Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Jednego nie rozumiem, czy ktoś kto korzysta z płatności zbliżeniowych cały czas ma uruchomione NFC ? Ja je włączam tylko na czas płacenia. Po drugie to zużywa prąd więc nie widzę sensu by było wciąż włączone. Po trzecie ktoś może zbliżyć się do mnie i razem z kolegą wypłacać z konta po 50 zł.
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 41 z 64 (23 012 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

[ Edytowane ]

Jest to po prostu wygodne. 

Nie wyobrażam sobie scenariusza, że co chwile włączam, wyłączam internet czy nfc. W przypadku kradzieży jest taki organ jak Policja oraz ubezpieczenie do kart oferowane przez bank. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 42 z 64 (23 009 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Kto mówi o Internecie mówię tylko NFC , Internet zawsze mam włączony.
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 43 z 64 (23 002 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

To forum dyskusyjne,  wiec zakładam wiele możliwości. Wszystko zależy od tego jak często dokonujesz tych płatności oraz jak często korzystasz z innych funkcji telefonu; tle,bt,wifi,nfc. Ja zaznaczam, że w moim przypadku ciągła aktywność tych funkcji to konfort. Płace telefonem średnio 10x na dobę, łącze się na bt z samochodami służbowymi, wifi w biurze i w domu oraz klonuje ekran za pomocą obydwu. 

 

Wiec w moim przypadku  ciągle włączanie, wyłączenie usług było by bzdurą. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 44 z 64 (22 998 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Ja również korzystam ze wszystkiego co możliwe tzn. Bl- samochód, smartwatch plus słuchawki na bl, lte i wifi włączone non stop. Od Twojego ostatniego postu zapłaciłem 3 razy telefonem i nie sprawiło mi to problemu bym włączył/wyłączył NFC, ale to jest tylko moje zdanie. Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 45 z 64 (22 990 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Dokładnie, jest to wygodne jak ma się wszystko uruchomione i bez zastanowienia dokonywać płatności w dowolnie wybrany sposób - po odblokowaniu lub bez Emotikon: Szczęśliwy. Chodzi właśnie o wybór. Oczywiście, jest możliwość chodzenia po komisariatach i dodatkowo płatne ubezpieczenie, ale to wszystko można łatwo ograniczyć - dodanie kolejnego rozwiązania. To kwestia chęci, bo ta funkcjonalność jest możliwa.

Odpowiedz
0 Lajków
orzechszek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
16-11-2016
Wiadomość 46 z 64 (22 954 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Mój poprzedni post dotyczył włączania wyłączania modułów. Oczywiście jestem za dodatkowymi możliwościami.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 47 z 64 (22 949 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Mnie również - wyboru czy coś ma być włączone czy nie, sprzętowo bądź programowo. Dlatego nawiązując do moich postów, dodatkowa opcja dająca możliwość włączenia lub wyłączenia blokowania użycia NFC z poziomu aplikacji jest dobrym i nie trudnym do zaimplementowania rozwiązaniem skoro inne banki nie miały z tym problemu.
orzechszek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
16-11-2016
Wiadomość 48 z 64 (22 930 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Sam kiedyś miałem wątpliwości ale argumenty Ing i mój sposób korzystania z płatności (wyłączam wifi kiedy nie potrzebuje) skłania mnie do podsumowania : ING nie zmieniaj niczego jest OK, żadnego odblokowywania i podświetlania. Chociaż wiadomo inni też mają z ich punktu widzenia słuszne argumenty wszystkim się nie dogodzi.

Odpowiedz
0 Lajków
ROB
ROB
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
3
25-02-2017
Wiadomość 49 z 64 (22 458 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Minął prawie rok od założenia tematu i nadal nic się nie zmieniło w temacie. Albo bank ING ma gdzieś zdanie klientów albo ma nieudolnych programistów, którzy potrafią dodać takiej funkcjonalności. Nie lubię jak nie daje się opcji wyboru tylko przymusza do korzystania z rozwiązania, które ktoś uznał, że będzie lepsze. Mi zależy na większym bezpieczeństwie i chciałbym aby płatności telefonem możliwe były tylko przy odblokowanym ekranie. Ciągle włączanie i wyłączanie nfc to jakieś nieporozumienie.
LukaszING
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
4
20-02-2018
Wiadomość 50 z 64 (22 446 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy