  działać tylko po odblokowaniu telefonu, a nie po podświetleniu samego ekranu. Nie zawsze pamiętam, żeby wyłączyć NFC w telefonie i dlatego w razie zgubienia urządzenia można sobie narobić niezłych kłopotów.

Odpowiedz
0 Lajków
Starx
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
1
18-12-2016
Wiadomość 5 z 64 (43 983 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

@admg Dziękujemy za sugestie. Co jakiś czas aplikacja poprosi Cię również o zalogowanie, aby móc dalej płacić za pomocą HCE.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 6 z 64 (43 951 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Witam. Płacę telefonem od kilku dni, dzisiaj zrobiłem kilka testów.

Co ważne - mam Samsunga S7 z ustawioną blokadą na odcisk palca oraz włączonym Always On Display (cały czas wyświetlają się na ekranie informacje takie jak godzina i nieodebrane połączenia). Najnowsza dostępna wersja androida - 7.0

Do tej pory za każdym razem przy płaceniu odblokowywałem telefon "do pulpitu" za pomocą odcisku palca. Dzisiaj spróbowałem tylko podświetlić ekran (cały czas z blokadą) - płatność przeszła... Poszedłem krok dalej - przy następnej płatności po prostu przyłożyłem telefon do terminala - płatność przeszła (!). Jutro wyłączę Always On Display i wtedy spróbuję zapłacić bez podświetlania ekranu. Jeśli płatność będzie zaakceptowana - poziom zabezpieczeń jest zerowy.  Jaki jest sens za każdym razem włączać i wyłączać NFC, życie sobie trzeba ułatwiać a nie komplikować. Po co nowoczesne telefony mają zaawansowane zabezpieczenia, jeśli nie są one wykorzystywane przez bank, gdzie bezpieczeństwo powinno stać na pierwszym miejscu?

Odpowiedz
0 Lajków
luk_g
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
21-03-2017
Wiadomość 7 z 64 (43 740 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Też mam s7e i też zawsze odblokowywalem telefon do pulpitu postaram się jutro sprawdzić przy samym Always on Display. Poniekąd dla bezpieczeństwa zawsze przed samą transakcją włączam NFC i po transakcji wyłączam, ale nie dam ręki uciąć że kiedyś nie włączę.
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 8 z 64 (43 734 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Miało być na końcu wyłączyć.
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 9 z 64 (43 728 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

W dniu dzisiejszym dokonałem platnosci nie podświetlajac ekranu. Wystarczy że będzie włączona funkcja Always on Display.
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 10 z 64 (43 678 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy