Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

[ Edytowane ]
Skoro udało Ci się zapłacić sprawdzę jeszcze raz w innym sklepie.
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 31 z 64 (19 523 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

[ Edytowane ]

Witam,

Wracając do tematu - będzie wprowadzona opcja wyboru czy transakcja ma być dokonana po odblokowaniu czy też podświetleniu ekranu ?? Wyłączanie NFC nie wchodzi w grę patrząc na możliwość uruchomienia z belki bez odblokowania telefonu oraz Samsungowego Always On Display. Aplikacje BZWBK, Millennium Bank oraz wspominany Android Pay dają taką możliwość.

Odpowiedz
0 Lajków
orzechszek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
16-11-2016
Wiadomość 32 z 64 (17 622 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

A czy nie jest tak, że po opuszczeniu belki można wybrać włączenie NFC ale u mnie automatycznie przechodzi do próby odblokowania telefonu i dopóki nie odblokuja telefonu odcieniem bądź kodem NFC się nie włączy. Więc nie ma możliwości włączenia NFC na zablokowanym telefonie. Mam Samsunga s8.
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 33 z 64 (17 614 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Niestety to zależy od danego telefonu. Niektóre wymuszają odblokowanie a inne nie jeśli jest to tylko aktywność w belce bez przechodzenia do innego ekranu.

Jedyne wyjście dla tych telefonów to nie ustawiać opcji NFC w belce.

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Michal_Br
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
6
15-03-2017
Wiadomość 34 z 64 (17 607 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

To dobrze że już jest to już poprawione, na starszym telefonie żony niestety działało. Nie zmienia to faktu, że taka możliwość jest nadal przydatna.
Odpowiedz
0 Lajków
orzechszek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
16-11-2016
Wiadomość 35 z 64 (17 602 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Źle mnie zrozumiałeś. Jest dalej tak jak było. Nie zostało nic zmienione w tym temacie.

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Michal_Br
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
6
15-03-2017
Wiadomość 36 z 64 (17 597 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Rozumiem. A jak z transakcjami po odblokowaniu? Jest możliwość zaimplementowania jako dodatkowej opcji?
Odpowiedz
0 Lajków
orzechszek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
16-11-2016
Wiadomość 37 z 64 (17 591 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

[ Edytowane ]

Tu też prawdopodobnie nic się nie zmieni i transakcja będzie dostępna zawsze przy włączonym NFC już po podświetleniu ekranu.

Ma to związek z tym, że ideą Banku jest aby ta forma płatności była tak prosta jak płatność zwykłą kartą.

Czyli podświetlenie ekranu smartfona jest tu odpowiednikiem wyciągnięcia karty płatniczej z portfela i od tego momentu powinna być już możliwość płatności zbliżeniowej.

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Michal_Br
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
6
15-03-2017
Wiadomość 38 z 64 (17 552 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

orzechszek, nie planujemy wprowadzenia możliwości wyboru, czy płatność może być dokonana po odblokowaniu czy po podświetleniu telefonu. 
Tak jak pisał Michal_Br zależy to od modelu telefonu. Standardowo podczas płatności wymagamy podświetlenia ekranu. Natomiast niektóre telefony proszą dodatkowo o odblokowanie, ale są też modele, które nie wymagają podświetlenia ekranu. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 39 z 64 (17 310 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Szkoda że bezpieczeństwo płatności uzależnione jest od bezpieczeństwa telefonu. Wiem, że dla osób mniej zwracających uwagę na ten fakt, taki sposób płatności przypominający płatność kartą jest idealny, ale sądzę że Android Pay nie bez powodu wprowadził wymaganie odblokowania. Nie wiem jak Państwo ale przytaczając taki prozaiczny fakt - wiele osób będąc np w restauracji jednak wyciąga telefon kładąc go na stole, czego nie robi się raczej z kartą płatniczą ani tym bardziej portfelem, więc automatycznie to bezpieczeństwo spada. Biorąc jeszcze pod uwagę kwestię pozostawienia aparatu na krótką chwile bez opieki bądź w gronie znajomych oraz tak jak Pani wspomniała w niektórych modelach brak potrzeby nawet podświetlenia telefonu może w łatwy sposób spowodować zagrożenie. Wydaję mi się że bank powinien w maksymalny sposób blokować takie incydenty, albo przynajmniej dać ludziom możliwość wyboru . Proszę jeszcze raz o przeanalizowanie problemu. 

Odpowiedz
0 Lajków
orzechszek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
16-11-2016
Wiadomość 40 z 64 (17 020 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy